Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz zsoltti #12 üzenetére

    Elolvastad a cikket? :)

    Én nem voltam lusta megkeresni a forrás forrását, mert engem is érdekel. Tessék:
    Cambridge Bitcoin Electricity Consumption Index

    Először is, ez egy becslés.
    Igaz, nagyon szép kalkulációt végeztek és több faktort is figyelembe vettek a számítások során. A számítások alapján msot épp az jön ki végereményül, hogy a Bitcoin hálózat fogyasztása körülbelül évi 123.14TWh. Azonban ez egy átlag, az elméleti minimuma évi 39.13TWh, az elméleti maximuma pedig 419.35TWh. Azért az elméleti minimum és maximum között van egy 10x szorzó... Ez azért kicsit tág intervallum. Ha a kutatás részleteit megnézzük, akkor rájöhetünk miért ilyen nehéz becsülni a hálózat fogyasztását.
    Az megint egy érdekes kérdés, hogy persze, hogy most bányásznak a legtöbben, mikor csúcson van az árfolyama de ez nem lesz folyamatos így ez a jelenleg kalkulált fogyasztás sem lesz állandó.

    Ez kicsit olyan, mint mikor egy téli estén megy az olajradiátor az asszony TV nézés közben vasal, te meg kint a konyhában mikróban melegíted a kaját és mellette megy még a villanybojler, persze a lámpák nagyrésze is világít a lakásban és mérsz egy fogyasztást majd konstatálod, hogy el kell altatni a kutyát, akkora villanyszámlád lesz az évben...

    #15grabber : Ez csak félig igaz. A blockchain az egyetlen olyan pénzügyi rendszer aminek a főkönyve publikus... Ha jól tudom a világon nincs egy bank/pénzügyi szervezet sem aki a főkönyvét megosztaná az egész világgal.
    Az persze más kérdés, hogy be tudják-e azonosítani a te pénztárcádat. Kb, mint mikor állsz az utcán és odamegy hozzád egy idegen majd azt kérdezi: "Mi a neved, mennyi pénz van a számládon?".
    A kormányok több okból sem akarják, hogy éljen a Bitcoin (vagy bármilyen más crypto amit nem ők irányítanak). Az egyik az, hogy a blockchainen bárkinek lehet walletja, de senkinek nem muszáj elmondani, hogy az az övő, az a wallet hozzá köthető. Viszont azok, akik bevallják (például az állam vagy konkrét politikusok), hogy melyik az ő walletjük, nah az ahhoz a pénztárcához köthető összes tranzakció látszik mindenki számára a világon. :) Nem nagyon lehetne sikkasztani...

    #16Dißnäëß: A Quantum számítógépek még nagyon gyerekcipőben járnak, kb a lyukkártyás gépek előtti korszakukat élik. :D Persze lehet azokból is lesz valami 20-30 év múlva, de az is lehet, hogy totál zsákutca lesz (Bitcoin szempontjából) és jön valami más helyette. Nem tudom azt olvastátok-e a Quantum számítógépes hírekben, hogy ezek a jelenlegi Quantum számítógépek nem használhatóak ám univerzálisan mindenre...

    [ Szerkesztve ]

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

Új hozzászólás Aktív témák