Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szasanyi

    félisten

    válasz Frod #102133 üzenetére

    Hát mert 30FPS, az nem alkalmas játékra azoknak akik jó látással bírnak és érzékelik azt amit mások nem.

    Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

  • snots

    tag

    válasz Frod #102133 üzenetére

    Ez tényleg teljesen személyfüggő és megintcsak egy vitaindító téma. Van, akinek a 30 fps teljesen tökéletes, nem érzékeli a különbséget a 30 és a 60 fps között. Ha megjegyzed, hogy te látod/érzékeled, akkor közli, hogy idióta vagy, ő nem látja, tehát ebből következik, hogy nem létezik, vita lezárva.

    Egy picit én is vontatottnak érzem a 30 fps-t, ezért a 60 fps módot szoktam választani a játékok alatt, a minőség kárára.

    Nem hinném, hogy ennek a tévéhez bármi különösebb köze lenne, én egy LG C1 OLED-en játszom, ami egy viszonylag jó tévé, ugyanúgy zavar a 30 fps, tehát inkább lemondok a részletességről és játszom 60 fps-ben.

    Ezért lenne különösen jó, ha valamilyen féle DLSS felskálázó AI, illetve a VRR bekerülne végre a konzolba (ahogy elnézem az iparkodást, talán karácsonyra, God of War mellé esetleg szóbakerülhet), mert úgy gondolom, hogy például egy stabil 40 fps (4k-ban) már sokkal inkább lendítene a dolgon, illetve a DLSS (bocsánat, nem tudom az AMD verzióját ebből, most meg nem nézem meg) pedig valószínűleg ténylegesen elhozhatná a 4k (szerű) élményt 60 fps-sel.

    Control-nál vettem ezt egy picit zokon, mert ott a Ray Tracing eléggé hozzáad az élményhez (megintcsak van, aki ezt nem látja, Ray Tracing nem létezik, vita lezárva, élménynek amúgy sincs semmi köze a grafikához), legalábbis nekem hozzáad, de ott is inkább a 60 fps-t választottam a minőség rovására.

    Szóval nálam a performance prioritást élvez a quality-val szemben, de aztán ki mit szeret.

Új hozzászólás Aktív témák