Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 64b0r

    aktív tag

    válasz Macilaci457 #1 üzenetére

    Igenis van Ilyenekre szükség, én konkrétan ezekre esküszöm, most is ilyen képarányú monitorom van, és ha kellene új, akkor is ilyet keresnék. Egyszerűen több hely van rajta. Mondjuk már akkor is (tavaly március) úgy kellett vadászni az 5:4 arányú monitorokat, mert az összes gyártó átállt a 16:9-re. :(
    Egyébként meg lehet érteni a gyártókat is, az 1280x1024-es panelbe (átlag 19"-os monitor) kb 400e-rel több pixelt kell rakni, mint az 1280x720-asba (átlag 19"-os wide monitor). És közben az utóbbira is fel lehet írni, hogy 19"-os képátló. Hűűű meg haaa... :P :W

    On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

  • 64b0r

    aktív tag

    @bozont: Ültem/ülök huzamosabb ideig wide monitor előtt, mert a laptopom is ilyen. Tudom, hogy kevesebb rajta a hely, mert látom.
    @Recon: Én az azonos képátlójú paneleket hasonlítottam össze (azaz 19 vs 19w), erre mindenki nekem esik, hogy mekkora hülye vagyok. Ezért is ne vedd, magadra, mert nem csak te nem értetted, mire gondolok. DE: miért hasonlítasz össze egy 19"-os monitort 22-23"-osakkal? És árban sem stimmelsz, ugyanis 150 € az pillanatnyi középárfolyamon 41028,44 HUF a 180€ pedig 49234,13 HUF. Tehát te 40-50e Ft-os kezdőárat(!) hasonlítasz össze 50-60e Ft-os nem kezdőárral. Kicsit sántít a dolog szerintem.
    Csak gondolj bele: Ha gyártanának 23"-os 5:4 arányú monitort, annak a felbontása 1920x1536 lenne. Azaz FullHD felbontás esetén 645120 pixellel több lenne rajta, mint a 16:10-es arányúnál. Fél megapixel különbség a felbontásban!! Akkor miről is beszélünk? ;) :K

    On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

  • 64b0r

    aktív tag

    válasz 64b0r #21 üzenetére

    Mivel kifutottam a mod időből:
    misirulez fórumtárs felhívta a figyelmemet, hogy az átlag 19"-es wide monitor 1440x900-ban nyomja (ezzel tényleg nem voltam tisztában :B ), kicsit módosulnak az érveim, de nem sokat.

    Utánaszámoltam számológéppel, mert ez már nem ment fejben, de ez a felbontás még mindig elmarad 14720 pixellel az 1280x1024-hez képest. ;] :P
    De hogy ne csak szőrszálat hasogassak: a 16:9-es képarány azt jelenti, hogy az ilyen panel 42,06cm x 23,66 cm-es. Ezzel szemben az 5:4-es képaránynál 40,22 x 32,17 cm-t lehet bámulni. Ezért nem árt azt a tényt is figyelembe venni, hogy az 1440x900-as panel egyfajta technológiai ugrás a másikhoz képest, mert kisebbek a pixelek valamivel. És ne hasonlítsunk már egy II-es Golfot egy III-as Golfhoz, mert az nem lehet objektív.

    Ceterum censeo: a wide monitorok relative kisebbek a normál képarányúakhoz képest. Nem véletlenül olcsóbbak.

    [ Szerkesztve ]

    On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

Új hozzászólás Aktív témák