Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz Ricardo #165 üzenetére

    Egyszerűen nem értitek amit mondok? A fotózás technikai oldaláról beszélek végig, ti meg jöttök a "jó fotó" művészi értékével.Soha nem beszéltem arról. Azt mondtam, hogy egyszerűen nem lehet ugyanolyan minőségű képet lőni a legjobb mobillal sem, mint egy akár olcsóbb fényképezőgéppel. Mivel most Magyarország a tízmillió fociszakértő után már a tízmillió fotószakértő országa is, mert mindenkinél ott a mobil és igyekszik mindenki a más képét dicsérni, hogy cserébe hátha az övét is megdicsérik....
    A fekete-fehér rózsás képet is bármelyikőtök meglőné mobillal gondolom.... Semmi érdekes nincs benne számotokra művészileg nyilván.... :P
    Ha fotózni akarok, akkor azt szeretem, ha minél kevésbé korlátoz az eszköz. A mobil engem sokkal jobban korlátoz, ráadásul ugyanazzal a mobillal ugyanott ugyanakkor mindenki ugyanazt fotózza. Makrót gyakorlatilag egyáltalán nem lehet vele készíteni például, telefotót csak borzalmasat és portréban sem az igazi. Sokkal rosszabban kezelhető erős fényben. Állványról megint csak minimum nehézkes dolgozni vele stb.
    Lefényképezni valamit természetesen általában jó. Az optikája korlátai között nagyon jó képeket csinál (technikailag) azonban hamar jelentkeznek a korlátai. Kezelésben is. Persze lehet rá mókolni keretet, amivel a napfényben is jól használható lesz, azonban akkor már azt viszed magaddal és ott vagy ahol a part szakad.
    Az összes filtert, segédprogramot stb. millióan használják rajtad kívül, így azért nem reménykedj túlzott egyediségben...

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • Timer

    veterán

    válasz Ricardo #165 üzenetére

    Ez mondjuk szerintem már épp nem teljesen igaz, bár sokáig az volt. Nagyságrendekkel könnyebb például pengeéles képet lőni egy MILC géppel, mint egy DSLR-rel. Tudom, miről beszélek, nemrég végeztem fotográfus OKJ-t (nekem ez csak hobbi), ahol láttam a kolléganőket (akiknek meg nem az), miket is művelnek... Az egyetlen értékelhető dolog a képeikben (a legtöbben), hogy élesek. És igazából ez azokon is segít, akiknek "jó érzékük" van a képalkotáshoz, mert a szélső fókuszpontok gyatrasága miatt sok képet kellett már dobnom azért, mert a szeme mögött vagya épp előtt volt 2 centivel az éles tartomány. Márpedig a komponálásnál ezeket a pontokat is használni kell néha, ha az ember nem akar tucat tablóképeket lőni zsinórban.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák