Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lovi27

    addikt

    válasz rsf #10406 üzenetére

    Nem használom, de kíváncsiságból most megpróbáltam a hálózati meghajtó csatlakozást és minden gond nélkül tudtam felvenni őket. Ezek szerint lehet egy felhasználó/jelszó páros, amit nálam már elmentett a W10, mert sorra tudtam az x, y, w hálózati meghajtókat felvenni - és szerencsére törölni is... :D

    Ne gondolj semmi extrára és a HDD-ékra. Egy rövid alappélda: csinálj három mappát a megformált HDD-kre, mondjuk Filmek, Zene és Foto névvel (ékezetes karakter használat nem ajánlott) Ezek a három média típust lefedik. Lehet többet is, de nagyon nem érdemes elaprózni. Ezekbe a könyvtárakba kerül minden fájl és ezek lesznek a megosztott mappák. Felveszed a samba megosztások közé is, amit a Windows felhasználóinév/jelszó megadásával ér el.

    Ha akarod a Windowsban csinálhatsz hálózati meghajtókat a mappákhoz. Én e helyett a TC-ben egy fülre tettem a NAS samba megosztását és amikor kell valami valamelyik mappából akkor csak egy kattintás és máris látom a tartalmukat. Persze lehet másképp is csinálni, de így el tudsz indulni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák