Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • malibu

    tag

    Üdv!!!
    Lenne egy kis problémám!Nagyon kezdő vagyok hálózatokban.
    Van egy notim, amin Vista van és van egy asztali gépem, amin XP
    Van egy routerem.A notin wifin jön a net, a másikon kábelen.Eddig minden oké.
    Az asztaliban van +1 hálókártya.Szeretném összekötni a 2 gépet direktbe router nélkül úgy, hogy közben a net is megmaradjon.Mintha 1 gép lenne a 2.Lehessen böngészni, stb...Össze van kötve crosslink kábellel, de eddig jutottam.Azt szeretném elérni, hogy leülök munka után a notival az asztali mellé, bedugom a kábel végét és simán tudjak ide-oda másolgatni.Próbáltam kapcsolat varázslóval is, de mindenhol internetet kapcsolatot akar beállítani.Hogy kell beállítani a helyi kapcsolatot?Előre is köszi!!!

  • malibu

    tag

    Üdv!!

    Már írtam a problémámról.Sikerült egy részét megoldani, de...

    Össze van kötve a 2 gép crosslinkkel.Megadtam külön IP címet a 2 hálókarinak, és alhálózati maszkot, ami 255.255.255.0 mind a kettőn.Az alapértelmezett átjáróhoz nem nyúltam.A notival(Vista) már simán tudok böngészni az asztali gépen(XP), de fordítva nem akar működni:o( A notin Vista van.Ott nincs normál TCP/IP beállítás, csak TCP/IPv4 és 6.A 4-es verzió gondolom ugyanaz, mint az XP-n a verzió nélküli.Ott állítottam be a címet és a maszkot.Mi lehet a baj?Biztos valami egyszerű dolgot felejtettem el a Vistában beállítani...De a notira csak az megy fel sajnos.Amúgy azért nem a routeren szeretném használni a kapcsolatot, mert naponta több 1000 fotót kell ide-oda másolgatnom.Ez a sebesség kellene.És nem nagyon szeretném, ha a ruoteren lévő többi gép böngészni tudjon a gépeimen.Erre is jó lenne valami megoldás.Jelszavas védelmet nem találtam.
    Remélem nem írtam hülyeségeket.Nem nagyon vagyok otthon a hálózatokban:)

  • malibu

    tag

    Köszi, de a vista-s gép simán látja az xp-s gépet.fordítva nem megy.Megadtam az xp-n a hálókarinak egy ip-t.ha ezt a vista-n a címsorba beírom, akkor megjelenik minden megosztott mappa, ami az xp-n van.Fordítva nem akar működni sehogy.Még a vista is azt írja a saját diagnosztikájánál, hogy érvénytelen ip beállítások.A TCP\IPv4 nem ugyanaz, mint az xp-ben a sima TCP\IP ?

  • malibu

    tag

    Sehogy nem megy:( Megcsináltam az itt linkelt dolgokat.A mappa megosztását "mindenki"-re állítottam, de az XP nem látja a Vistát.Nem kell még valamit beállítanom a Vistánál?Adtam egy IPv4 címet, és egy alhálózati maszkot(255.255.255.0).A hálózati diagnosztika ezt írja ki: "A(z) "kapcsolat név" hálózati adapter nem rendelkezik érvényes IP-konfigurációval"Nem lehetséges, hogy a Vistában még valami mást is meg kell adni? XP-nél elég volt ez a 2 adat.

  • malibu

    tag

    Sziasztok!
    Utóbbi pár napban már leírtam a problémámat.Kaptam segítséget, de egyik megoldás sem működik:(...Azért leírom röviden újból.

    Annyi az egész, hogy 2 gépet szeretnék crosslink kábellel összekötni.Nem a netet osztanám meg, csak nagy mennyiségű adatot másolgatnék ide-oda.Net van mindkét gépen.Router is van, de a wifi lassú erre és egy teljesen külön csatornán szeretném megoldani.Van a hálózatban még 4 gép, akivel nem osztaném meg a munkáimat.Egyik gépen XP van, másikon Vista.A Vistás gép simán megtalálja a másik gépet.Csak beírom a megadott IP-t a címsorba, és megjelennek az XP-n megosztott mappák.Fordítva nem sikerül.Szerintem valami alapbeállítás nem stimmel a Vistában.
    Megcsináltam az itt linkelt dolgokat.A mappa megosztását "mindenki"-re állítottam, de az XP nem látja a Vistát.Nem kell még valamit beállítanom a Vistánál?Adtam egy IPv4 címet, és egy alhálózati maszkot(255.255.255.0).A hálózati diagnosztika ezt írja ki:

    "A(z) "kapcsolat név" hálózati adapter nem rendelkezik érvényes IP-konfigurációval"

    Nem lehetséges, hogy a Vistában még valami mást is meg kell adni? XP-nél elég volt ez a 2 adat.

Új hozzászólás Aktív témák