Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Racecam

    MODERÁTOR

    Második felvonás!

    Előzmény:
    Otthoni hálózat és internet megosztás Archívum I. - [link]

    Ebben a topicban is beindult a kezdő hsz bővítése, thx emitter.
    Ha van valami jó leírásod amit érdemesnek találsz arra hogy bekerüljön , küld el nekem mailben (Batman) és megnézem én is.

    +++++++++++++++++++

    Hálózati szereplők:
    - internet, router (csak vezetékes,wlan), és PC-k (akár xbox is).
    - wlan router konfigurálása alatt érdemes a UTP kábelel csatlakozni a routerhez!

    Az otthoni hálózatos környezet kialakítását kezdjük egy sematikus ábrával:

    WLAN esetén + egy antenna az ábrán a routerre.

    A fő elem a router (ez egy olyan „switch”, ami képes az internetmegosztására).
    Ha nem akarunk internetet megosztani, csak otthoni hálózatot szeretnénk, akkor a legegyszerűbb mezei router elég nekünk a gyári konfigurációjával (ilyenkor elég lenne egy switch, de ha a jövőnkre gondolunk – hátha lesz net - érdemesebb a routerbe beruházni, valamint mezei switchnél kézzel kell a gépeket felkonfigurálni).
    A gépeket beállítjuk automatikus ip kérésre (dhcp - hálózati kártyán jobb klikk, tulajdonságok, ott középen tcpip, majd megint tulajdonságok, és ez alatt az ip cím automatikus kérése). Már van is egy élő hálózatunk. Ez a LAN (helyi hálózat) játékokra már elég. Sőt, ha a windows tűzfalán (én végig microsoft környezetet tételezek fel az egyszerűség kedvéért) engedélyezzük a fájlmegosztást, akkor már elérjük a lanon lévő többi gépet.
    A hálózat tesztelésének alapja ipconfig és ping barátunk. Kell egy parancssor nekünk (startmenü - futtatás - cmd , majd enter). Itt, ha beírjuk, hogy ipconfig és adunk egy entert, akkor kiírja a gép az ip címünket, az alhálózati maszkot, és az átjárót (router esetén innét tudjuk, hogy milyen címen érjük el az eszközt). Ezt tegyük meg a másik hálózatba kötött gépen is. A működést úgy tudjuk csekkolni, ha az egyik gép parancssorába beírjuk, hogy ping és a másik gép ip címét akkor veszteség nélkül kell visszajönnie a csomagoknak.
    Valami ilyesmit kell látnunk (a képen a routert pingeltem):

    Ha internetet szeretnénk megosztani, akkor ugye mennie kell a helyi hálónak (különben nem fog a net osztódni) valamint be kell állítani a routert, hogy eredeti céljának megfelelően működjön. Bekötése látszik a fenti ábrán.

    Amit itt leírok, az esetek nagyon-nagy hányadában működik - finomságokra csak nagyvonalakban térek ki, arra ott a fórum.
    Tehát, mindegy, min jön a net, az belemegy egy "modem"be, amiből kijön egy utp kábel. ezt a kábelt kell a router wan portjába tenni.
    Az esetek nagy részében ADSL internetről beszélünk (ők elvben nem szűrik a MAC címet - lásd később) amihez a szolgáltató ad egy belépési név jelszó párost.
    Be kell lépni a router setupjába, és beállítani. Ehhez kell nekünk egy web böngésző, ahová címnek beírjuk a routerünk ip címét (fentebb említett ipconfig módszer, ill. a router doksijában benne kell lennie, jellemzően 192.168.x.1). Első belépéshez van a doksiban név/jelszó páros. Véleményem szerint ezt érdemes megváltoztatni. Előny: wlan esetén a szomszéd nem zárhat ki minket a routerünkből a default jelszóval. Hátrány, ha nem jegyezzük meg a jelszót, magunkat zárjuk ki. Tehát izlés szerint...
    Általában minden routernek van quick setupja. Alaphangon ez nekünk elég.
    Bekéri, hogy milyen netünk van (adslnél PPPOE-t válasszunk), nextre kéri a login nevet jelszót (ez a szolgáltatói szerződésben van - általában név@szolgaltao.hu és véletlengenerált jelszó) és elvileg finish után újraindul a router, és van netünk.
    Ha olyan netünk van, ami statikus ip, vagy dhcp (dinamikus ip) akkor a quick setupban ezeket válasszuk. DHCP-s net esetén elvben nincs teendőnk, statikus ipnél pedig kézzel kell kitölteni a szolgáltatói szerződésben megadott ip cím, alhálózati maszk (subnet mask), átjáró (gateway) és DNS beállításokat.
    Ilyen esetben szükségünk lehet még a MAC cím (számítógépünk fizikai címe) klónozására. Ez akkor kell, ha a gépünkhöz volt rendelve az internet. Ilyenkor erről a gépről konfiguráljuk a routert, és általában a network menü alatt található CLONE MAC ADDRESS gombbal tudjuk ezt megtenni, ha megvan, akkor a router felveszi a pc-nk fizikai címét, ezáltal a külvilág felé a „gépünknek” tetteti magát.
    Általában minden routernek van STATUS menüpontja. Ha itt a WAN opció alatt ki van töltve az ip cím, subnet mask, gateway, és dns cím, akkor a routered felkapcsolódott az internetre.

    +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
    Wlan-Router beállításai:

    -FONTOS! Ha van szoftveres tűzfalad, (mondjuk WinXP beépítettje) a próba idejére kapcsold ki

    -természetesen minden router-beállítást a routerhez kábelen csatlakozó gépről csinálsz!

    -ha vmit elrontottál és nem sikerül visszalépned a routerba, reseteld! Ez le van írva a kézikönyvébe, de általában egy kis pöcköt kell sokáig (mondjuk 0.5-1 percig) nyomva tartani, ezzel gyári állapotába helyezted a routert, kezdhetsz minden itt leírtat előről :)

    -belépés a routerba: böngészőbe beírod a router IP-jét, ez le kell legyen írva a kézikönyvében
    -először is változtasd meg a router kezelőfelületéhez a belépési jelszót (biztonság miatt)

    -az itt leírt angol kifejezések routerenként eltérően lehetnek megfogalmazva, de azért kis fáradtsággal meg lehet találni minden routerben a megfelelő opciót
    -ami itt nincs leírva, az nagy valószínűséggel nem fontos az átlag júzer számára :)

    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
    Router operating mode: Gateway (talán Setup/Advanced routing alatt?)

    Internet Connection Type: fixed IP (static IP)

    IP-address: IP, kaptad
    Subnet Mask: ha nem írja be automatikusan, akkor 255.255.255.0
    Gateway: az átjáró IP-je, kaptad
    Static DNS 1: amit kaptál
    (Static DNS 2: amit kaptál)

    Router IP:
    Local IP address: 192.168.1.1 (eltérő lehet routerenként)
    Subnet mask: 255.255.255.0

    DHCP-server: enable
    Starting IP address: 192.168.1.2
    (a lényeg az, h csak az utolsó hármas csoport térjen el a router IP-jétől, szal ha az övé 192.168.2.1, akkor a Starting-IP legyen 192.168.2.x)
    Client Lease Time: minél nagyobb értékű legyen (azt állítja, h milyen gyakran osszon ki a router új IP-t a kliensgépeknek, ilyenkor megszakad a kapcsolat, majd az új IP-vel újra feláll)

    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
    Wireless network mode: ha minden eszköz tudja a G-t akkor G only
    ha legalább egy csak B-t tud, akkor B+G mixed
    ha csak B-s eszközök vannak, akkor B only
    Wireless SSID: mindegy, mit írsz be, csak jegyezd meg (a lényeg, h változtasd meg a gyárit a biztonság érdekében)
    Wireless SSID broadcast: Disable
    Channel (adó-csatorna): mindegy, mondjuk legyen 11 (akkor állítsd át, ha zavaros a csatorna, sokszor bizonytalan, akadozó a kapcsolat, ilyenkor lehet, h más eszköz bezavar)

    Wireless security: (ha a router tudja, wpa-psk, ez a legbiztonságosabb, ha nem tudja, sima WPA, vagy csak WEP) a lényeg, h minden wlan-eszköz azonos security-beállításokkal rendelkezzen, WPA Pre-shared key
    Algorithms: Tkip vagy AES (ez végülis mindegy)
    Shared Key: megadsz egy összevissza betűkből-számokból álló kódot, de jegyezd fel valahova, ez fontos! (min. 8 karakter legyen)

    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
    Wireless MAC-filter (csak ha maximális biztonságot akarsz, ekkor csak a listán szereplő eszközöket engedi a hálózathoz csatlakozni): Enable
    Permit only PC-s listed: a listához hozzáadod a te wlan-kártyád MAC-címét,
    amit a START/Futtatás/cmd paranccsal tudsz megnézni.
    A megnyíló ablakban beírod a következőt: ''ipconfig /all'' (xp alatt legalábbis így kell)
    Itt kiírja a MAC-címedet (=fizikai cím)

    Router firewall: ez a router hardveres tűzfala, kapcsold be! (enable)

    végül a router Status-oldalán tudod a beállított dolgokat ellenőrizni

    +++++++++++++
    Wireless gép: (érdemes a legfrissebb illesztőprogikat felrakni a hálókártyákhoz; XP-t feltételezek)

    - legfontosabb: bizonyosodj meg róla, hogy be van kapcsolva a wlan-rádióadó.
    Ezt jelzi a laptopon egy kis led, ha világít, jó. (általában antennát jelképez)
    Ha nem ég, akkor neked kell bekapcsolni pl. Fn+F5-tel (ez gépenként eltérő lehet)
    Vagypedig kicsit bonyolultabb úton:
    Vez.pult/Hálózati kapcsolatok/Vez.nélk.Hálózati Kapcsolat/
    Itt a ''Csatlakozás a következő használatával:'' mező alatt van egy Beállít gomb, megnyomod
    Advanced fül (ha nem az, akkor sajnos neked kell megkeresni, de itt lesz valahol)-> Wireless ON
    Ezzel be is kapcsoltad, ennyi.
    Ha így sem megy, lehet, hogy kézzel, egy fizikai kapcsolóval kell bekapcsolni,
    ez valószínűleg a laptop alján van

    -újra Vez.pult/Hálózati kapcsolatok/Vezeték nélküli hálózati kapcsolat
    -> Általános fül:
    használt elemek:
    -mindent bepipálsz
    -TCP/IP tulajdonságok:
    IP-cím: auto lekérés
    DNS-cím: auto lekérés
    Speciális gomb: auto metrika

    ->Vezeték nélküli hálózat fül:
    -pipa be: A hálózatot a windows konfigurálja
    -előnyben rész. hál. Hozzáadás:
    -SSID:ide beírod azt az SSID-t amit a routerben adtál meg
    Hitelesítés: WPA-PSK, Titkosítás: TKIP (a lényeg, h uazt állítsd be mint a routerben), ha nem tud a hálókártyád WPA-t, csak WEP-et, akkor a routerban is WEP-et kell beállítanod
    Hálózati kulcs: WPA esetén 2x beírod a routerben megadott Pre-shared key-t

    ++++++++++++
    Kábeles gép:

    -a Helyi kapcsolat TCP/IP-protokoll tulajdonságainál a fentebb leírtakhoz hasonlóan beállítasz mindent auto-ra
    -a hálózat létrehozásához, és fájlmegosztáshoz végig csinálod az alább leírt megosztási lépéseket

    __________________________
    ***MEGOSZTÁSHOZ FONTOS!***

    -ha van win-tűzfalad, vagy más szoftveres tűzfalad, az jó, abban engedélyezd a többi gép IP-jét, kimenő/bemenő forgalmat tcp/udp-n is (erre neked kell rájönnöd, h hogyan - tűzfalanként eltérő)

    -megosztod a megosztani kívánt mappákat, meghajtókat (jobb gomb rájuk, Megosztás és biztonság
    ->itt értelemszerűen megadod a kért adatokat)

    -Helyi hálózathoz szükséges még beállítani:
    -Vez.pult/Hálózati kapcsolatok, itt valszeg baloldalon van olyan,
    hogy ''Otthoni vagy kisebb munkahelyi hálózat beállítása''
    -Kapcsolódás módjánál 2. opció (helyi átjárón, vagy másik gépen keresztül)
    -Szgép leírása: mindegy
    -Szgép neve: mind1, de ékezet nélkül legyen (Laptop vagy CSALAD, ilyesmi)
    -Munkacsoport neve: mondjuk OTTHON (uezt kell a másik gépen is beírni!)
    -fájl- és nyomtatómegosztás engedélyezése->ezt válaszd
    ezután beállítja a kapcsolatot, a folyamat végén válaszd a ''Befejeztem a varázslót a többi gépen is.'' (mondjuk asszem mindegy, h mit választasz itt)

    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

    Sok embernek nem megy a megosztasok elerese, pedig elvileg mindent jol csinalt. Ha megprobalkoznak \\masik.gep.ip.cime -vel akkor az esetek 99,9%-ban mukodik. Ezt lehet irni cimsorba, vagy pl TotalCmd-ben probalkozni azzal, hogy cd \\masik.gep.ip.cime

    Sok sikert (és türelmet) a beállítgatásokhoz!!!

    ui.: Ha így sem megy, írj ebbe a topicba!

    A Hozzászólást szerkesztette Foglalt név, 2008.10.09 15:08-kor.

    [ Módosította: Foglalt név ]

    Com'è diverso il mondo visto da qui

  • [HUN]Tyson

    senior tag

    Hi!

    Ugyan nem otthoni, hanem irodai, de a lényegen nem változtat.

    Adott egy d-link di-604 router, wan oldalon egy adsl-es kábelmodem, lan oldalon 12 gép, 2 hálózati nyomtató meg egy NAS (switch-csel szétdobva). A gépeken kb fele-fele arányban w98 és XP. Dinamikus IP kiosztás, ugyanaz a munkacsoport, fájlmegosztás mindenhol.
    Ment is szépen a hálózat eddig, kisebb-nagyobb hiányosságokkal (pl egyes gépeken egyes nyomtatókat lehetetlen munkára bírni, míg a többin megy hibátlanul).

    Eddig. Most viszont egyes gépeken (felváltva XP és win98) nem lehet elérni a hálózatot. Van, hogy egyáltalán nem lehet elérni a munkacsoportot, van hogy a munkacsoportot tallózni nem lehet, nem jeleníti meg a csoport gépeit, de ha beírom pl intézőbe, hogy \\gep1, vagy közvetlenül fájlnév, pl \\gep1\könyvtár\fájl, akkor azt el tudom érni.

    Aztán ha másnap próbálom, akkor jó. Aztán nem. Mikor hogy. Nem jöttem rá, hogy miért. Nem változott semmi, ami ezt kiválthatta volna.
    Esetleg új firmware a router-re?

    Internet működik, pingek jók.

    Van vkinek vmi jó ötlete?

  • gabipaci

    addikt

    Hi.
    Kábellel kapcsolódok a routerhez, Krisztám laptopja wifi-n. Csináltunk egy otthoni csoportot, egy ideig minden jó volt, most az ő gépéről látja az enyémet, én az övét csak a hálózaton keresztül, az otthoni csoportnál nem. Mindkettőnknek win7 ultimate x64 van fent.
    Van megoldás?
    THX

    Logitech hardware tester

  • tenna

    tag

    Sziasztok, egy kis segítségre lenne szükségem.

    Nagyon nem vagyok képben a halózatok terén. 2 gép(1ik laptop) között szeretnék fájlokat megosztani, régebben(xp alatt) ez ment most vmiért nem sikerül. Mind a 2 gépen ugyanaz a windows7 van. Egy edimax br6104k osztja a netet. A gépek egyszerűen nem látják egymást, otthoni csoportal sem, az automata hibakeresőt is próbáltam már a windowsba, de nem sokat ért. Lehet a router beállításokkal lehet a gond, bár ahhoz se konyítok sokat.

    athura.atw.hu

  • Boci_83

    őstag

    Sziasztok!

    Adott 2 db Pc. Egyiken Win7, másikon Xp sp3 op rendszer van. Hálózat a 2 gép között, rúteren keresztül, net megosztva, működik rendesen. Hálózat azonos munkacsoportban (workgroup).
    látja is egymást a 2 gép, a megosztott mappákat látom is, win 7 alól el is tudom érni az xp-s gépen található megosztott mappákat, de xp alól a win7-es gépen lévő megosztott mappákat nem. Azt írja hibaüzenetnek hogy (nem szó szerint, de a lényeg..) nincs jogom, hozzáférés megtagadva.
    illetve win7 alatt hiába osztom meg otthoni csoport számára, xp-n látni a megosztani kívánt mappát, de mégsem érem el, a hibaüzenet az előző, és win7 alatt egyik helyen megosztott, megosztva otthoni csoport, másik helyen viszont azt írja hogy megosztva senki..számára.Ez nálam nem kis fejtörést okozott eddig... :W
    Szóval ha ismertek erre valami megoldást kérem segítsetek, mert nekem 2 nap alatt nem sikerült megoldani a problémát.... :W

    :R

    **********

  • Tosee

    őstag

    válasz Boci_83 #10061 üzenetére

    Hali!

    Amit megosztasz a win7-es oprendszer alatt azt nem az otthoni csoporttal osszd meg, hanem, mondjuk a mindenki csoporttal...
    Szóval jobb katt a megosztandó mappára -> megosztás ezzel -> adott személyek...
    majd válaszd ki a listából "Mindenki", -> hozzáadás...
    Kicsit lejjebb ugyan ebben az ablakban tudod állítani az engedélyeket is (írás/olvasás, olvasás)

    A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

  • kankalin

    csendes tag

    válasz club1 #10591 üzenetére

    Szia, club1!

    Csak szeretném, megköszöni a segítségedet, :R sikerült a routerben az utorrent portját megadnom. És az otthoni csoportot is össze tudtam hozni, :DD Win7-ben ez már elég egyszerűnek tűnik csak a jelszót rontottam elsőre el.

    Szebb jövőt és szép napot kívánok!

  • norbi0401

    tag

    Sziasztok

    Pannonos mobilnetet szeretnék hálózaton(két gépen) keresztül megosztani.
    Ez alapján próbáltam:
    [link]
    Windows 7 van mindkét gépen.
    A hálózat müködik(otthoni csoport), de a netet nem tudom müködésre bírni a másik gépen.
    Próbáltam a pannon saját programjával és MDMA-val is indítani a netet,de egyik módszerrel sem látja a másik gép a netet.
    Sajnos nem tudom mit kellene még beállítani, aki tud kérem segítsen.
    Köszi előre is.

    Szerk.:A hálózat switch-el és közvetlenül is össze volt kötve, de az eredmény ugyanaz.

    [ Szerkesztve ]

    http://www.happydancedeejayz.hu/tag/boomer https://soundcloud.com/boomerhungary

  • Gábor2010

    csendes tag

    Hali!

    A gondom a következő:

    Adott egy Edimax BR-6204WG router, 1 asztali gép (win7), 1 noti (win7). A net megy mindkettőn, de szeretném a két gépet összekötni, hogy egyikről hozzá tudjak férni a másik vinyójához. Otthoni csoport beállítva, a két gép látja egymást, de csak a neveit. Hiába osztok meg bármit is nem látja egyik sem megosztott könyvtárakat, ha pedig rálépnék pusztán a gépekre hálózati hibát ír és az alap diagnosztikával nem tudja javítani. Fogalmam sincs mi lehet a baj + nem is vágom annyira ezt a témát.

    Vki tudna segíteni?

    450d

  • III.Ramszesz

    csendes tag

    Tiszteletem a Nagy Guruknak!

    A következő problémával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni:

    Otthoni hálózatról van szó. Adott egy wireless router és három számítógép:
    - egy asztali, melyen XP fut, madzagon csatlakozik routerhez (továbbiakban XP-gép)
    - egy laptop, melyen Vista fut (továbbiakban Vista-gép)
    - egy laptop, melyen Windows 7 fut (továbbiakban 7-es-gép)
    Minden gépen van legalább egy megosztott mappa, azonos munkacsoportban vannak, tűzfal kikapcsolva.

    Az igényem nem nagy, csupán egy mappamegosztást szeretnék elérni minden gépen.
    Sok sok szenvedés és kálvária után itt tartunk:
    - XP-gép látja a 7-es-gépet, be is tud lépni a megosztott mappájába, Vista-gépet nem látja. (vén csotrogány létére még ő tudja a legtöbbet, csodálatos módon...)
    - Vista-gép látja XP-gépet, látja 7-es-gépet, de nem tud belépni egyikbe sem.
    - 7-es gép látja XP-gépet, belépni nem tud, Vista-gépet nem látja egyáltalán.

    Sokat mondó hibaüzenet jelenik meg belépési próbálkozások után 7-es-gépen és Vista-gépen:

    Mindent megpróbáltam, legalábbis meg vagyok győződve róla, remélem van ötletetek, mit lehetne még.
    (Ezek megvoltak: router factory settings visszaállítás, otthoni csoport kikapcs, tűzfal kikapcs, mittudomén.)

    Előre is nagyon köszi.
    Ramszesz

    u.i.: nem olvastam át 4 év anyagát a topicban, ha ezt már valaki megkérdezte, akkor nagyon sorry...

    Nincs is aláírásom

  • atika88

    senior tag

    Sziasztok!
    Lakásunkban van 3 gép (két asztaliPC és egy Notebook) + egy TP-LINK WR941ND Wifi-Router a net miatt!

    Összehoztam Windows 7 segítségével Otthoni csoport segítségével a Notebookot és az egyik asztali PC-t! Szép és jó minden, első osztályú!
    A gond: az én gépem kábellel kapcsolódik a netre a TP-LINK routeren keresztül (nem vezetéknélküli módszerrel tehát)! Hol/hogyan tudnám beállítani, hogy az én gépem is látható legyen az Otthoni hálózatban? Nem találtam semmi használhatót, kérem aki tudjon írjon egy kis segítséget! Köszönöm!

  • benjoe1

    aktív tag

    Sziasztok!

    SOS segítséget kérnék két gép (asztali és noti) közötti hálózat összehozásában Otthoni csoport alkalmazásával Win7-en belül.
    Mindkét gép kábellel csatlakozik a routerhez (SMC WBR14-G2), mindkét gépen a hálózat típusa otthoni, mindkét gépen a munkacsoport azonos (OTTHONI).

    Az egyik gépen létrehoztam az otthoni csoportot, a másik gépen csatlakoztam, így mindkét gépen a hálózati megosztási központban az otthoni csoporthoz azt írja ki hogy csatlakozva.
    Viszont ha elindítom az intézőt, akkor a bal oldali menüsorban szereplő otthoni csoportnál egyik gép sem szerepel (úgy mint ezen a képen) és ha rákattintok, akkor azt írja ki hogy jelenleg nem érhető el más számítógép az otthoni csoportban.

    Viszont lentebb a Hálózat ikon alatt mindkét gép szerepel, viszont ha rákattintok a másikra, akkor felugrik egy Hálózati jelszó megadása ablak (felhasználó névvel és jelszóval).

    Mit csinálok rosszul, hogy nem működik az otthoni csoport?

    [ Szerkesztve ]

    https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

  • Tosee

    őstag

    válasz benjoe1 #12670 üzenetére

    Üdv!

    Nézd át a leírásokat hátha kihagytál valamit!

    Windows 7 HomeGroup: otthoni hálózatkezelés egyszerűen

    Otthon, édes otthoni csoport

    Tűzfal nem blokkolja?
    Van megosztott tartalom?

    [ Szerkesztve ]

    A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

  • pechman8

    aktív tag

    Sziasztok! Erre a kérdésre nem találtam választ.

    Adott egy otthoni helyi hálózat, a számítógépek egyik fele tagja egy mondjuk MSHOME csoportnak. A gépek másik fele tagja a MUNKACSOPORT csoportnak. Namármost , hogyan tudom az egyes csoportokat jelszóval védeni? A cél az lenne , hogy védett csoportokat hozzak létre! Az egyik csoport gépei ne turkálhassanak a másik csoport megosztott mappáiban. Az OS WXP de Win7 is érdekelne.

    Mert amikor létrehozok egy hálózati csoportot sehol sem lehet jelszavat megadni, meg azután sem... vagy csak én nem találom?... :F Nem érzem annyira extra kívánságnak ezt, hogy arra gondoljak erre nincs lehetőség!

    A válaszokat köszike!

    Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

  • GliderBoy

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy kis segítséget kérnék!
    Van 2 gépem itthon, egy PC, amit lent használunk és egy laptop, amit fent. MIndkettőn win 7 van.
    Nemrég vettem a laptopot, meg az internet-megosztás miatt egy wifis routert. Ez lent van a nagygépnél és vezetékkel csatlakozik hozzá. A laptopon is tudok netezni a wifin kersztül, tehát azzal sincs semmi gond.
    Amivel gondom van, hogy a két gépet egy otthoni hálózatba szeretném tenni, hogy fájlokat, nyomtatót, stb osszak meg, de nem látja egymást a 2 gép.
    Mit kell, és hogyan beállítanom annak érdekében, hogy mindkét gép egy otthoni csoportba kerüljön? Visszaolvasgattam már elég hosszasan, de eddig nem találtam megoldást az én problémámra.

    Válaszotokat előre is köszönöm!

    Üdv.: GliderBoy :U

    Please don't tell Mom I'm a pilot. She thinks I play piano in a whorehouse.

  • opti06

    aktív tag

    Hali!

    Windows 7 x64 ultimaten szeretnék két gépet megosztani egymással
    otthoni csoportban routeren, egy asztalit utp kábelen és egy laptopot wifin keresztül,
    az a gond, hogy nem tudom egy csoportba csatlakoztatni a két gépet, otthoni csoport beállításnál mind2őn külön csak csinálni enged, csatlakozást sehol se találok..
    ha megpingelem őket egymáson át akkor ott kapnak választ, csak a megosztott mappákat nem látom egymáson, aki tud segíteni írjon, köszi :R

  • Qtya123

    őstag

    Sziasztok!
    Van egy TPLINK WR542G típusú routerem. Az asztali gépem kábelen keresztül kapja róla a netet, a laptopom pedig wifin keresztül.
    Szeretném a két gépet összehozni wifi hálózaton keresztül, hogy használhassam a fájlmegosztást. A gond az, hogy az asztali gépen WinXP van, a laptopon Win7.
    Mindkét gépen "OTTHONI" nevet adtam a munkacsoportnak. A Win7-en beállítottam az Otthoni hálózat csoportot. Jelszó letiltva, fájl és nyomtatómegosztás engedélyezve.

    A probléma az, hogy nem látják normálisan egymást. Win7-es laptop esetében a hálózati helyeknél csak saját magát látja és csak a saját megosztott mappáit. Az asztalit egyáltalán nem látja.

    Az asztali gépen a Total Commanderben az Otthoni hálózatban már előrébb vagyok, mert ott nem csak saját magát látja, hanem megjelenik a struktúrában a laptop is, de ha rákattintok nem nyitja meg a megosztott mappáit, hanem ezt írja ki:
    \\Dell nem érhető el. Lehet, hogy nincs joga a hálózati erőforrás használatához. Lépjen kapcsolatba a kiszolgáló rendszergazdájával, hogy megtudja, van-e hozzáférési joga.
    A hálózati elérési út nem található.

    Még annyi, hogy a Win7-en a megosztott mappánál megnéztem a speciális megosztást. Ott a listában benne volt: Rendszergazda, Én, Mindenki. Hozzá akartam adni az Otthoni csoportot a listához, de nem engedte.

    Tudna valaki segíteni?
    Előre is köszi!

    Üdv.

  • Qtya123

    őstag

    válasz gxyb #13754 üzenetére

    Jelszóval is próbáltam.

    Most újrakezdtem az egészet. Annyival vagyok előrébb, hogy a Win7-en a megosztásnál az Otthoni csoportot is be tudom rakni a listába.
    A többi dolog változatlan.

  • cezar94

    csendes tag

    Sziasztok, el tudná nekem magyarázni valakihogyan lehetne két gépet láthatóvá tenni egymás között, vezeték nélkül(laptopokról van szó). Mindkét gépen Win 7 van, wifi routerről megy a net mindkettőn, de hálózatba nem tudom őket rakni hogy megosszam a fájlokat. Az otthoni csoport létrehozása nem megy mert folyamatosan a netes kapcsolaton próbál kapcsolódni egymáshoz a két gép, legalábbis szerintem, úgy látszódik a megosztási központban.Próbáltam a net kikapcsolásával, csak a wifi használattal, de nem enged otthoni hálózatot létrehozni.
    Már nem tudom mit tegyek...remélem volt már valakinek hasonló problémája és meg is tudta oldani azt, akkor megosztaná velem a megoldást?
    Nagyon szépen megköszönném.

    Üdv, Feri

  • smk17

    tag

    válasz csdm #14880 üzenetére

    Nyomtatót , és internet kapcsolatot is.
    Bár ez a rohadt win 7 az Othoni csoport mániájával kikészít . egyszerűen ha plussz hálókártyát rakok a gépbe, és arra akarok gépet kötni , azt a hálózatot nem hajlandó felvenni az otthoni csoportba , csak max ha egy ruterre van kötve a gép . :W
    Ezek a dolgok XP alatt olyan egyértelműek és könnyüek voltak .

  • 3.Aragorn

    addikt

    Üdv

    Otthoni hálózatot szeretnék létrehozni két win7-es gép között swich segítségével.
    Odáig jutottam, hogy megpróbáltam otthoni csoportot létrehozni, de a gép nem engedi. A következő hibaüzenettel dob ki:
    "otthoni csoport csak otthoni hálózaton hozható létre, stb"
    Nos, ez egy otthoni hálózat, direkt be is állítottam, ki is írja, hogy otthoni csoport létrehozásra kész.

    Valakinek valami ötlet?

    [ Szerkesztve ]

    Nem minden vándorút céltalan...

  • RAiN91

    őstag

    Sziasztok
    2 Windows7-es gépen szeretnék megosztani fájlokat. Az egyiken már megosztottam egy mappát, és a megosztási beállításokat is megcsináltam, kaptam egy jelszót.
    Utána megpróbáltam csatlakozni a másik gépről. Látja is a gépet, azt írja írjam be az XY nevű gép képernyőjén látható jelszót. Be is írom, de a "jelszó helytelen".

    Erről beszélek, ha valaki nem tudná: Vezérlőpult\Hálózat és internet\Otthoni csoport\Otthoni csoport jelszavának megtekintése és kinyomtatása

    Körülmények: wifi router van. Asztali gépre megy UTP-n a net, ezen vannak a megosztandó fájlok. A másik egy noti, erre wifi-n megy a net.
    Tűzfal kikapcsolva.

    [ Szerkesztve ]

  • Tosee

    őstag

    válasz RAiN91 #15201 üzenetére

    Szia!

    Szerintem ne az otthoni csoporttal próbálkozz!

    1. Tedd egy munkacsoportba a gépeket:
    Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Rendszer
    Számítógépnév, tartomány, és munkacsoport beállítása résznél...
    Beállítások módosítása...
    Számítógépnév fül > módosítás
    Mindkét gépen ugyan azt a nevet állítsd be munkacsoportnak!

    2. A hálózat típusa otthoni hálózat legyen! Hálózati és megosztási központ > bal oldalon speciális megosztási beállítások módosítása...
    Otthoni vagy munkahelyi, és az alábbiakat engedélyezd:
    - Hálózat felderítés
    - Fájl és nyomtató megosztás
    - Megosztás jelszavas védelemmel (ha szükséged van rá)

    3. Fájlmegosztás:
    Jobb klikk a megosztani kívánt meghajtón vagy partíción, majd tulajdonságok...
    Megosztás fül -> speciális megosztás -> mappa megosztása elé pipa.
    Az engedélyeknél pedig állítsd be a neked megfelelőt majd OK!

    Ha esetleg nem a win beépített tűzfalát használod, hanem valami másik gyártóét, akkor azt érdemesebb kikapcsolni arra az időre még a hálózat működik, és utána azt külön beállítani!

    A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

  • Kobe

    veterán

    üdv

    adott 2 noti, mindegyiken win 7 fut, és mindkettőben n-es szabványt is támogató wifi van. Emellett van egy TP-Link TL-WR841N-es szintén n-képes wifi routerem is, mindkét gép ezen keresztül kapja a netet.

    Szeretnék kialakítani egy könnyen kezelhető hálózatot a 2 gép közt, semmi másra csak (nagy) fileok minél gyorsabb mozgatására és elérésére. Eddig a Home group / otthoni csoport opcióval foglalkoztam, azonban az eredmény elég lassúra sikeredett - 1-1,7 MB/s másolás ami nekem kicsit lassúnak tűnik, tekintve hogy a renszerben minden vadonatúj (gépek, router).

    Van tippetek mi lehet a probléma, illetve ha van ötletetek tervem hatékonyabb kivitelezésére, azt is szívesen veszem.

  • zserrbo

    aktív tag

    Hali!

    Nagyon idegesít már az otthoni csoport. Rámegyek az intézőben az otthoni csoportra és azt írja "jelenleg nem érhető el más számítógép az otthoni csoportban". Ugyanezt írja a laptopomon(win 7 prof 64 bit angol) is. A pc-n is prof van, de magyar és 32 bites amúgy.
    Alapjában véve mindenhol azt tanácsolták, hoyg a hálózati felderítést és a nyílvános megosztás be legyen kapcsolva, holott ez az alapértelmezett, de mind1. Átnéztem mrá a szolgáltatásokat is, de mind megy aminek kellene állítólag.

    Átnéztem egy csomó angol topicot is, de sehol semmi értelmeset nem írtak. A PC-n nod32 antivir van, a laptopon comodo és avast. Igen próbáltam kikapcsolni mindkettőt de akkor se ment. Próbáltam újra létrehozni a hálózatot de úgy sem jó. A hibaelhárító szokásához híven szart se ért. A netbios-t engedélyeztem az ipv4-nél bár úgy néztem alapértelmezetten az is be volt kapcsolva.

    Eddig úgy oldottam meg a dolgot, hogy a mappák speciális megosztás részénél megadtam neki egy nevet meg jognak h mindenki és akkor a hálózat részről elérhettem.

    Remélem valaki tud segíteni.

    [ Szerkesztve ]

  • Kamisama

    tag

    Sziasztok!

    Tegnap vettem egy új laptopot 64bites win7-el. Előtte két gép volt itthon: egy noti (wifi) és egy asztali pc (lan), routeren keresztül kapcsolódtak egymáshoz. Mindkettőn 32 bites Win7, az otthoni csoport létrehozása nem vett igénybe 1 percnél többet ebben az esetben.

    Jelenleg a 64 bites és 32 bites rendszert nem tudom rábírni, hogy működjenek egymással. Mindkét gép észleli ugyan egymást, de amikor a generált kódot beírom, azt írja "helytelen jelszó, kis és nagybetűk különböznek". De 10x is megpróbáltam, és nem fogadja el sehogy. Végigmentem azokon a lehetőségeken, amiket Tosee is írt, de nálam minden úgy van, ahogy írta.

    Egyáltalán össze lehet hozni egy 32 és egy 64 bites rendszert?

    Agyamra megy ez a rohadt gép...

  • #41635072

    törölt tag

    Üdv!
    Adott 2 Win7-es gép.
    Mindkettő ugyanabban a munkacsoportban, tűzfal kikapcsolva.

    Mindegyik gép látja a másikat a hálózatban, viszont csak az egyikről tudom böngészni a másik vinyóját. Ha viszont a notiról akarom az asztali gépemet elérni, akkor azt írja, hogynem tud hálózati kapcsolatot létesíteni.

    Szerintetek mi okozhatja a galibát?

    Egyébként az otthoni csoportban szintén látják egymást.

    :R

  • flash7

    tag

    Sziasztok!

    A problémám a következő: van asztali gépem és laptopom is (mindegyiken win7 ultimate), létrehoztam egy otthoni csoportot a könnyű megosztásért. Minden szépen működik de csak ha a gépek kábelen csatlakoznak a routerhez. Viszont a wifi-n csatlakozó géphez nem tudok hozzáférni, pedig látja a többi gép. De a wifi-ssel hozzáférek a kábelesekhez, igaz wifi-ssel másik wifi-shez szintén nem.
    Mi lehet a gond?
    Előre is köszönöm a segítséget. :R
    Üdv,
    flash7

  • rdi

    veterán

    válasz petya84b #15505 üzenetére

    "Ha az otthoni hálózaton található összes számítógép Windows 7 rendszerrel működik, otthoni csoportot hozhat létre
    Az otthoni csoport létrehozása messze a legegyszerűbb lehetőség a fájl- és nyomtatómegosztás otthoni hálózaton való beállítására. Az otthoni csoport a hálózatba kötött számítógépeket kapcsolja össze, hogy megoszthatók legyenek a képek, a zeneszámok, a videofelvételek, a dokumentumok és a nyomtatók. Az otthoni csoport védelmét elősegíti a jelszó használata, továbbá a felhasználó minden esetben megválaszthatja, hogy mit oszt meg a csoporttal. Ha a hálózatban használni kívánt összes számítógép a Windows 7 rendszerrel működik, az otthoni csoport létrehozása az ajánlott módszer.

    Az Otthoni csoport szolgáltatás a Windows 7 rendszer összes kiadásában elérhető. A Windows 7 Starter és Windows 7 Home Basic rendszerben csatlakozhat otthoni csoporthoz, de nem hozhat létre ilyet.

    Ha létrehozta az otthoni csoportot, befejezte a feladatot, és a cikk hátralévő részét kihagyhatja. Ha még nem áll készen arra, hogy az összes számítógépet a Windows 7 rendszerre frissítse, e különbségek azért áthidalhatók. A következő szakaszok elolvasásával megismerheti, hogyan kezelhetők a Windows-verziók közötti különbségek"
    (...)
    "Néhány szó a hálózatfelderítésről

    A hálózatfelderítés olyan hálózati beállítás, amely azt határozza meg, hogy a számítógép megkeresheti-e a hálózaton található többi számítógépet és eszközt, valamint hogy a hálózaton lévő többi számítógép megkeresheti-e a szóban forgó számítógépet.

    A hálózati felderítésnek három állapota lehet:

    Bekapcsolt:

    Ez az állapot lehetővé teszi, hogy a számítógép érzékelje a hálózaton lévő többi számítógépet és eszközt, valamint biztosítja, hogy a hálózaton található többi számítógép felhasználója lássa a szóban forgó számítógépet. Ennek köszönhetően egyszerűbben megoszthatók a fájlok és a nyomtatók.

    Kikapcsolt:

    Ez az állapot megakadályozza, hogy a számítógép érzékelje a hálózaton lévő többi számítógépet és eszközt, illetve hogy a hálózaton található többi számítógép felhasználója lássa a szóban forgó számítógépet.

    Egyéni

    Ez egy vegyes állapot, amelyben a hálózati felderítéssel kapcsolatos egyes beállítások engedélyezve vannak, mások azonban nincsenek. Lehetséges például, hogy a hálózatfelderítés engedélyezve van, a felhasználó vagy a rendszergazda azonban olyan beállításokat változtatott meg a tűzfalon, amelyek hatással vannak a hálózatfelderítésre.

    A hálózatfelderítéshez el kell indítani a DNS-ügyfélszolgáltatást, a Funkciófelderítő erőforrás közzététele, az SSDP-felderítési és a UPnP-eszközállomás szolgáltatást, a hálózatfelderítés számára lehetővé kell tenni a Windows tűzfalon keresztüli kommunikációt, valamint gondoskodni kell arról, hogy más tűzfalak ne zavarják a hálózatfelderítés működését. Ha nem mind teljesül a fenti feltételek közül, a hálózatfelderítés állapota Egyéni lesz."

    Fej! Tor! Potroh!

  • Shark13

    csendes tag

    Sziasztok

    Kicsit sok a hozzászólás és végigolvasni elég sok. Lehet már feltették ezt a kérdést.

    Routeren keresztül van 2 asztali vezetékkel és egy laptop rádiósan csatlakoztatva. A 2 asztali gép otthoni munkacsoportban van, mindegyiken Windows 7 Ultimate van a laptopon Enterprise. A 2 asztali gép tökéletesen működik,látják egymást, a laptop pedig folyamat azt írja, hogy "ez a számítógép nem csatlakoztatható otthoni csoporthoz". Próbáltam mindent, egyszerűen nem csatlakozik semmihez sem. Valami megoldás?

  • csacsi77

    senior tag

    Sziasztok van egy kis problémám, hátha tud valaki választ.
    Van egy HP Proliant szerverem, megfogott az olcsósága és hogy négy HDD-t tud fogadni.
    Én nem ismerem a LINUX-ot, ezért Win7-et tettem rá.
    Volt egy otthoni hálózati csoportom(egy asztali gép és egy laptop) és ebbe csatlakozott bele a HP-szerver. Valamit elbénáztam és az otthoni csoport (OTTHON elnevezéssel) mellett a szerveren egy másik otthoni csoport (WORKGROUP néven) jött létre. Mondjuk működött minden, a megosztott mappákat mindhárom gép látta oda-vissza. Mindhárom gépen Win7 64bites op.rendszer van, a Professional változat
    Aztán lecseréltem az asztali gépet egy újra. Egy ideig csak a HP működött.
    Aztán az új gép felállásával nem volt értelme új hálózati csoportot létrehozni, mind az asztali gépet, mind pedig a laptopot csatlakoztattam a WORKGROUP-csoporthoz úgy, hogy ott kértem hálózati jelszót és azt adtam meg nekik.
    Minden működik, minden gép látja a megosztott mappákat, lejátszanak videókat oda-vissza, megy mindenhol a net, torrent stb. Aztán át akartam másolni hálózaton keresztül pár mappát a szerverre. Eddig ezzel nem volt semmi baj. Ám most nem működik. Feljön az ablak és hosszú percekig csak a számolás felirat villog, aztán nevetséges 15-20 kbyte-os sebességgel elindul a másolás. Ez oda-vissza megvan, bárhonnan is kezdeményezem a másolás indítását. Az a vicces, ha újraindítom a gépet, akkor megy a másolás, de ha egy átmásolt adag után akarnék egy újabb mappát másolni, akkor már az előbb felvázolt helyzet adódik.
    Van valami ötlet, hogy mi lehet a baj? Esetleg csináljak egy új otthoni csoportot az asztali gépen és arra csatlakoztassam a laptopot és a szervert? Vagy valami egyéb praktika?
    Előre is köszönöm a válaszokat!

    Öreg fater megoldja!!!!

  • Shark13

    csendes tag

    Sziasztok

    Kicsit sok a hozzászólás és végigolvasni elég sok. Lehet már feltették ezt a kérdést.

    Routeren keresztül van 2 asztali vezetékkel és egy laptop rádiósan csatlakoztatva. A 2 asztali gép otthoni munkacsoportban van, mindegyiken Windows 7 Ultimate van a laptopon Enterprise. A 2 asztali gép tökéletesen működik,látják egymást, a laptop pedig folyamat azt írja, hogy "ez a számítógép nem csatlakoztatható otthoni csoporthoz". Próbáltam mindent, egyszerűen nem csatlakozik semmihez sem. Valami megoldás?

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz TESCO-Zsömle #15953 üzenetére

    szerk:

    Édesapám gépén be tudtam állítani az otthoni csoport jelszavát, így onnan már el lehet érni a HTPC-t és a HTPC-ről is el lehet érni édesapám gépét.

    Szóval a kapcsolatok:

    (Fater) <=> (HTPC)
    (Fater) <=>(Gamer)
    Gamer =//= (HTPC)

    Az Otthoni csoport hibaelhárítója pedig ezt dobta:

    Nagyítás

    De a lényeg az, hogy a Win nem tud Otthoni csoportot beállítani a gépen.

    Sub-Dungeoneer lvl -57

  • norbi0604

    aktív tag

    Sziasztok!

    Adott 2 gép, mind a 2-őn win7 van, otthoni csoport be van állitva mind kettőn. Mégis az a probléma, hogy csak az egyik gépröl tudok normálisan fájlt másolni (12Mb/s), de pont a másik géprül kellene átmásolni valamit, arrol viszont egyszerűen nem akarja, (ilyen 15-20 kbyte/s-et ir ki neki)

    Mitöl lehet ez?:)

  • Borisz76

    veterán

    Sziasztok.
    Remélem tudtok segíteni....a gondom a következő :

    Adott 2 db pc. Mindkettőn Win7.
    D-Link 524-es routerrel ( titkosítás,jelszó stb beállítva ) osztva a net. 1-es gép kábellel,2-es gép wifi-n csatlakozik.
    A Windowsban kreáltam OTTHONI CSOPORT-ot és sikerült megosztani a meséket tartalmazó mappát ami az 1-es gépen található.
    Remekül ment addig amíg az 1-es gépen újra nem kellett rakni a rendszert.
    Azóta nem tudok sem létrehozni sem csatlakozni az otthoni csoporthoz.
    A routeren semmit nem állítottam el. Kipróbáltam úgy is , hogy a 2-es gépet kábellel kötöttem a routerre. Netezni lehet mindkét géppel.

    Jöhetnek a tippek és tanácsok.

    Köszönöm előre is.

    Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

  • HollyBoni

    veterán

    Sziasztok!

    Van két gép,ASUS RT-G32 routerre kötve. Gondoltam beállítom az otthoni csoportot,hogy lássam a másik gépen a fájlokat de nem megy. Létrehozom az otthoni csoportot,másik gépen pedig mikor csatlakozni akarnék nem látja,hanem ő is akar csinálni egyet. Ilyenkor mi a teendő? Semmiféle tűzfal nincs bekapcsolva,nem is használok.

    Szerk: Mindkét gépen Win 7 Home Premium fut.

    [ Szerkesztve ]

  • drcsorna

    csendes tag

    sziasztok

    remélem jó helyre írok, itt olvasgattam ilyeneket.

    az alábbiakban szeretném a segítségeteket kérni.

    adott egy Cisco EPC3925, iptv, semmi extra. aztán adott itthon 2 wifis router, semmi gond, minden működik, kisebb nehézségek árán sikerült megcsinálnom a windows 7 felé otthoni csoportot is. nade gondoltam egyet, és összeraktam a régi gépemet, ami csak kábellel kapcsolódik az internetre. ezt szépen be is dugtam a cisco csodába, lett is internet, de ezt a gépet már sehogy se tudom a csoport tagjává varázsolni.

    várom szíves tanácsotokat.

    drcsorna

  • drcsorna

    csendes tag

    válasz mezis #16261 üzenetére

    win 7 mind a három, a kettő laptopot úgy-ahogy - a lényeg, hogy erről a gépről elérjem a másik laptopot - sikerült megcsinálni, de az asztali gépet (ez a kábeles) sehogy sem sikerül hozzáadni az Otthoni Csoporthoz. ("windows cannot set up home group on this computer")

  • mezis

    nagyúr

    válasz drcsorna #16262 üzenetére

    A Win7-nek milyen verziója ? (Lehet, hogy csak egy "drágább" verzióval van lehetőség csatlakozni Otthoni csoporthoz ?)

    mezis

  • Heffi

    őstag

    Üdv!

    Nemrégiben áttértem adsl internetről optikaira. A váltás szükségessé tette a router cserét is, mert a T-home-os homegatawayt le kellet adnom. Gigabytes hálózat után áhitoztam, ezért az épp aktuális hardveraprós kínálatból egy Belkin N1 vision készüléket vettem. (Nem mintha kihasználnám a displayt rajta, ugyanis a padlástérben van elhejezve a vezetékek csomópontjában, de ez volt elfogatható áron gigabytes lannal).

    2 hónap használat után van egy dolog, amit nem tudok megfejteni, ezért írok ide.

    A gondom az, hogy nem tudok létrehozni otthoni csoportot, mégpedig azért nem, mert a gépeim látnak a hálózaton belül számomra vadidegen Pcket, melyek már hoztak létre otthoni csoportot, és csak a csatlakozási lehetőséget ajánlja fel a win.

    Leszögezném, hogy a routert reseteltem használatba vétel előtt + 1x elfelejtett minden beállítást, és így újra kellett konfigurálni. A vezetéknélküli hálózatomra sem tudnak csatlakozni, a hatósugáron belül ismerek mindenkit, sőt van akivel osztozunk is a neten.

    A dhcp kliens listában nincsenek benne ezek a gépek, viszont a Total Commander látja őket a hálózati részben, persze csak ha be vannak kapcsolva. Természetesen csatlakozni nem tudok hozzájuk jelszó hiányában. (és amúgy sem akarok).

    Említettem a szolgáltatónak a problémát, szerintük router beállítási gond lesz. Már párszor végigrtúrtam a menüjét, de nem találok benne semmit, ami egy esetleges virtuális hálózatra utalna. Illetve a tűzfal is aktív rajta.

    Hol a hiba?

  • paavoo

    aktív tag

    Sziasztok!
    Az lenne a problémám, hogy sehogy se sikerül az otthoni hálózat, ma tettem újra a win7et a PC-n és azelőtt simán tudtam itthon laptopra másolni wifin keresztül, most meg nem ismeri fel, jelszót se fogad el, most már a router control panelre se tudok fellépni. Laptopon nem tudok kilépni az otthoni csoportból, a PC-n pedig létrehoz egy random jelszót, de nem lehet beírni, total commanderbe látom természetesen a hálózatnál a notit és a megosztott mappákat, viszont belépni nem tudok, szinte már mindent próbáltam, passzolom. :W

  • paavoo

    aktív tag

    válasz paavoo #16757 üzenetére

    Valahogy lehet resetelni az összes jelszót a hálózaton belül?
    Írja h a PC-n hálózatot hoztam létre, - csatlakozás - , majd írja be az otthoni csoport jelszavát, de kb semmi se jó, a laptopon a régit se lehet megváltoztatni.
    Lényegében jelszót se akarok beírni, csak winfos kérdi mindig, olyat nem lehet h csak a wifi jelszót nézze aztán külön a hálózatra ne kelljen pw-t írni?

    [ Szerkesztve ]

  • paavoo

    aktív tag

    válasz paavoo #16758 üzenetére

    Na csináltam egy új otthoni csoportot új jelszóval, egy gond van, laptopon nem tudok kilépni az előző csoportból, rámegyek a kilépés az otthoni csoportból, és megszakad, annyit ír hogy a Windows nem tudja eltávolítani. :F :F :F

  • gettz

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy adott egy hálózat (munkahelyen), 10 felhasználó használja tegyük fel, D-Link router, mindenki lát mindenkit, ámbár ma olyan hiba jelentkezett, hogy van egy kitüntetett gép, amelyen találhatók a közös fájlok. Meg van osztva pár mappa amikbe dolgoznak az emberkék, viszont, jogosultság hiányában nem engedi be az új felhasználókat, pl amit újrahúztam gépet annak nincs kiosztva az engedély, és nem jövök rá sehogy, hogy hogyan tudom párosítani a szervergéppel, windows 7 van mindegyik gépen. Jobbklikk megosztásnál nincs otthoni csoport csak speciális megosztás. Esetleg valami gyakorlottabb rendszergazda tudna segíteni elindulni?

    Köszönöm előre is.

    Üdv,
    Sio

  • #96630784

    törölt tag

    Üdv!
    Van egy asztali gépem és egy laptopom.A laptopon mindig wifin netezek egy tplink 841nd router segítségével.Szeretném azt megcsinálni, hogy a laptoppal lássam az asztali gépem meghajtóját és file-okat ide oda másolgatni!Ehez elég az otthoni csoport a windows 7-en?Hogyan tudom ezt beállitani, mert az ég világér nem sikerül.Az asztali gépen kezdjek neki?A router beállitásokban kell valami vagy a win tűzfalon?

  • #96630784

    törölt tag

    Üdv!
    Segitene valaki, egyszerüen nem tudok otthoni hálozatot létrehozni, megy a router a laptoppal tudok is netezni rajt vezeték nélkül, de nem látom a laptoppal az asztali gépem megosztott dolgait.Otthoni csoport sem megy!Leirná valaki lépéssről lépésre mit és melyik gépen mit állitsak be??Win7 megy mindegyiken, router tplink841nd :R

  • #96630784

    törölt tag

    válasz aag #17526 üzenetére

    Hihetetlen , hogy egy ilyen cég mint az Eset nem tud megoldást találni arra, hogy Windows 7 alatt lehessen egyidejüleg használni az otthoni csoportot!Végigzsiroztam már vagy 15 megoldás lehetőséget, a fórumokon, de egy sem müködik senkinél. :((

  • Hellas

    senior tag

    Sziasztok!

    A következő kérdésem lenne:
    Van egy asztali gép és egy netbook, mindkettőn win 7 van. Egy routeren át csatlakoznak a netre, az asztali gép kábellel, a netbook wifin. A 2 gép természetesen így össze is van kötve egymással, otthoni csoportban vannak. Akövetkező dolgot nem értem:
    Ha egyik gépről másolok át a másikra fileokat, így a wifit használva, akkor a max sebesség 2.3 MB/s körül van, ha közben internetről töltök le valamit, akkor pedig még kevesebb, ilyenkor a 2 gép közti másolás sebessége és a letöltés sebessége együttesen adják ezt a 2.3 MB/s körüli sebességet, ami egyébként az internetem sebessége is.
    Ebből azt gondoltam, hogy biztos valahogy neten keresztül jön a cucc a másik gépről, ezért oszlik meg a sebesség is. Aztán kipróbáltam, hogy a routerből kihúztam a bejövő internet kábelt, és ugyanúgy tudtam a 2 gép között másolni, ugyanazzal a sebességgel. Most akkor hogy is van ez? Ha net nélkül is megy, vagyis nem neten megy az adatátvitel a 2 gép között, akkor ha net is van, mért nem plusszba jön erre annak a sebessége? Illetve ha nem neten megy az adatátvitel akkor mért csak 2,3 MB/s, mért nem 13 MB/s körüli, mint ha UTP kábellel csatlakoztatom a netbookot is a routerre?

    Bocs, ha érthetetlen a leírás. :)

  • #96630784

    törölt tag

    Üdv!
    Egy laptop és egy asztali gép között használok otthoni csoportot és másolgatok ide oda!
    A másolási sebesség olyan 2,5-5 mb között van!Ennél nem kellene gyorsabban másolnia?
    router tplink 841nd, mindkét gépen win64 ultimate.

  • CoolBoy323

    nagyúr

    sziasztok!

    otthoni csoportot (win7) hogy tudok létrehozni ha az egyik gép madzaggal van összekötve a routerrel, a lapos pedig levegővel?

    ha most így "simán" megpróbálom, akkor mind a két gép csinál 1-1 otthoni csoportot, és nem látják a másik megosztott xarjait/hálózati meghajtóit...

    köszönöm a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák