Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cpt. Zsöci

    tag

    Akkor mindenek előtt úgy az én mint a magam nevében elnézést kérek a címért, de nem bírtam ellenálni .. :DDD

    Szóval a helyzet az, hogy tegnap a gépem se szó se beszéd hirtelen kikapcsolt és azóta nem hajlandó visszakapcsolni. Megynomom a power gombot és a táp annyit mond halkan hogy ''zipp'' és nem történik semmi. Aztán feltűnt, hogy a ház ha be van dugva a tápkábel akkor egy nagyon kicsit ráz. Ezt csak akkor lehet érezni, ha lassan mozgatom rajta a kezem és csak nagyon kicsit, de ha kihúzom a tápot akkor egyáltalán nem.
    Elkezdtem mindent kihúzogatni, hátha elindul, végül kiszedtem a csavarokat az alaplapból és még akkor is rázott. Most ott tartok, hogy a táp a ház mellett van a földön az alaplap pedig a ház tetején (szigetelve néhány ceuzával). A lapban csak a proci és a memóriák vannak és csak az atx kábel és a power sw kábel van csatlakoztatva. Így nem ráz a ház, viszont továbbra sem kapcsol be a gép és power gomb megnyomása csak a fent említett ''zipp'' hangot eredményezi.

    Amikor kikapcsolt a gépem épp nem futott semmi nagyon megterhelő, néhány explorer ablak volt megnyitva és asszem a winamp, de nem ment semmilyen szám.

    A részletek:
    Táp: noname - Model 300PA (ok, ezt a részét a gépnek még nem én vettem)
    Alaplap: Aopen AK79D-400VN
    CPU: AMD 1600+ @ 1700MHZ Spire Whisperrock II-vel hűtve
    RAM: 756MB 333MHz Samsung
    VidK.: Radeon 8500 @ 292/287 maszek ram hűtésekkel
    1db LG Cd lejátszó (régi), 1db Samsung CD-író
    1db 10gigás Quantum Fireball, 1db 80 gigás Samsung
    Micronet WLan hálókártya
    17'' Acer TFT

    Hát nagyjából ennyi.

    Épp most akartam venni egy új tápot (valszeg egy Coolink AP400X12 -t, csak pont most hétvégén lopták el a pénztárcám ... no comment) és fogok is, csak emiatt a rázos ügy miatt (újfent bocs) kicsit félek beletenni, nehogy rögtön tönkremenjen...

    Szóval a kérdések:
    1. Szerintetek mi szállt el és miért?
    2. Ha veszek egy új tápot akkor bele tehetem-e?

    köszi előre is

    ui: a lapon a standby led világít, ha bedugom a tápot és nem volt áramkimaradás amikor kikapcsolt a gépem

    ''Destiny may know where you live, my squids, but will you be home when it comes over to play?''

Új hozzászólás Aktív témák