Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zolee11

    senior tag

    Sziasztok!

    Egy kérdéssel/problémával fordulnék hozzátok. Van egyszer egy TP-Link TL-WR1043ND V2 típusú routerem, és egy szintén TP-Link TL-WN822N V3 wifis egység. A problémám az, hogy nem hozza a várt sebességet. A wifis egységhez a gyári driver és alkalmazás van telepítve, kb. 4 m távolság és egy vékony fal választja el a routertől. A jelerősség kiváló 90-100% között mozog, 300Mbps a sebesség, mégis nagyon változó, hogy mennyivel tudok másolni a NAS-ra, vagy NAS-ról. Egészen 500 kbyte/s - 9Mbyte/s -ig. Nem ugrál folyamatosan, ha épp döcög, akkor végig döcög. Próbáltam több csatornát, olyan csatornát használok, amit épp a szomszédok nem, de azért van szomszédos csatorna használatban, pl. most a 9-es használom, és a 8-ast is valaki. A routeren a gyári firmware van (3.17.38 Build 140613), gondolkodtam hogy lecserélném egy Suste Openwrt-re, de nem biztos, hogy ez ezen segítene.
    Természetesen kábelre csatlakoztatva 30-60 Mbyte/s a másolási sebesség.
    Esetleg tudok valamit kezdeni ezzel, vagy ez nem lesz jobb? Ha más nincs akkor fúrok, faragok, és kábelezek, mert ez így nagyon lassú nekem.

    [ Szerkesztve ]

    no brain, no problem

  • Zolee11

    senior tag

    válasz Gubek-Einste #31032 üzenetére

    8-10 MB/s-el terveztem, hogy az jó lenne, általában hozza is az 5-öt, illetve késő este, éjszaka 8-10 is megvan, de pl. ilyenkor, "csúcsidőben", nagyon belassul. Most 20 Mhz-es "csatorna szélességgel" 1-2 MB, 40 MHz esetében leesik 500-700 KB/s-re.
    Most ezt mutatja:

    [ Szerkesztve ]

    no brain, no problem

Új hozzászólás Aktív témák