Hirdetés

Aktív témák

  • freewaer

    csendes tag

    Sziasztok!
    Balga módon, elvállaltam egy jó ismerőstől egy régebbi gép rendbetételét. A probléma: nem indulnak a játékok. Annyit csinál, mikor elindítod a játékot, hogy a wincsi egy picit dolgozik, majd leáll és fekte képernyő se előre se hátra, ekkor reset és ujra betölt a windows. Előzmény, hogy előttem valaki belerakta a hangkártyát egy-két nappal.
    A gépről annyit érdemes tudni, hogy windows 98 van rajta, 190mhz-es intel proci, 64mb SD Ram, S3 Trio 64V+ videókártya, kiegészítve egy 3dfx voodoo-s kártyával, AlS 400 hangkártya, és az alaplap számomra egy noname valami a chipsetre annyi van írva hogy: TXpro PCI chipset PC82C371TX,9738 Taiwan.>> drivert találtam hozzá de azok az oldalak, min votlak már rég megszüntek, ugyhogy újra telepítésnél gondok lennének. :S
    JO gondotlam akkor újratelepítem és a játékokat ujra rakom, erre telepítő cd felpörgése után kiirta h Expanded memory not present or not "usable".
    Kérdéseim:
    1. Mit kéne csinálni, hogy legalább újra lehessen telepíteni! ?
    2. Mi lehetett nagyjából a gond a játékokkal mértnem indulhattak?

    Tudom, lehet buta vagyok, de nem egy gépet telepítettem újra és így még nem jártam:S Tudtok segíteni?
    Előre is köszi!
    FW

Aktív témák