Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gypiero

    tag

    válasz vendingo #1121 üzenetére

    A választásod attól is nagyban függ, mennyit szánsz a rádióra, újonnan vagy használtan vennéd, etc. Egyébként nekem 2db UV5R van, nincs velük különösebb gond. A topikban már volt szó korábban erről a típusról és én is megerősíthetem, hogy teljesen random vannak tök jól működők és ipari hulladékok is, nem tudom mitől függ. Nem rendeltem még Bao rádiót Aliról, Wishről és társairól, így erről nem tudok nyilatkozni, hogy onnan milyen minőség érkezik. Arra készülj fel, hogy kb egy HDMI kábel is képes lesz bezavarni, ha épp olyan kedve van. :D Én azt vallom, kezdésre tökéletes, de ha egy picit többet is rá tudsz fordítani, rendeld meg a német amazonról a Radioddity Deutschland-tól, ha komolyan problémás akkor kevesebbe kerül visszaküldeni, ráadásul kb egy hét alatt megkapod.

    [ Szerkesztve ]

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz vendingo #1121 üzenetére

    Heló!

    Szerintem jól használhatóak a baofengek, egy uv-5r forrástól függően 5-6 ezertől elérhető. Amit tud, azt ennyiért jól tudja, ha minőségben pár 10%-ot fel akarsz menni, akkor szerintem árban nem 10%-ot kell rátenni, hanem többszörös szorzót.

    Az uv-5r az elterjedtsége miatt is egy jó választás, sokféle kiegészítő van hozzá, programozó szoftverek támogatják, kábelek stb. Ami még a gyártótól jó, az az uv-b6 vagy b5, nekem ilyen van, szerintem árához képest jó rádió.

    Amennyire én tájékozott vagyok ebben a kérdésben, úgy látom hogy körülbelül ez a tudás egy Yaesu-ban (ami minőségre más kategória) 26-28 ezer ft, és lehet hogy még ki kell fizetni (vagy meg kell csinálni) egy frekvencia nyitást is. Szerintem kísérletezni, megnézni, hogy érdekel-e, ez a kategória több, mint jó.

    Kiegészítem annyival, hogy úgy írod, "PMR rádiót". Természetesen ezek sokkal többet tudnak, mint sima PMR, de a nagyobb adásteljesítmény miatt (mint a szabvány PMR 0.5 W-ja), elég jók PMR-re is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák