Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PeterUr

    csendes tag

    Rievtech PLC ről mi a vélemény föleg lakás automatizáláshoz, világítás stb mert egyre több ilyen jellegű érdeklődés van. Intenzíven használom a inpulzus relés megoldásokat. És olyan rendszert szeretnék kiajánlani megtanulni ami jól fejleszthető. De nem agyament drága. Tudom vannak okos otthon megoldások de azokat néha a pokolra kívánja egy két felhasználója. Attól sokkal megbízhatóbb megoldásokat szeretnének. Köszönöm a segedelmet.

  • PeterUr

    csendes tag

    válasz Szirty #7825 üzenetére

    Lehet de sokszor számolgattam hogy egy okos otthon központ plusz a hozzá való nyomok meg vezérlők meg még a ...... micsodákkal lehet azt megcsinálni ami már érdemes neki állni, viszont a legnagyobb gond az a szoftver oldal és a kommunikáció néhány esetben. Plusz már halt le központ és igen érdekes dolgokat művelt. Így egy PLC és arra írt szoftver meg HMI ha nagyon akar LCD-t basztatni nekem valahogy szimpatikus amiatt hogy ha lehall valamiért nem működik és kész meg az is hogy ha utólagos beépítés nem jár arányaiban nagy agyalással és átalakítással ha már eleve felkészül az ember erre a lehetőségre relés megoldással. De ez az én meglátásom. Ami még anno megfogott az a riasztóközpontok egyes típusok egyes gyártóknak pld SATEL csinálnak relés kimenetek meg EIB illesztőket és ezeket nagyon jól támogatják, így egy jól elhelyezett és megfelelő érzékelő esetén felhasználható aktív elemként egy automatizálási feladatra, ha aktiválja a riasztási funkciót akkor persze annak megfelelően működik. Szóval ezért kezd el érdekelni a PLC. Plusz egyre több olyan igéyn merül fel hogy szeretnék a fűtést vezérelni meg hasonlók. Egy komolyabb fűtésvezérlésnél már megéri a PLC használata.

  • PeterUr

    csendes tag

    válasz vasii #7854 üzenetére

    And pontosan leírta, ez nem szabvány egy csoport névnek lehet inkább felfogni. A PLC bármi meglepő relé vezérlésből és mikrokontrollerek házasságából fejlődött ki nagyjából ezért ahány gyártó annyi fizikai eltérés és emiatt program eltérés. És a CPU amit használnak is alapjában eltérnek ezért is van különbség. Alapvetően ez a terület is hiányolja már a közös szabványos felületet, de mivel a PLC-k 99% célgépekhez kerül felhasználásra vagy célrendszerekhez ezért itt sincs iparági nyomás hogy egységessé váljanak az okos otthonoknál a KNX mint kommunikációs rendszer azért lett használva mert a piac kikényszerítette. Én a múlt héten késő délután 3 helyen voltam és kértem PLC bemutatást és 3 teljesen eltérő alap koncepcióval találkoztam. És egy biztos hogy ezért én a rievtech nél maradok.

  • PeterUr

    csendes tag

    válasz Marci0607 #7862 üzenetére

    Én most szembesültem egy problémával egy PLC x gyártó x tipus találtam egy srácot aki keni vágja kijött velem és a gyári kábellel ami az adott PLC hez (sorozatszám sem mindegy) hogy b... meg :) szóval elkezdte bizgerálni majd kb 3 óra szarakodás után és 1 óra telefonálgatása után kiderítette hogy aki a cucot csinálta cég annó megtalálta a programozóját és kiderült hogy HW ben is van változtatás meg alap SW ben is hogy kizárólag ők tudják programozni a saját szoftverükkel és adat kábelükkel. Nincs letiltva valami rajta vagy átállítva?

Új hozzászólás Aktív témák