Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kasa85

    őstag

    válasz Rasiel #13737 üzenetére

    Mondjuk én is netről szedem az előre kalibrált profilt.
    Ami lényeges,hogy olyan helyről kell szedni ahol ugyan azzal a VGA val kalibrálták a színprofilt.
    PL én egy HD 6950 esen tesztelt profilt szedtem le az adott monitorom típusához.
    A profilt amit a Windowsban hozzá adunk ezen kívül a monitor megadott értékeit is be kell állítani.Color/fényerő/gamma/élesség a többi vizuális effekt javítót meg ki kell kapcsolni ha nem írják,mert az inkább ront a helyzeten.
    Ebben az esetben lényegesen szebb képet lehet kicsikarni monitorunkból.
    Persze a műszeres kalibrálás a legjobb,de ha nincs rá lehetőség a fentebb leírtak alapján kisebb eltéréssel meg közelíthető a megfelelő vizuális élmény szeretett monitorunkkal.
    Persze az oldal is számít ahonnan le szedjük ezeket a szín profilokat,és beállítás értékeket,mert ha nem hiteles az oldal által mért szín mértékek akkor cseszhetjük az egészet.
    Ha tökéletes nem is lesz,de sokkal szebb,és hitelesebb képet kapunk mint előre be állított gyári értékekkel.

    [ Szerkesztve ]

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

Új hozzászólás Aktív témák