Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Viktor81

    senior tag

    válasz Surfym@n #14 üzenetére

    Szia !

    (#14) Surfym@n
    Úgy gondolom, hogy valaki, aki a Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K legdurvább RAW-jával dolgozik és sokat utazik, vesz magának egy komoly lapost, ahol van mondjuk kettő PCIe slot, amiben rögtön tekerhet kettő 2TB-os SSD és értlemetlen arról beszélni, mekkora külső HDD kell. Átlag felhasználókat vegyünk, mert egyébként értelmetlen boncolgatni a kérdést.

    (#16) Balika911
    (#18) ncc1701
    A raid nem helyettesíti a mentést, nézz utána. Csak redundanciát ad. - köszönöm az okosítást, 25 éve foglalkozom számítástechnikával, magam is használom a RAID több változatát, tudom mire való. Azt is tudom, hogy a felhasználók 95%-a még RAID-el sem védi az adatait, nemhogy mentést csinálna. (egyébként mire is mentene egy mezei user ? - komolyan kérdezem) Jó esetben optikai hordozóra archivál, aminél legtöbbször még a RAID is nagyobb biztonságot nyújt. Már az nagy fejlődés lenne, ha valaki duplikálná a fontos adatait, felesleges külön mentésről beszélni. Legyetek kedvesek felsorolni, mennyi ismerősötök van, aki biztonságos módon backupolja a fontos adatait. ( és milyen módszerrel) Én is tudnék lehordóan okoskodni, csak ebben a világban élek és látom, hogy mennyire életszerűtlen, amit írtatok. 10 évet tanultam a szakmát, majd 10 évet dolgoztam benne, de magamon kívül kb 2 embert ismerek, aki a fontos adatait egy becsomagolt külső HDD-n tartja a szekrényben. (nálam külön gépben mennek tömbökben, amiket csak mentés vagy felhasználás idejére kapcsolok be és semmilyen elektromos kapcsolata nincsen, ha nem használom)

    Viktor

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák