Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Goldmen75

    őstag

    válasz Antarctica #3481 üzenetére

    Nem a sebességen van a hangsúly.....miért "mindenki" CSAK az Fps-el foglalkozik??? Sosem értettem....

  • ffodi

    veterán

    válasz Antarctica #3481 üzenetére

    Szerintem még mindig nem érted a dolgok lényegét. :)

    Az 1GB-os és 2GB-os verziók között nincs vagy nagyon-nagyon kis különbség van teljesítményben.(természetesen azonos órajelről van szó.) Az 1GB-os azért lehet helyenként egy hangyafa**nyival gyorsabb, mert a kevesebb vram miatt valószínű szűkebbek az időzítések. Úgyhogy ilyen szempontból megnézhetsz 1000+1 összehasonlító tesztet, mindegyik ugyan azt fogja mutatni, hogy kb egyformák.

    A lényeg azon van, hogyha az adott alkalmazásnak több vramra van szüksége, mint amennyi van, akkor hiába az ugyan akkora teljesítmény, elkezd laggolni a játék, sűrűn lesz fps drop stb.(vidám min. fps értékek lesznek) Könnyen elképzelhető, hogy az avg. fps hasonlóan alakul, mint pl. egy 2GB-os vga-n, viszont a játék játszhatatlan lesz!

    A moddolásról se feledkezzünk meg 2GB-os vga esetén, mint "fícsör".........

    szasanyi:

    VGA vásárlásnál azt nézem meg először, hogy az adott kínálatban mi az, ami jobb, mint a jelenlegi vga-m. 5870-ről váltottam, szóval a 6870 szóba sem jöhetett, mert az kb azt tudja, vagy kevesebbet.

    Az biztos, hogy a 6870-nek elég jó az ár/érték aránya, viszont ha azt nézed, hogy veszel egy moddolható 6950-et 65-70k--ért, akkor ennek sokkal jobb az ár/érték aránya, mint a 6870-nek, mert 70k körül kapsz egy 90k-s kártyát, ami viszont lényegesen gyorsabb, mint az említett kistesó. Itt minden azon múlik, hogy mennyit szánsz rá, és mire használod. Ha fullhd-ban maxon akarsz játszani a crysis 2-vel, akkor oda kevés lesz a 6870 akár milyen jó az ár/érték arány. ;)

    [ Szerkesztve ]

    "A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

Új hozzászólás Aktív témák