Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Rive #534 üzenetére

    gravitációs "erőműre" nekem a következő ötletem volt: veszel egy állványt, amire rögzítesz egy racsnizott forgó tengelyt, hogy csak 1 irányba foroghasson... erre a tengelyre rögzítesz merőlegesen egy rudat, amire fixen teszel egy fémsúlyt... (mint egy inga) a tengely végére fogaskerék, lánc, amit átvezethetsz egy generátor tengelyére (akár változtatható áttételezést is lehet beiktatni: pl kicsiben bicikliváltó) ...belendíted a súlyt, akkor az szépen elkezdi forgatni a generátort, egyre lassuló ütemben... annyi kell még, hogy az így megtermelt áramból elektromágnessel az inga végén levő fémsúlyon minden mozdulatnál emelni, hogy folyamatosan mozgásban maradhasson :) szerintem párezerből összerakható egy kisebb szerkezet (elektromágnes nélkül), csak lusta voltam eddig megcsinálni... (számolgatni meg aztán végképp) biztos meg fog bukni valahol, mert elég primitív az ötlet (de ha működne, ennél zöldebb megoldást nehéz találni áramtermelésre)

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Új hozzászólás Aktív témák