Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    válasz #Chris #3 üzenetére

    Dell XPS-re vagy Thinkpadre van OSX?

    Nincs, de ha muszáj, hogy legyen OSX akkor szóba se jöhet más legyen akármennyire gány az adott MB.

    - Ha bedugok egy headset-et a jack-be, akkor 1 jack-en keresztül tudom vezérelni a hangerőt és a mikrofon is működik?

    Ez attól függ. Van olyan füles ami képes erre, lsd telefon headsetek. Anyám gépén (valami üzleti HP) jack 1 jack van de azon megy a mikrofon is.

    - Touchpad a többi gépen? - Windows / Linux milyen touchpad gesztúrákat támogat?

    Jelentem van. Bár érdemi munkára úgyse használ senki touchpadot.. Nem vagyok tisztában az összes gesztúrával, de pl az én Asus G56-on van, az összes szokásos (zoom, görgetés, forgatás, 1-2-3 ujjas bökés megkülönböztetése) plusz még kifejezetten a W10-hez is (asztalok közötti lapozás stb) is érkezett. Vannak programozható gesztusok is, bár én azt nem használom. Nem tudom MB-on mi van, de már ezeket se igazán használom ki, mert egérrel operálok.

    - Melyiknek van ilyen stabil fém háza? - Melyiknek ilyen stabil a kijelzőfedele, hogy ha utazol nem rázkódik?

    A legtöbb ultrabooknak. Pl a Zenbooknak szerintem a háza bőven van MB minőségű, de erről lehet vitatkozni, mert elég nehéz objektív összehasonlítást csinálni.

    Windows-on milyen a skálázódás?

    A windows skálázodásával annyira sok gond nincs, inkább a third party programokkal van a gond. Bár azért a legtöbb professzinális programban ez megoldott és ez az árkategória ezek használatát feltételezi.

    - 2500 Ft-os USB - USB-C átalakító megterhel, ha megveszel min. 550K-ért egy gépet? (A ritka esetekre mikor valóban kellene sima USB port)

    Az átalakítozás mindig problémás. Egyszer nincs nálad amikor kell akkor rájössz, hogy mennyire. Plusz én már jártam úgy, hogy adott eszköz nem működött átalakítón, vagy USB 3.0-ás porton hiába kellett volna neki. Baromi kellemetlen amikor mondjuk prezentálnál és partnernál lévő projektor nem hajlandó menni az átalakítóval. Persze lehet mondani, hogy minek vesznek dzsunka projektort, de azért remélem érted a problémát.
    A ritka eset dolgot meg te sem gondolod komolyan remélem... Főleg ha tényleg munkára használod.

    - Minek dugdosnád? wireless megoldható a kapcsolat. Tudod ez nem android...
    Mert pl a vezeték nélküli töltés olyan jól megoldott iPhone-on.... Jah nem... De pl tök jó, ha a kolléga esetleg hoz fotót a telefonján hogy gyorsan húzzátok át aztán lehet kezdeni bohóckodni a felhővel ahelyett, hogy 2 perc alatt átmásolnátok.

    Mindettől függetlenül nem fikázni akarom a gépet, semmi bajom vele azon kívül, hogy itthon indokolatlanul túlárazott, de ez most nem jó irány, kár védeni.

    [ Szerkesztve ]

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz #Chris #67 üzenetére

    Hol mondtam én ilyet? Ez nettó kötekedés. Ennyire fáj belátni, hogy nincs igazad? Rossz lehet neked...

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz buvartacsko #88 üzenetére

    Tehát nem baj, hogy nincs, nem is kell :)

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz access_denied #202 üzenetére

    Szerintem nem egészen van így. Tudtommal drága maga a licence és a vezérlő is, ráadásul elég sokáig lassú és következetlen volt az Intel abban, hogy ki licencelheti a TB-t.
    Nem akarok hülyeséget mondani de úgy emlékszek az USB 3.0 volt valami 1-2 dollár mire rákerült egy alaplapra a TB meg valami 20 körül.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz #Chris #279 üzenetére

    Segítek: MacBook PRO. Nem Air. Nem sima MacBook. Nem Junior. Nem glutén mentes. Ez mind nevében, mind elhelyezkedésében termékpalettán, mind árazásában, mind marketingjében egy professzionális termék munka célokra.

    Ha nem érted a problémát akkor van számodra egy eladó A4-es fehér lapom PRO. Ez sokkal haladóbb szellemű, soha sem kell tölteni, teljesen vezeték nélküli, végtelen felbontású a megjelenítése és végtelen cseregarit adok rá neked. Most csak 1.999.999 Ft, de ha kettőt veszel akkor ingyen adok hozzá egy prémium tartót is.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz #Chris #288 üzenetére

    Javaslom te is :)

    Ki beszélt itt workstationről? Senki sem akart bele dual Xenont vagy ilyesmi, csak az a teljesen hihetetlen és valóságtól elragaszkodott igény támadt fel, hogy egy munkára szánt professzionális gépnél a piacon kapható és nagy valószínűséggel a cég birtokában lévő eszközök 98%-át kitevő csatolófelületeket mindenféle extra macera nélkül lehessen használni.

    Tudom, tudom ez nem haladó szelleműség, meg szarul mutat a marketinganyagban, hiszen a "Just works" nem felhasználói igény, vagy apple marketing.. Oh wait...

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz DanielK #295 üzenetére

    Nem azzal van a baj, hogy ez valakinek megfelel, sőt. Hanem azzal van a baj, hogy ha valaki megfogalmazza a problémáit a koncepcióval akkor le van hurrogva, hogy márpedig ez így tökéletes, te vagy a hülye, hogy neked nem felel meg.
    Nem véletlen nem nyomatja mindenki orrba szájba az USB-C-t. Mert egyelőre a piac nincs erre felkészülve. Alig fél éve lehet eszközöket kapni ilyen csatolófelülettel, egyszerűen se a cégek, se a hétköznapi emberek eszközparkja nincs erre felkészülve. Gondolom te sem rohansz kidobni 4-5 külső HDD-t, csak mert az USB-C a jövő.
    Plusz ELVILEG visszafelé kompatibilis, gyakorlatilag meg eszköze válogatja. Pl nekem a HP 1102w nyomtatót nem sikerült USB 3.0-ról telepíteni, csak USB 2.0-ról. ELVILEG az átalakító is tökéletesen működik, de aztán valahogy az új Air-nél futott bele a kollégám, hogy az apple-től vásárolt USB elosztóval nem megy a vezetéknélküli billentyűzete.

    Ez a ha nem tetszik nem kell megvenni, meg nem erre a fórumra való. Ez egy tech fórum, ahol érdeklődők elmondhatják a véleményüket. Ha a cikk írójának ez nem tetszik kikapcsolhatja a kommenteket. Ha nem akarsz a tiédtől eltérő véleményt olvasni, akkor ne olvasd. Handrás blogján mindenki nagyon egyet fog érteni veled ha erre van szükséged.

    Szerintem a többségnek itt nem savanyú a szőlő, csak már egy ideje dolgoznak nagyvállalati rendszerben, vagy működtetnek ilyet, így pontosan látják, hogy egy munkára szánt PRO terméknél mik a szempontok, mi az amivel a felhasználóknak nyűgje van.

    Kicsit olyan mintha a cég adna neked egy bakancsot, de 2 számmal kisebbet és az egyikben nincs fűző, ellenben louis vuitton mintás. Aztán amikor jelzed a munkavédelmissel együtt, hogy ez nem lesz jó, akkor a HR-es kisasszony közli veled, hogy márpedig ez így tredni, meg amúgy is a tépőzárasba mennyivel gyorsabb belebújni és a kisebb bakancsot neked könnyebb lesz otthon berakni a szekrénybe, úgyhogy pofa be.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák