Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • yogibear

    addikt

    válasz #64638144 #15895 üzenetére

    ott volt és kifizettem a 3X-os árat.

    Ha futja rá... más meg inkább megvárja a kisörehet és a számlatömbjét harmad annyiért...
    Ez piac...

    „Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

  • adika4444

    addikt

    válasz #64638144 #15895 üzenetére

    A Z generáció ugyanúgy okosba fogja intézni idővel a kiadásait, mint a korábbiak, mert Magyarországon az emberek jelentős részének még mindig számít egy ilyen különbség.
    Az igaz, hogy 25 alatt diákmunkával jól lehet keresni, naggyából a bruttó == nettó, de utána már normál alkalmazotti viszonyban is jelentős (majd' 20%) a társadalombiztosítási járulék és még erre jön rá 25 felett a SZJA, ami azért elég komoly bevételcsökkenés tud lenni és ilyenkor rögvest megnő a motiváció az olcsóbb megoldások keresésére.
    #15897yogibear
    Ráadásul kulcsmásolásnál, egyéb fizikai műveletnél semmi garancia arra, hogy egy nagy név jobban dolgozik, sokszor az ilyen "öreg szakik" minőségibbek, mint egy sorozatgyártó hely, ahol a pult túloldalán a 10 mechanikusan betanult mozdulaton kívül fingja nincs a kereskedőnek, hogy kell kezelni egy valamilyen problémát. Egy igazi régivágású szaki már azelőtt tudja, mi a gond, hogy elmondanám...
    Én is Z generáció vagyok, iszonyat kényelmes kártyázni, de van az az összeg, vagy élethelyzet, amikor megéri a KP-t bevállalni.

    [ Szerkesztve ]

    üdv, adika4444- Ha egy munkát 30 perc alatt elvégzek, az azért van, mert 10 évet töltöttem azzal, hogy megtanuljam, hogyan kell 30 perc alatt elvégezni. Az évekért tartozol nekem, nem a percekért.

  • #01110937

    törölt tag

    válasz #64638144 #15895 üzenetére

    Egyszerűen vannak olyan helyek tevékenységek, ahol vagy megszoksz vagy megszöksz.
    Én nem vagyok kártya fetisizta, nem zavar. Nem bonyolítom az életem ilyenekkel. Számomra a kártya egyetlen előnye talán az, hogy vissza tudom nézni a dolgokat. Esetleg apróval nem kell mindig szórakozni. Utóbbinak hátránya, hogy lemaradok érmékről... spec kiadásokról.

    De ha csak kártyával lehetne fizetni az már zavarna. Azt korlátozásként értékelném. Minden a maga nemében jó :)

    Semmi gond, átmentem a Mister Minithez, ott volt és kifizettem a 3X-os árat.
    Hát ha ez neked megérte :) Ha nem sürgős esetről van szó, nekem ráért volna... :)

    Ez a piacos dolgon mindig jókat derülök, múltkor azon ment a polémia mennyit kérnek a szakik, nem szakad le a pofájuk, bezzeg régen minden jobb volt, fix tarifával dolgozhattak csak, nem x szeres árakon amit nem szégyelnek...
    - Ez a kapitalizmus... hú de nem néztek ezért jó szemmel :DDD

    A "csakk a kájpéj" és az adócsaló emberek el fognak bukni, mert a piac diktál.
    Azért azt megnézem, hogy egy állami erdészetnél mikor lesz ez... ott nem lehet kártyával fizetni... nincs a sofőrnél lehetőség aki kijön, előre meg nem lehet, meg ott is csak kp az irodában.

    Megjegyzem a magán cégnél sem lehetett fát fizetni kártyával még sosem. Tényleg az aki csak kártyával el él... azok nem tudom hol élnek, vagy mit csinálnak, mennyire szívatják magukat... DE még ha szándék is lenne rá, akkor sem megoldható, még megyeszékhelyen sem. Hiába mondja valaki menjek át másikhoz, ha xnek ott van dolga...

    A Z generációsnak nem fogod tudni megmagyarázni, hogy miért jobb a kp még akkor sem, ha igazad van.
    Van olyan kereskedő, aki kártyás vásárlásnál többet számít fel - nah ez már szabály ellenes. Olvastam fb csoportban mexikóban is ez a divat... A Z generáció meg vagy eszi vagy nem eszi.... Meg fognak még lepődni sok mindenen... túl jó világ van... elkényelmezett nagyon Európa...

    #15896 PaksiPeter
    Ez legyen az ő gondjuk. Itt ráadásul már érintősen is lehet használni, az egyiket. Tehát még fejlesztettek is. Nálunk csak 1 otp fiók van. Megye székhelyen van több, de az 2x akkora lakossággal bír min mint Kaposvár. Ott van euró atm is.

    Nekem kifejezetten humoros, hogy milyen okosnak és felvilágosultnak állítjuk be a fiatalokat, közben pedig a csalások gyakori áldozatai nem az idősek, hanem a fiatal generációk.

    Naivnak találom azt a gondolatot is, ha nincs készpénz akkor nincs probléma. Ez hasonló, mint a szankciókkal mindent is el lehet érni (semmit sem értek el, csak drágább lett és kerülő utakon jön/megy) --> végfelhasználó jár rosszabbul.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák