Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • asdf_

    veterán

    válasz banhammer #36 üzenetére

    Kassza leszamolasa, takaritas, sorok feltoltese.
    Mire az ember kikeveredik a boltbol az bo fel, egy ora.
    Most kepzeljuk el ezt mondjuk vasarnap este 9, 10 fele.
    Mindjart mashogy fekszik az a leanyzo.

    Ja, mert majd egy kenyszeruen szombat esti 10-re helyezett zarassal sokkal jobb lesz, kb. ejszakai jaratokkal mehet majd haza a dolgozo, aki nem a kozelben lakik, fel 1-re mar haza is er. Imadni fogja. Mindezt azert, mert egy megelhetesi gombnyomogato torpepart csak kieroszakolta ezt az agymenest.

    [ Szerkesztve ]

  • asdf_

    veterán

    válasz banhammer #145 üzenetére

    Szerinted eddig a dolgozók nem az éjszakai járattal mentek haza, ha úgy volt a beosztásuk?
    De, csak en itt most elsosorban es fokent azokra gondoltam, akiknek ez a vasarnapi nyitvatartas szetkurta a beosztasat, es penteken szombaton 8-ig dolgozott, es most pl. tizig fog. Met ahhoz ketseg ne ferjen, hogy a munkaltatok a vasarnapi zarvatartas miatti munkarend-atrendezest penzugyi szempontok, es nem pedig a hogyan a legjobb a dolgozonak szempontok menten fogjak megcsinalni. Ezzel a hulye szabalyozassal most kicsesznek a vasarloval, a dolgozoval, a munkaadoval, ember nincs, aki ezzel jol jarna.

    Voltál te már zárás után boltban, esetleg dolgoztál mellette valamilyen munkakörben, hogy lásd mi folyik ott?
    Diakmeloskent voltam arut tolteni auchanban, metroban, cora-ban, reggel 6-tol du. 2-ig, meg este fel 10-tol reggel 6-ig is. Remelem, elfogadjuk, hogy tudom, mi tortenik.

    Mondok neked egy élő példát.
    2014 12. 26-án már éjfél előtt gyülekeztek a dolgozók a nagy Tesco előtt, hogy 2014 12. 27-én 00:15-kor elkezdjék a munkát.
    Akkor amikor te még a karácsonyi bejglikómában fetrengtél az ágyban.

    Es en mentem dolgozni egy 0-24-ben nyitvatarto multihoz? 0-24-ben nyitva tartani ezzel jar, valakiek ott kell lennie es kiszolgalnia meg kasszazni. Amugy 26-an este en koncerten voltam, de ez most irrelevans ;)

    Az étteremben, gyorsétteremben, kocsmában dolgozókat miért nem sajnálod?
    Ők se a zárás után 5-10 perccel mennek haza.
    És akkor még nem beszéltünk a tömegközlekedésben dolgozókról.

    Na akkor, hogy is van ez?
    Ugy van, hogy az ilyen munkakorben dolgozo embereknel a jajj, estig, meg szombaton, meg unnepnapon is dolgoznom kell panaszok egy vitaban nem valid ervek. Az a munkakor, szakma ezzel jar. Ha nem tetszik, el lehet menni tanulni, mashova dolgozni, barmi. A vendeglatos, rendor, mento, buszvezeto mindig is dolgozott hetvegen, karacsonykor, ejjel. Ok kevesek vallajak ezt az aldozatot (koszi) hogy nekunk sokaknak hetvegen, karacsonykor, ejszaka jo legyen. Hogy ez penzileg esetleg nincs honoralva, arrol nem en tehetek, erre van a szakszervezet, az allambacsi meg hasonlok.
    Ezzel a mostani vasarnapi bezarassal viszont szetkurnak egy mukodo rendszert, aminek kb. 4 folyomanya van:
    - a folos munkaerot leepitik
    - a megmarado munkaero munkarendjet atszervezik, sanszosan nem a munkavallalo szamara optimalisan
    - a megmarado munkaero effektiv bere csokken, mert vagy tobbet melozik ugyanannyiert (kiesett potlek), vagy ugyanannyit melozik, de kevesebbet visz haza (kiesett potlek)
    - a vevok meg szivnak
    - (es lesz meg egy minimalis reteg, amely eddig vasarnap melozott, ezentul nem fog, es orul neki, hogy ezentul nem kell)

  • asdf_

    veterán

    válasz banhammer #266 üzenetére

    Nálam sose volt opció a vasárnapi bevásárlás, boltban császkálás.
    Már a gondolatától levert a víz, hogy a sorok között zombi módjára csoszogó embereket kell kerülgetnem, a pénztárnál hosszú sorok (2in front el megbaszva), minden problémás balfasz az én soromban van.

    Szóval én már alig várom a 2015 március 22-ét amikor a vakbarmok lepattanak a Tesco lezárt ajtajáról.

    Azert a te keszulekedben is van hiba, nem is keves...

  • asdf_

    veterán

    válasz banhammer #313 üzenetére

    Amúgy se a világvége jön el, hanem csak pár bolt lesz bezárva.

    Azert azt a parat azert elkezdhetned szepen egyesevel osszeadni. Meglepodnel, hogy milyen kurva sokara ernel a vegere...

  • asdf_

    veterán

    válasz Lauda #334 üzenetére

    Nagyon egyszeru: azert nem jo, mert mind a boltost, mind a vevot korlatozza szabad akarataban, es oteves hulyegyerekkent kezelve oket, helyettuk akarja eldonteni, hogy nekik mi a jo, amit csinal(hat)nak vasarnap. Mindezt leontve a csalad egysege, meg hasonlo balfasz kampo szoveggel.

  • asdf_

    veterán

    válasz banhammer #406 üzenetére

    Vagy csak rajottek, hogy veled tokfolosleges/ertelmetlen vitatkozni :U :D

  • asdf_

    veterán

    válasz banhammer #448 üzenetére

    Azt hagyod csak ki, hogy a netadonal, hogy mivel ott mivel tok egyszeruen szamok voltak, csak egy szorzast kellett vegrehajtani, rogton az elejen megvolt, hogy mekkora egy atgondolatlan egbekialto baromsag az, ami kipattant valamelyik elmebeteg politikusunk fejebol. Egyreszt ugye a szokasos kampo szoveg, hogy ezt nem a nep fizeti meg, hanem a szolgaltato (csokoltatom azokat a hulyeket, akik ezt elhiszik), masreszt meg a legelejen, amikor nem volt plafon az adora, sima mezei otthoni ugyfelnel is kijott olyan, hogy tobbet kene fizetni adoban a szolgaltatonak, mint amit keres az egeszen, cegesnel meg plane, ott siman olyan is kijott, hogy egy egyaltalan nem heavy hasznalattal a lebonyolitott forgalom utani ado tobb, vagy tobbszorose lett volna a teljes, brutto havidijnak, amit az elofizeto a szolgaltatasert fizet. Azt sem celszeru kihagyni a dologbol, hogy ugy 2.5 millio vezetekes es 4 millio mobilinternet-elofizetes van kishazankban (tavalyi, regi adatok, mert az nmhh mar baszik statisztikat kozolni), erre a 6.5 millio elofizetesre rakurni egy -a legelso verzio szerint- horribilisen, ertelmetlenul es alkalmazhatatlanul nagy adot azert nem az a tortenet, nem annyi embert erint es nem ugy, mint a vasarnapi boltbezaras, igy teljesen ertheto modon akasztotta le a gepszijat. No meg azt se hagyjuk ki a dologbol, hogy ez a seggfej kormany mar szamtalan olyan dolgot csinalt, amiert mar reges reg, es tobbszor is az utcara kellett volna mennie a nepnek (gondoljunk kezdesnek pl. a magannyugdijpenzek lenyulasara), itt siman, egyszeruen ugy adodott, hogy epp ezzel, a netadoval telt be a pohar az embereknel.
    Boltbezarasilag egyreszt minel inkabb mesz videkre, annal kevesbe lesz hatasa, minel inkabb olyan haztartasokat nezel, ahol nincs auto, annal kevesbe lesz hatasa (net meg ellenben kb. mar mindenhol van). En pl. pest megyei kis faluban lakom, auto nincs, kb. leszarom kategoria nekem ez az egesz, vasarnap kb. csak akkor mentunk boltba, ha epp panirozodna a hus, aztan kiderul, hogy nincs prezli (meg amig volt auto, akkor ugy masfel havonta benezett egy hetvegi tesco-s nagybevasarlas a nem epp alacsony arszinvonalon es szeles arukinalattal mukodo helyi kozertek helyett, teljesen random vagy vasarnap, vagy szombat, ahogy epp esett), van egy CBA, az a hirek szerint zarva lesz, hetkoznap meg szombaton viszont rahuznak (eddig szombaton 2-kor bezartak, most este 7-kor fognak, hetkoznap meg 6 helyett 7-kor, biztosan repesnek a dolgozok az oromtol), van egy coop, oda nem jarunk mert messze van, meg van egy sarki kisbolt, azt a tulajok viszik, az szerintem nyitva lesz. A pek vasarnap 5-12 kozott lehet nyitva a szabaly szerint, majd meglatjuk, erre a par orara szerintem nem eri meg kinyitni nekik.
    Mas kerdes, hogy a fovarost, a megyeszekhelyeket, nagyobb varosokat telibeszivatjak ezzel, valamint a 2-3 muszakban dolgozokat, a kollegistakat, es a vasarnap is dolgozokat is. Meg termeszetesen ezen auchan tesco, metro, bauhaus, obi, praktiker, ikea, decathlon meg ki tudja mik vannak meg vonzaskorzeteben eloket is. Mert eddig vagy szombaton, vagy vasarnap mehettek el vasarolni, amikor kedvuk volt, amikor raertek, most viszont az allambacsi dedos kis hulyenek nezi oket, es beosztja az idejuket es ezt csak szombaton tehetik ezt meg. Es annak ellenere, hogy elso blikkre ez engem nem erint, meg magam is irom, hogy kb. leszarom, latom, hogy mekkora egy alszent baromsag az egesz csaladokra hivatkozasos hulyeseguk, mennyire ertelmetlen, mennyire nincsen semmi alapja semmi szinten, semmilyen nezopontbol, es ugyanakkor lehet olyan vonzata is, hogy ugyan elso blikkre engem nem erint, de masodikra igen, hogy mondjuk egy vasarnapi koncertre, kiallitasra/anyamkinja tudja mire nem megyek fel pestre, mert vonat, busz nem orankent jar, lenne folos idom, es most meg majd azt mondom, hogy tudod mit, megy a tokom, be van zarva minden, halott az egesz varos, menjen a franc es igy erinti attetelesen rogton a nem boltosokat is a dolog. Szoval reszemrol ugy baromsag az egesz ahogy van, remelem, majd egy tollvonassal meg is szuntetik kesobb a fenebe.

  • asdf_

    veterán

    válasz Elemental #480 üzenetére

    Mellesleg a 90-es évek elején mindenki meg tudta venni a kenyeret meg a parizert szombaton kettőig. Ugyanis szombat 2kor bezárzak az élelmiszerboltok és csak hétfőn nyitottak.

    Igen, es a 90-es evek elejen az ember jellemzoen 8-ra ment dolgozni, 4-kor meg letette a lantot. Nem mellesleg pont a 90-es evek eleje volt a diszkontok meg az ejjelnappalik kezdodo viragkora, en legalabbis emlekszem, amikor kolyokkent, vasarnap 120 ft-ert vettem a visszavaltos colat, meg melle egy kilo friss, ropogos kenyeret a lakotelepi ejjelnappaliban (93-ban koltoztunk el, tehat ez ezelott volt).

  • asdf_

    veterán

    válasz forzamo #495 üzenetére

    En nemreg turistaskodtam Becsben, vasarnap este jottem haza, nem volt poen, hogy tokre be volt zarva aznap minden, es nem tudtam bemenni ide ezt, oda azt, amoda amazt venni.

Aktív témák