Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz Cyberpunk #19 üzenetére

    Na de mit értesz sávosodás alatt... ? Hohó tudom én hogy mi az... Csak mennyire durva? Mert mondjuk az én mezei középkategóriás kis LCD TV-m is sávosodik színátmenetnél, de nem feltűnő, csak az én grafikusi szemem látja meg. De am IPS paneles.

    Ellenben a telefonom (Xperia P) kijelzőjén is sávosodik a színátmenet, viszont ezt ICS-sel javították! Lol. Meg is lepődtem. Viszont GB alatt sem volt sávos a színátmenet amennyiben képmegjelenítésnél használtam a Bravia képjavító engine-t.

    Szóval valahogy be kéne határolni ezt a sávosodást, mert nem teljesen vágom milyen szintekről beszélünk. Illetve, ahogy azt a telefonos példa mutatja szoftveresen látványosan javítható.

    Am erről még OLED kapcsán nem hallottam. Csak arról, hogy hasonlóan a plazmához képes ez is beégni. Az meg nekem már bukó. Pedig ezer éve szeretnék egy tökéletes feketét produkáló TV-t. Olyat, mint amilyen régi gagyi CRT-m volt. Mikor nulla brightness mellett a full fekete képről nem tudtad megállapítani hogy be van-e kapcsolva a monitor vagy sem. Na az kell nekem.

    Igaz ezt részben most is el lehet érni még az edge led-es LCD-kkel is ugyanis képes szabályozni a bevilágítás erősségét... viszont amint megjelenik valami szín a képen egyből világít a mellette lévő fekete is... Szal ide tényleg az OLED lenne a fasza. Ahol minden képpont külön kapja a cuccost. Így lehetőség nyílik képpontonként szabályozni a fényerőt. Ergo ahol RGB:0,0,0 a fekete ott az a képpont egyszerűen nem bocsájt ki fényt. Na nekem ilyen kell csak beégés nélkül. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák