Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dominó85

    veterán

    válasz LSL1337 #59 üzenetére

    No ilyen egy szakmailag korrekt hozzászólás. Sok mindenben egyetértek veled. A TAB-piac engem egyenlőre nem győzött meg. Várok egy 4,5-4,7" dual simes korrekt hardverrel és relatíve jó fényképezővel szerelt telefonra inkább. Biztos van ilyen a kínálati oldalon, de egyenlőre a ZTE Blade-t, amíg ki nem purcan, nem cserélem le. Igaz lassú néha mint a tejbe tök, de én türelmes vagyok (egy darabig :C , aztán max itthon a nagy gépen megnézem azt amit a ZTE-n nem tudtam). Egyenlőre nem vagyok olyan anyagi helyzetben sem, hogy a TAB világ, mint alternatíva részese legyen életemnek. :R

    3,5" ZTE Blade-en külön tetszik a 800*480-as kijelző, amin nem igen látom a pixeleket. Ez nem pentile mátrix szerencsére. Igaz a fényerő nem a legjobb, no meg csupán 256k színnel gazdálkodik, de a célra megfelel. ;)

    * Péter - 06302461862 *

  • dezz

    nagyúr

    válasz LSL1337 #59 üzenetére

    "nekem 24"os 1080p monitorom van, normál kb 40cm-ről nézem, tökéletes, de ha erősen konecntrálok, akkor látni a pixelek határát"

    Hát, öregem, akkor keress fel egy szemészt! Nekem se tökéletes a szemem, de... Lásd, amit az #58-ban írtam.

    "normál használatra TÖKÉLETES, ha nem a pixelekről beszélünk, fel se merülne bennem hogy gond van a felbontással, nem kell nagyobb, pláne amennyivel drágábbak arányaiban."

    Így könnyen lehet "tökéletes", hogy 40 centiről sem látod a pixeleket... Gondolom, a játékokat is AA nélkül játszod, mert ott sem zavar az aliasing (ferde vonalak lépcsősödése)...

    De most tekintsünk el ettől egy kicsit, vegyünk egy valóban átlagos szemű usert. 70 centiről (ez az átlagos monitornézési távolság) valóban nem ordítanak a szemünkbe a pixelek (már ha nincsenek AA nélküli ferde vonalak a képen - átlag desktopon nem sűrűn vannak ilyenek). Csak éppen... Kissé életlenek a betűk, ha be van kapcsolva a TrueType, vagy éppen szögletesek, ha nem. És a vékony, éles vonalaknak pixelhatárra kell esnie, különben máris nem lesznek vékonyak és élesek (AA/interpolált átméretezéssel) - vagy éppen brutálisan aliasosak. És akkor még ferde vonalakról nem is beszéltünk, azokat a fentiek miatt inkább kerülik a web-/GUI designerek.

    Ajánlanék egy módszert az elégtelen felbontás demonstrálására: print-screen (pl. a hozzászólásszerkeszési ablakot, ott sok az 1-pixeles vonal) -> képszerkesztő -> átméretezés (pl. 10%). Na most tessék megnézni azokat az 1-pixeles vonalakat... (A böngészők zoom funkciója persze interpoláció nélkül méretezi át, amit lehet, az iménti effektusok elkerüléséhez, de pl. a képekkel ezt nem lehet megtenni, mert úgy még rosszabb lesz.)

    Ergo: ez a felbontás egyszerűen csak látszólag, felületesen szemlélve elég, valójában nagyon nem.

    Mindez áll az okostelókra/tabletekre is. (Ott egyébként alap az AA, ezért ritka a pixelesedés, az AA viszont az élesség rovására megy.)

    (#66) schawo: Úgy van. Igaz, valóban 60 foknál zsugorodik a felére a látszólagos méret.
    (Gondolom, úgy értette, a képből kiálló tengely mentén fordítom el, de attól nem változna a felbontás.)

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz LSL1337 #70 üzenetére

    Pl. zoom a böngészőben... De igazából nem is ez a lényeg. Full-HD-ban egyszerűen kerülendőek a ferde vonalak, mert vagy életlen lesz, vagy erősen aliasos... Ez lenne a "tökéletes"...? Számomra nagyon nem!

    Akkor tehát valójában mégis csak jó a szemed? Akkor meg főleg nem értem, mi volt az értelme a hozzászólásodnak, ami arról szólt, hogy csak így simán ránézve a képre (átlagos tartalommal) nem olyan pixeles, hogy kiüsse a szemedet... Hát, tudod, ez egy rettentő felületes megállapítás volt.

    Az "öregem"-et "barátom" értelemben használtam. (Mivel úgymond egy "rossz hírt" készültem éppen közölni.)

  • mzso

    veterán

    válasz LSL1337 #75 üzenetére

    Attól még hulladék minőség. Abból aki olyan igénytelen, hogy szerinte helyettesíti a nagy tárhelyet nem nézek ki többet az flv-nél.

    De ez csak egy dolog az ember számtalan okból akarhat nagyobb mennyiségű adatot magával hordani amire ez alkalmatlan.

    "filmet meg olyat teszel rá amilyet akarsz"
    Pont ez a problémás, hogy még kártyaslot sincs.

Új hozzászólás Aktív témák