Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    válasz Cingáriusz #1 üzenetére

    Azt talán majd használtan, 8 év múlva...

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz rebugra #12 üzenetére

    Ejj de rendkívül optimista vagy :)). Lesz az szerintem 300-400k is, bár nem bánnám, ha neked lenne igazad...

    #13: "De ez a beégés egy kicsit túl van lihegve. Kell idő míg maradandóan beég a kép."

    Hááátt... azért valószínűleg nagyon sok órányi folyamatos használat is elég lehet szerintem ahhoz, hogy a konstans tartalmakkal (Start menü, toolbarok, ikonok, stb.) igen erőteljes ghosting legyen. Ha valaki például PS-re használná, akkor a menük és a toolbarok gyakorlatilag folyamatosan láthatóak lennének (sőt akár egy-egy adott kép is egész sokáig). Amennyiben legalább 10-20 ezer órás élettartamról beszélünk, akkor a profiknak megérheti, pláne, ha a monitor önmagát kalibrálná, és a kék öregedéséhez igazítaná a többi szubpixel fényerejét - itt persze mindig a "legöregebbhez" kellene igazítani, különben nem sokat érne. Egy ilyen beépített kalibrációval akár nagyon sokáig használhatóak maradnának. Vagyis... 10000 óra napi 10 óra használattal számolva (ami még lehet, hogy kevés is, ha általános és munkamonitor is) 2 év 9 hónap alatt elérhető. Persze 20-30 ezer órával jóval kedvezőbb a kép, pláne kevesebb használat mellett. És ha jól emlékszem, a megadott "élettartam" valójában a pixelek fényerejének feleződését jelenti, ami még akár mindig elegendő lehet, ha kalibrálva van a monitor. Ráadásul - némi szerencsével - ez max. fényerőn való használattal van visszavéve, ami mindenképpen felesleges, szóval tovább javítható a helyzet. Talán nem lesz probléma, csak az árazással :DDD.

    [ Szerkesztve ]

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák