Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • zippofcy

    senior tag

    válasz BBéci #36570 üzenetére

    Ezt nem vonom kétségbe de számomra sajnos használhatatlanok, a szivárvány effektre érzékeny a szemem.
    Pláne a hatalmas vásznon, ahol ugye folyamatosan mozgatja az ember a szemét a cselekmény alapján, pl. jobb alsó sarokból bal felsőbe, stb. Vagyis egy pillantással nem lehet átfogni. Persze ez a kívánatos "moziméret", az 50 colos plazmát is ezért nézem másfél méterről és nem 3-4-ről.
    De mikor így mozog a szemem a DLPs képen, látom a színkockákat. Iszonyat zavaró.
    Persze lehet ez is árfüggő, és egy fél-1 millás DLP projektoron már nem látnám.
    Mindenesetre a kontrasztaránya tuti jobb lenne mint azoknak a 100-200 ezreseknek amiket én eddig láttam. Mindkettő csapnivaló volt. (Egyik Acer, a másikat már nem tudom).
    De azok nem házimozi hanem prezentációs projektorok voltak. Csak a tulajuknak nem volt több pénze ;]

    Az Epsont azért hozom fel mert az 5500-as az egyetlen, általam többször próbált projektor aminek már el tudnám viselni a képét otthon. "Csak" fél milla az ára szóval tuti vannak nála sokkal jobbak de én olyanokat nem láttam (Pana, Mitsu, stb) de úgy őszintén, 100 magyar vásárlóból hány vesz ilyen, 1 millás vagy drágább projektort otthoni filmnézésre? 0.0001 ? ;]

    Crosstalkban viszont jók már az olcsó 3Ds DLPs projektorok is.

    Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

Aktív témák