Hirdetés

Aktív témák

  • WN31RD

    addikt

    Gondoltam, megosztom a tapasztalataimat, hátha valakinek jól jön:

    Vettem egy ST Lab PCI ATA/100 RAID kártyát tegnap (egy PH! tagtól egyébként), aminek a BIOS-a nem támogatja az LBA 48-as címzést (azaz a 128 GB-nál nagyobb vinyókat). Az esetek többségében bootoláskor lefagy a gép, ha ilyen vinyó van rácsatlakoztatva. Mivel a kártyán levő chip (CMD0649) támogatja az LBA 48-at, gondoltam egyet, és kivettem a kártyából a BIOS chipet.
    A következő változások történtek:
    - Bootoláskor mintha nem is lenne a kártya gépben, ami jó, mert nem lassítja a bootolási folyamatot, viszont mivel a kártya BIOS-a nem töltődik be, ezen a kártyán levő vinyóról nem lehet rendszert indítani, és nyilván DOS alatt sem látszana semmi. Továbbá a kártya szoftver RAID funkciói sem elérhetőek.
    - A Windows 2000 ismeretlen RAID kártyaként érzékeli, és a saját driverével sem működik. Miután a kártyát az eszközkezelőben letiltom, nem zavarja a Windowst.
    - És végül a (számomra legfontosabb): A Linuxot a legkevésbé sem érdekli, hogy van-e BIOS a kártyában. Tökéletesen tudok használni Linux alól akár 180 GB-os vinyót is.
    :C

    [Szerkesztve]

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz WN31RD #1 üzenetére

    Kifelejtettem az előbb: UDMA100, Smart működik rendesen, CD-ROM is megy a kártyáról.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

Aktív témák