Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nrobe

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nem értek túlzottan a hardveres és szoftveres témákhoz, ezt így már az elején szeretném leszögezni, felhasználó szinten használom a pc-met.
    A kérdésem a követlező:
    Pontosan hogyan lehetne a következő elképzelésemet kivitelezni:
    Van a saját gépem és van egy távoli pc, melyhez webkamera van csatlakoztatva.
    Szeretném a saját gépemről elérni (amikor csak ''kedvem tartja'', ill. szükségem van rá) a konkrét másik pc-t, és látni a webkamerája által ''látottakat''; az én gépemről tudjam a másik személy gépét úgymond irányítani úgy, hogy abból a másik lehetőleg semmit se vegyen észre, helyesebben ne zavarja őt, hogy én a gépén tevékenykedem.. ??(természetesen mindenféle a másik emberkére nézve ártó ill negatív szándék nélkül!!!)... Hogyan tudnám az én gépemről vezérelni / elérni webkameráját anélkül h a máik személyt zavarná ill külön észlelné a dolgot????!!
    Hardveresen vagy szoftveresen mit kéne tennem?
    az említett távoli gépnél alkalmanként jómagam is tevékenykedem, hozzáférek, telepíthetek rá, állíthatok be rajta egysmást pl hálózati beállításokat, megosztást..satöbbi.

    Légyszi aki tud segítsen, írja le hogy mit, hogyan, mivel kell bíbelődni , hogy a fentebb leírt dolog működjön!

    Előre is nagyon köszi a segítséget!

  • VladimirR

    nagyúr

    válasz nrobe #1 üzenetére

    eloszor is, milyen operacios rendszerrol van szo?
    aztan milyen netelerese van a ''masik'' (elernendo) gepnek?
    van-e az elerendo gep elott router, tuzfal, nat?
    dinamikus, vagy fix ip-je van az elerendo gepnek?

  • nrobe

    csendes tag

    válasz VladimirR #3 üzenetére

    Szia

    Windows XP van rajta ( ha számít -mivel nem tudom pillanatnyilag - hogy Home vagy Pro verzió, akkor légyszi írd le hogy miben különbözik áz általam felvetett ''probléma'' kapcsán ill arra vonatkoztatva a Home és Pro verzió közti különbség)

    második kérdésedre: helyiségben falba épített internetcsatlakozóra van közvetlenül kötve a gép, se router, se semmi ilyesmi, tűzfal talán az XP-s -ha be van kapcsolva
    (de légyszi írd le -ha tudod- hogy Panda, Zone Alarm , NOD32 -ha jóltudom van tűzfala a NOD-nak - esetleg Norton -féle tűzfal- bocs ha hülyeséget írok ill kérek - tűzfal esetén mi a teendő )
    a másik géphez ritkán férek hozzá, és több úgymond beregisztrált profil van, és nem tudom hogy ki mikor milyen változtatásokat végez az említett gépen , pl tűzfal feltétele.

    ha jól tudom ADSL vonalon működik a net (de lehet hogy ISDN )... légyszi ha megoldható itt is írd le hgogy ADSl és vagy ISDN kapcsolat esetén úgymond mi a teendő, vagy van e bármiféle különbség a ''prbléma'' szempontjából a két fajta internet kapcsolat között.

    namost tudomásom szerint helyi hálózaton keresztül kapcsolódik a netre ( ilyen kolesz féleség szisztémában elosztott net a helyiségekben ) , de közvetlenül a gép előtt nincs semmiféle hálózati hardver (pl router).

    ha helyi hálózaton keresztül megy a net akkor fix IP-je van a gépnek?
    Mi a ''teendő'' fix IP és dinamikus IP esetén?

    Vagy van-e olyan program vagy kapcsolati kommunikációs forma akét ( enyém, és az említett gép) között (pl skype, MSN, sajnos Netmeeting nincs használva mert tudomásomszerint az IP alapú...)melyen keresztül én a másik ''zavarása'' nélkül lekérdezhetem a másik fél IP címét pl miközben MSN-en kapcsolatba lépek vele..???
    Magyarul van-e rá mód hogy én innen kiderítsem úgymond a másik fél IP címét miközben valameilyen formájú kapcsolatban van a két gép.

    (nálam kábeles -chello - ADSL van, nincs router, modem van, nálam XP Pro van, dinamikus IP címem van, tűzfalat természetesen kitudom lőni, ha kell: Zone Alarm ill Panda is van..)

    Választ előre is nagyon köszi,

    remélem a sok hablatyolásom között valami értékelhető információt is fellelsz, mely segít a kérdéses problémám megoldásában.

Új hozzászólás Aktív témák