Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ALBY

    senior tag

    Szia!
    Ha jól értem DLNA-ról volt szó, így a TV a "média lejátszó" ami belelát a wincsibe és ott talál lejátszható fileokat. A Tv mint lejátszó nincs csak egy bizonyos mennyiségű codec-et ismer, a pc-n meg van naponta új fajta és mindenki ész nélkül rippelget amivel ér. Ha nem indul el a film akkor azt inkább ilyesmi codec problémára tippelem. De most egy másik kérdés a hang, a filmednek mondjuk DTS hangja van, ehhez mindenképp kell DTS dekóder is, számítógépről lehet hogy a hangkártya neked software-ből lejátsza de az közelében nincs annak amiről a DTS szól. Ha jól értem van egy H/K erősítőd, ez király (így a kerülő megoldásokat ugorjuk), abban van DTS dekódered (is) csak oda kell vinni a hangot. Ezen a Philips-en coax digit kimeneted van arra a célra hogy a hang eljusson az erősítő dekódereiig DAC-okig (optikai nincs), dugd be (amúgy) is ezzel a coax-al új világba fox tévedni. Vegyél hozzá egy rendes RCA dugós coax kábelt. Ettől lesz DTS hang is és amúgy is sokat fog javulni, a TVk-ből hangszóróiból meg jobb ha soha nem jön ki hang.
    A számítógéped is kösd az erősítőre digitális coax vagy optikai kimeneten és akkor a hangkártya egydolláros DAC-jai helyett a H/K procijai állítják elő a hangot a bitfolyamból.
    Remek TV-t választottál én is egy hasonlóra pályázom.
    Itt egy érdekes cikk, hasznos olvasmány http://www.hazi-mozi.hu/cikkshow.php?cid=4&aid=3
    (Azt hogy a TV DLNA lejátszóként is megy, csak plusz lehetőségnek tekintsd, ne elvárás legyen mindentjátszó médialejátszó helyett.)
    Üdv, jó flimezést! :D

    A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

Új hozzászólás Aktív témák