Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stigma

    addikt

    válasz _q #17314 üzenetére

    Hi, hát ez szerintem nagyon kevés, így persze hogy pufferel szeirntem.
    Ébképzláb/okos megoldást már nem tudok mondani sajnos, mert kezdek kifogyni a dolgokból.

    Igaz kell nekem 1-2 nap, de majd kiórálbom az itthoni gépen az Airsonic/Nextcloud combot fixen zenehalgatásra és képmegnyitásra, hogy neked is érdemleges infókat írjak.

    Nextcloud miatt ha preview képgenerálás megvolt és így is pufferel, akkor vpn vagy épp a felcsatolásra lehet még gyanakodni. A NExtcloud esetén belső hálózatról(smb-vel) kapcsoltad fel, vagy helyi kapcsolaton keresztül?

    Zenehallgatást egyenlőre passzolom, de kipróbálom neked.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    Sziasztok.

    Mivel elég sűrűn ajánjuk a topciban a ,,top" parancsot, találtam/ajánlottak már egy tökjó konténert, amit érdemes lehet feltenni, mégpedig az alábbi módon:

    1. image letöltése: glances dockerhub
    A Tag lapon az utolsó verziót meg kell keresni, ami jelenleg a 3.2.4.2-full verzió és az alábbi formulába behylettesíted: docker pull nicolargo/glances:<version>

    docker pull nicolargo/glances:3.2.4.2-full

    2. telepítés: SSH-n futtatod a konténert:
    docker run -d --restart="always" -p 61208-61209:61208-61209 -e GLANCES_OPT="-w" -v /var/run/docker.sock:/var/run/docker.sock:ro --pid host nicolargo/glances:latest-full

    Github: Link

    Elég responsive a felület, tehát bármilyen eszközön nézed a felület alkalmazkodik a kijelzőhöz.
    Elég sok mindent mutat első körben és nem kell más progikat külön-külön nézned ha monitorozin akarsz valamit,mi mi mennyit fogyaszt.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz Flowtation #17328 üzenetére

    Hi, rpi-re nincs image ahogy, néztem vayg valami régi v6-ra van az enm tudom melyik.
    Helyette marad a parancssoros telepítés: 1,2

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz Flowtation #17330 üzenetére

    Már belekeveredtem kinek milyen HW-en fut az OMV, volt már minden :DDD
    x86-ra nekem most OMV5 mellé simán felment és fut is (J4105 lapon)

    Én amióta írtam a fórumba fut, viszont majd valamikor napközben nyomok egy restart-ot , mert kíváncsi vagyok, hogy utána nem fut-e hibára.
    Docker telepítésnek 2 kimnetele van: vagy fut egy konténer, vagy nem :D

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz _q #17309 üzenetére

    Akkor egy kis érdekesség , mivel ígértem:

    1. Plex: Telón mobilneten Chromeban elindítotam egy 1080p-s filmet, hogy lássam mennyire akad, vagy mi lehet a probléma: [kép]
    Meglepődtem mert kb 30%-os terheltség volt , kevés ramhasználat , stb.
    2. Nextcloud: Itt jött az érdekesség, mert asztali gépemről megnyitottam böngészőben a Nextcloud-t (netes elérűs linket, habár tökmindegy mert monitorozni akartam , miként töltenek be a képek).
    Bemásoltam a felcsatolt helyi mappámban 1 Albumot, mely kb 100-150 kép , 3-6/7Mb-os képek és rányitottam a mappára:
    És a meglepő végeredmény amit mondtam is: [kép]

    kb amíg be nem töltötte az összes képet 100%-on volt a CPU, sok ram fogyasztás, amit említettem is neked. Szóval mindenképp le kell generálni kisképpé vagy használni valami más képnézegettő. Ahogy betöltődött sok-sok kép a kisképbe, máris max 15-20% volt a konténer fogyasztása.

    Tehát lehet nem VPN-el lesz a baj, vagy épp az Rpi-vel inkább a képekkel és annak betöltésével.

    Nekem úgy a Domain CF alá van betéve, nem használok VPN-t, csak 2FA-s kapcsolódást így csak az fog belépni akinek van "kódja/azonosítója" :DDD.

    Ezeket megoldhatod a Photoprism alkalmazással, mert amilyen képeket betöltesz , azonnak generál kisképeket/bélyegképet/thumbnail-t.
    Igaz ha van 300-400 albumod tele képekkel akkor 1-2 napig lehet csak generálja neked :D , de utána nem hiszem, hoy problémád lesz vele.

    [ Szerkesztve ]

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz _q #17341 üzenetére

    Hi, vannak brutál szerverei a Google-nek de amikor te is feltöltöd Drive-ba a képet, nem látod de generál ott is egy kisképet. Ha aa kisképre rákíttintasz akkor töltődik be a nagykép, ez a eltöbb használt alkalmazásban is így van. Vagyis erre emlékszem mikor a diplomamunkámat csináltam jónéhány éve :DDD , akkor ezt a módszert alkalmaztam és ez is a legjobb, mert a kiképek letöltése mobilnettel minimális. Igazi betöltés/adatforgalom csak akkor generálódik ha betölti a nagyképet is.

    Plex nekem is fura volt, de ezt hagyjuk szerintem.
    Nextlcoud esetén 2 módod lehetne ezt szerintem kiküszöbölni:
    - felcsatolt mappát időnként cron-ban linket megoldással újrafutatja ha van új képed és legenerálja
    - Amikor megosztasz képet, akkor nem felcsatolod/belerakod a mappába, hanem belehúzod a Nextcloudba a böngésző ablakba.
    - Vgy használsz valami rendes képnézegetőt amit írtam :DDD pl: PhotoPrism,chevereto, piwigo, meg még van sok, csak guglizni kell.

    Google Drive-ot akartam kiváltani. => Egy normális képszerkesztővel ki tudod, lehet egy picit erősebb vas kell neki hosszútávon, de ugye chiphiány miatt nehéz beszerezni.
    Ezeket amiket felsoroltam, teszteld és meglátod mennyivel hatékonyabb.
    Nextcloud már inkább Teamwork-re jó, chat,naptár, istentudja mi van benne , ami egy átlag usernek felesleges.

    Google Drive-ra én egy Xpenology gépet pakoltam össze + Backup-ra és a Synology Photo + Synology Drive kb vagy olyan jó vagy mégjobb mint a Google Drive vagy mégjobb.
    De ez nem az a fórum, szóval ez OFF-ba megy. :D

    [ Szerkesztve ]

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz _q #17343 üzenetére

    Hi, mivel te is átlag user vagy és mi is sokan mások:DDD , ezért neked is csak ezek a funkciók adottak.
    Bármilyen cloud-ot ajánlahatok, ha SMB-vel/Helyi mappaként csatolsz fel képeket és nincs thumbnail , használhatatlan lesz. Vehetsz erősebb NAS-t is de ott is egy időre beakadsz mint írtam.
    Többet már a Nextcloud vs Rpi vs Képek terén nem hiszem, hogy fogok írni neked, mert amiket írtam ki kell próbálni, és utána megnézni mi a helyzet.
    Szeparéltan választ szét a kettőt és akkor még működhet is. Képek és Adatokra.
    Képek: PhotoPrism,chevereto, piwigo,stb
    Cloud: Owncloud(lehet már fizetős), Pydio , Seafile

    Ezeket próbáld ki, amire van időd, szedd szét hogy Cloudban csak adatokat osztasz meg, a Képek/videokra mást használsz.

    Viszont nálad még gond lehet a RAM is mert rpi-ben 1/2/4Gb-os mondul van, enyémben meg 8, tehát cachelés semponjátból és CPU-ban erősebb vagyok.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz szpeti40 #17395 üzenetére

    Igen jól összepakolta, igaz 350 dollár környéki árra jött ki, azért nem olyan olcsó.
    700W-os tápválasztást nem értem, de biztos az volt elfekvőben. :DDD
    Igaz 2.5Gb Ethetnet nagyon jól hangzik és maga a másolás amit elér vele, átlag felhasználásra biztos jó, viszont kiváncsi lennék Plex és társaira mit mutatnak.
    Egyetlen hatalmas hátrány az, hogy kéne neki egy fix ARM ház amiben ezt szépen be lehetne pakolni, mindegy mid van. pl.: rockPi,Rpi,rock64 és társai.

    Én ha vennék és unatkoznék nekem még ilyen fordult meg a fejelben: https://kobol.io/

    Vagy maradunk a megszokott és nehezen beszerezhető Intertál CPU-s lapoknál, az mindig mindenre jó egy átlagembernek. :DDD

    Majd meló után tüzetesen átnézem, viszont a srácnak van még Youtube video ami nagyon királyak.
    Köszi be bedobtad. :R

    [ Szerkesztve ]

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz cigam #17410 üzenetére

    Hi, ez így nem jó.
    host esetèben az /srv/… elnevezèst kell megadod a pontos
    elérési úttal/mappanèvvel
    Portainer alapok : [link]

    [ Szerkesztve ]

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz Horvi #17402 üzenetére

    Hi, Backup menüpont gondolom az OMV-extra menün belül a backup pluginnal jön elő ugye? :DDD
    A rendszer még sosem omlottösszenálam, viszont fő a biztonság :D

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz cigam #17414 üzenetére

    Pihole-t nem egyszerű telepíteni, mert nem csak bemásolom a helyére és megy.
    Neked a bemásolt stack paraméterei is rosszak, persze hogy stackben futtatva is rossz.

    Pihole a 53 és 80as portot használja ezért:
    - omvben a resollved.conf fájban is pár dolgot jell tenni
    - pihile esetén az omv gui-t más portra kell tenni
    -majd a routerben is be kell állítani a reklámszűrőt.

    Ha első konténer amit futtatsz akkor belefogtál a legnehezebbe. :DDD

    Ma nem tudok neked segíteni max holnap tudok linkelni bármit is.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz kutga #17413 üzenetére

    Köszi, holnap kipróbálom :R

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz cigam #17410 üzenetére

    Akkor pár apróság ami elött telepítesz, igaz már páran írtak.
    Pihole 80-as és 53-as portot fogja majd használni ezért mielött bármit írok ezeket kérdezem:
    - Csak belső hálón használod a konénerjeidet, vagy netre is engeded ki Nginx Proxy Manegerres/swag/Traefik, stb?
    - OMV a 80-as porton van? (tehát az ip cím uton nem írsz be portot ugye?)
    - Van más alkalmazásod aminek köze vana 80-a s vagy 443-as(https) portokhoz?

    Ha nem engeded ki a netre a konténerjeidet akkor nem kell macvlan, elég simán feltenni:

    0. lépés: OMV GUI-it tedd át bármilyen portra csak ne a 80-ra.pl.: 81,90,100
    1. resolved.conf fájlt módosítani:

    systemctl stop systemd-resolved
    nano /etc/systemd/resolved.conf

    2. lépés: Itt az alábbi 3 sort kell hozzáadni, kijavítani:
    [Resolve]
    DNS=1.1.1.1
    FallbackDNS=1.0.0.1
    DNSStubListener=no

    3. lépés: mv /etc/resolv.conf /etc/resolv.conf.backup
    4. lépés: ln -s /run/systemd/resolve/resolv.conf /etc/resolv.conf
    5. lépés: systemctl reload-or-restart systemd-resolved

    Ezek után Portaineren egy Stack-et létrehozol, majd ezt beledobod:

    Dockerhub: Pihole

    version: "3"

    # More info at https://github.com/pi-hole/docker-pi-hole/ and https://docs.pi-hole.net/
    services:
    pihole:
    container_name: pihole
    image: pihole/pihole:latest
    ports:
    - 53:53/tcp
    - 53:53/udp
    - 67:67/udp
    - 80:80/tcp
    environment:
    TZ: Europa/Budapest
    WEBPASSWORD: Egyerősjelszó
    volumes:
    - srv/nemtudommiaUUID/Mappavalami/etc-pihole:/etc/pihole/
    - srv/nemtudommiaUUID/Mappavalami/etc-dnsmasqd:/etc/dnsmasq.d/
    cap_add:
    - NET_ADMIN
    restart: unless-stopped

    Ha van Ngionx Proxy Manager és netre engedett konténer, akkor ez így nem lesz jó.

    Ezek után még kell a routerben is beállítani majd a pihole IP-ét ami a NAS ip-je lesz.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz Solten #17428 üzenetére

    Hi. Külső SSD-t aaz alaplapi BIOS-ban tudsz állítani, miről bootoljon első körben.
    külső SSD , Pendrive nem annyira ajánlott kategória, habár töben is így használják.

    Keress rá az alaplapodra, ott lesz ilyen hogy BOOT priority vagy Boot menű és ott be tudod állítani.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz Solten #17441 üzenetére

    Egy Ubuntu Server is tökéletes számodra GUI nélkül, mert minden megvan neten amit akarsz.
    Natívan lehet plex, torrent kliens-t is tenni nem kell dockerezni.

    Amúgy kiváncsiságból. Telepítéskor csak a a külső SSD volt a gépben vagy a HDD-k is rá voltak kötve?
    Mert telepítéskor csakis az a merevlemez/pendrive/SSD/külső SSD legyen rádugva amina rendszer lesz, minden mást húzz le, és csakis telepítés után dud rá, mikor már frissítetted a legfrissebbre a rendszert.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz Solten #17443 üzenetére

    Még mielött tovább kisérletezgetsz, akkor ezekszerintem begudott HDD-k mellett telepítetted az OMV-t külső SSD-re?

    Ennek menni kell simán, BIOS-ban tudsz boot sorrendet állítani.
    Én a helyedben ha van időd kipróbálnám azt hogy, újrateszed úgy hogy:
    - omv-t kiirod Pendrive-ra miről telepíted
    - csakis a külső SSD-d lesz begugva minden mást lehúzol.
    - Ha kész a telepítés akkor omv-t frissíteda legújabbra, majd utána bepakolhatod a HDD-et és csatolhatod ha már omv-vel voltak formázva.

    Milyen lapod van, hogy OMV nem megy direktbe OMV?
    Ilyen bajom nekem is volt kb OMV4 idején, de akkor még új lapnap és chipsetnek számított a J4105-ITX lap az volt a probléma, később már nem volt gond.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz Solten #17445 üzenetére

    Amúgy ilyen zárt barbone/ipari Pc vagy nem tudom minek nevezzem esetén sokat nem tudsz ezekszerint a BIOS-ban tudkálni.

    Mielött Pendrive-ra kiirnád a dolgokat, elötte a külső SSD-t nullára leformázznám, ha még nem tetted meg, mert ki tudja milyen kötetet hoz létre a különféle telepítők.

    Ha külső SSD is totál üres, akkor OMV Pendrive-ra, majd úgy telepítsd hogy csak a külső SSD és a telepitő Pendrive van rákötve.
    Ha nem menne akkor hagyd és marad a másik 2 OS.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz Meddu #17452 üzenetére

    Hi, megpróbálok segíteni, de csak akkor tudunk ha a feltett kérdésre is válaszolsz, nem úgy mint ahogy Multibit kollégának tetted :DDD

    Első hs-ed ez volt, hibába ütköztél : Link
    Erre a kérdésre neki nem válaszoltál: Link

    Tehát akkor én is megkérdezem? NAT-olva vagy vagy esetleg szolgáltatót váltottál?

    NAT-olva vagy a leggyorsabban úgy tudod kideríteni, hogy bemész a router menüjébe és megnézed az ott írt WAN IP-t micsoda (nem a belső ip-s 192.XXX.XX.XX-re gondolok)
    Keresel egy oldalt ahol lecsekkolhatod az IP-et mit ír a gép.

    Illetve megnézed, hogy az a portod amit kinyitottál openVPN-re az nyitva van e tényleg: 1,2,3

    Esetleg logot kéne nézned, de mivel nem használok openPVN-t ezért nem tudom hol van, mert amúgy nem írtad le, hogy Pluginból vagy dockerben telepíted.

    Viszont ennyi idő után arra gondolok, szerintem 1 évente tanusítványt kell újítani, mert lejár, szerintem az lesz a nyűgöd. De amiket írtam nézd meg mind.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz Meddu #17455 üzenetére

    Hi, akkor a fele sikerült amit írtam, viszont tanusítvány megújításban vagy valaki segít neked, vagy "google a barátod" alapon csinálod.

    Én openVPN-t nem használok, így segíteni nem tudok neked.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz Adamo_sx #17458 üzenetére

    Hi,köszi, hogy mindig van valaki (most kivételesen nem én voltam :DDD ) aki az ajánlott telepítés helyet upgradel, minthogy tiszta telepítést csináljon.
    Ezt ne vedd magadra, csak ajánlott OMV4-5-ről az újat tiszta telepítéssel csinálni, nem pedig verzió frissítéssel. OMV6 nem tudom, hogy már stabil vagy sem, de szerintem nem lesz gondod vele.
    Lényeg, hogy nem lett bajod, igaz gondolom VM.ben egy backupot aztért csináltál gondolom.

    Docker-t meg tanulgasd szerintem, mert jól jön ha tudsz futtatni 1 vagy több stacket vagy parancssorból docker-compose-t. :D

    Ha Seafile nem jönne be, még van bőven cloud amit kipróbálhatsz, igaz fontos, mire kell és hány usernek, kell e sync vagy sem:
    - Owncloud,Nextcloud, FileCloud(ha még van), Seafile , Pydio

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz _q #17463 üzenetére

    Hi, újabb okosságot nem tudok írni, de lehet a Digi mobillal lesz probléma.
    Pixel 6-os fórumban sok mindenki panaszkodik netre és hívásra, esetleg egy teló beállításokat nézhetsz, hátha segítség:
    AP beállítás: Link
    Digi Mobil topic: Link - 1 hszben picit másabb a beállítás mint a pdf-ben

    Itt már mindent kiveséztünk szerintem :D : képméret,bélyegkép,pi erőforrások, mobilnet

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz Kenderice #17468 üzenetére

    Hi, kb 20-40 hsz-el fejlebb a konkrét pihole telepítést leírtam, ami akkor jó ha nem használsz webszervert (Nging Proxy Managert): Link

    53-as portot használja a resolved.conf fájl/szolgáltatás, pár dolgot át kell írnod.
    Fontos elmondani, hogy ha nem használsz webszervert - pl: Nginx Proxy Manager, traefik,swag, stb - tehát nincs netes elérésű konténered akkora resolved.conf fájlt kell szerkeszteni illetve a OMV 80-as porját célszerű átteni másik portar pl.:100-as vagy szabadon választható.
    Azok után hogy feltelepítetted, még kell a routerben is konfigurálni.

    Ha van webszervered, mely a netes dolgokért felel, akkor másik hálózatra(macvlan) kell tenni.

    Ez mondjuk egy sima telepítés, ami lehet kiindulási alap részedre: Link

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz hunaqua #17475 üzenetére

    Hi. Gondolom a rendszerről szeretnék egyszeri backup-ot készíteni ugye?
    Pontosan nem írtad le, de gondolom most kivetted a NAs-ból a rendszer SSD-t, majd azt próbálod meg Windows alatt lemeteni iso-ba gondolom.

    Backupra ott van az omv-extrák között az backup pugin, amivel mappákat, rendszer stb tudsz menteni, illetve szintugy pluginnál van az usbbackup is amivel asszem külső HDD-re tudsz backup-ot készíteni. Utóbbiban nem vagyok biztos.

    Pár hete el vagyok havazva, egyenlőre én is csak a backup plugint tettem fel ami 5mp, még a rendszerről telejs backupt nem készítettem, de tervben van :D

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz hunaqua #17477 üzenetére

    Szántam rá, most meló után 15 percet, hogy utánaolvassak.
    A legegyszerűbb feltenni a backup plugint és ott beállítani a dolgokat: [kép]

    Full OS backupra mentem, ahogy nézem kb 17GB-nyi a rendszer kötetem (OMV+docker imagek miatt) amit az OMV NAs-ban egyik mappába szépen kiment mint láthatod.
    Itt többfajta beállítási lehetőséged is van, amit ír a Módszer alatt.
    Amúgy itt tudsz egy job-ot is ütemezni, ha mondjuk heti 1x egy bizonyos időben ki akard menteni valahova, ezzel meg tudod tenni.
    Ha külső USB-s mentést akarsz, akkor gondolom ott van az usbbackup, de ezt sosem használtam.

    Ezenkívül még van Snapraid+MergerFS amit tradeelek11 barátunk használ és írt már.

    Azt fejből meg nem mondom neked, hogy ha gond van a rendszerrel ezt a backup-ot hogy töltöd vissza, de lehet hamarosan megmondja neked valaki.

    [ Szerkesztve ]

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz _q #17481 üzenetére

    Chiphiány még ki fog tartani szerintem egy ideig, mert az új széria Celeron N5 széria (Intel Celeron N5105, N5095) még NAS-ok esetében sem igazán jött ki.
    Bármelyik mo-i nagy áraházat megnézed szinte semmi sincs.
    Ha mindenképp venni akarsz - ami nehéz - , akkor használtan lehet N3150,J1900 találni, ami igaz már nem mai példányok, de alap NAS feladatokra tökéletes ha pici ITX kell (ha jól emlékszem)
    Vagy jön a kompromisszum és a picit több fogyasztás és valami s1150 itx lap + proci+ram +hütő.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz banshee12 #17484 üzenetére

    Hi, a legfőbb lényeg ami kimaradt, hogy miből-mibe tennéd.
    - A HDD amin adatok vannak és kiszedtél valahonna, mire van formázva?
    - Win gépből szedted ki ?
    - Szerver amibe beletennéd OMV?

    99% hogy ha Win alól szedted ki és mondjuk pl.: NTFS a fájlrendszer nem fog menni, vagyis látni fogja a rendszer, de ez nagyon nem jó így.
    Ha szerverbe teszel egy HDD-t akkor mindenképp én megformáznám, hogy jól lássa.
    OMv esetén ext4-re, adatokat átmenteném máshova ha lehetséges.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz cigam #17490 üzenetére

    Hi, igen látni fogja, de mondjuk másolás vagy egyéb igénybevétel esetén pl.: torrent kijöhet a sebesség különbség.
    Régen HTPC-s korszakomban linux alá NTFS-t tettem, mivel full kezdő voltam, és utólag kipróbáltam OMV-ban is asszem, de hálózati másolásnál illetve torrentnél belassultam.
    Azóta bármilyen új HDD-t teszek a NAS-ba teljes törlés +ext4 lesz a nyerő.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz cigam #17492 üzenetére

    Hát 2017-ben mikor ezt a logout-os cikket írtam, ezévben OMV-ben próbáltam.
    Én ebben annyira nem vagyok már profi, csak követem a doksikat, mi az ideális fájlrendszer, ilyen mélyen nem vagyok linux guru.

    Persze tegye be nyugodtan, csak épp a lényeget nem tudni, miből szedte ki a HDD-t, milyenre van formázva, de reméljük elolvassa a hsz-et amiket neki ,,gyártottunk" :DDD

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz _q #17494 üzenetére

    Okoskodni nem akarok, a külső behatást engedd el szerintem :DDD
    Multibit-nek igaza van , ezt nem tudtam, akkor J1900 kiesik a pakliból.

    A legtöbb helyen/esetben "user error" vezet a külső támadásokhoz, amiket feleslegesen kiengedett portok és tűzfalszabályok okoznak.
    A nagyoknál is mostanság megesett ez (Asustor és Qnap)NAS-ok esetén is volt példa, hogy van olyan backdoor amin keresztül be tudnak jönni. pl: telenet/ssh port kiengedve netre jelszóváltoztatás nélkül, vagy gyári appoknál az alapértelmezett admin nem került tiltásra.

    A mai világban sokmindenre kell figyelni, mikor bármit veszel, viszont ha nagyon akarnak úgyis meghekkelnek, szóval nincs mit tenni :DDD
    Én eddig hiszek abban, hogy addig nem hekkelnek meg:
    - Míg nincs egy erős jelszód
    - admin-hoz közőtö jogokat korlátozod pl.: docker esetében más felhasználóval futtatsz
    - ahol tudsz netre engedett appoknál 2FA-t használsz.
    - routerben csak azokat a portokat engeded ki netre amiket használod is.

    Nekem 2 NAS-om van itthon OMV és Xpenology. Xpeno NAS esetében 2FA kell a belépéshez + 10 próbálkozás után bannolja az ip-t ha sikertelen.
    OMV esetén Dashboard nincs kiengedve, csak a szükséges Docker konténerek pl.: Plex,Nextcloud,Photoprism, stb.
    Ahol tudok 2FA be van kapcsolva, telóval összelőve.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz banshee12 #17502 üzenetére

    Hi, szerintem ez semmiképp nem fog menni, mert más fájlrendszert használ a Syno (BRTFS), így mindenképp kellene formázni.
    Akkor tudnád simán betenni, ha Linuxos szerverből OMV-s gépbe menne, mert akkor ext3/4-es vagy NTFS fájlrendszer lenne, azt csak csatolni kellene.

    Ebben az esetben én mindenképp Syno Esetén az összes adatot lementeném, majd OMV-s gépben megformáznám ext4-re és visszaásolnám az adatokat.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz BB9000 #17505 üzenetére

    Hi, hát egy picit tegyük tisztába a dolgokat.
    LAN-on akarsz 2FA-t? Minek is?
    Belső hálózaton semmit sem szabályzok, meg van oszt, itteni eszközök elérik.
    2FA értelme csak WAN esetén van, tehát ha kiengeded netre az alkalmazást és belépéskor a megadott csoport(admin vagy minden user) felhasználónév és jelszó után plusz kóddal tud belépni ami egy adott eszközön látszik.

    Én nekem 2 NAS-om van, OMV és Xpenology. Nem mindent engedtem ki netre és 2FA sem mindenhez van. 2FA-t ezekhez használom:
    1. OMV: Plex, Nextcloud
    2. Synology: Dashboard kiengedve netre, FileStation, Syno Photo
    Ezenkívül még Cloudflare-re lépek be 2FA-val.

    A menete egyszerű a 2FA-nak. Ami program támogatja, ott a beállításoknál van egy pipa, amit ha kipipálsz generálódik egy QR-kód, ami sokfajta autentikációs programmal beolvashatsz : google hitelesítő, Authym 2FAS , stb.

    Én 2FAS-t használok, mert Cloud alapú sync-et tud. Google Hitelesítő hátránya, hogy a telón tárolja a kódokat, ha bármi gond van az eszközzel akkor szívni fogsz vele.

    Ha mindent akarsz felügyelni 2FA-val akkor Authelia Docker app van amit be kell állítani és szívni vele egy csomót. Ebben segíteni nem tudok.

    Ezen az 5-6 alkalmazáson kívül mást is kiengedtem netre pl .: Qbittorrent , de itt erős jelszót adtam meg és admin user-t letiltottam.

    [ Szerkesztve ]

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz cigam #17507 üzenetére

    Hi, köszi az infókat és a linkeket, ezt nem is tudtam, még csak ismerkedem jó pár dologgal a Xpeno-n. :DDD

    Szerintem pár nap és körvonalazódik mint szerente banshee12 fórumtárs, habár átgondoltam 1 hszben is le lehetett volna írni :)

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz Nagymelák #17518 üzenetére

    Hi,

    Libreelec/Coreelec boxokra lehet HBO Go, Netflix és társait tenni.
    Libreelec: Raspberry Pi és Rockchip-es boxok
    Coreelec: S905x3-as boxok, kb 10-15k-tól.

    Topic-ját ítt találod: Link

    Ha Netflix előfizetés is lenne, azt limites 720p vagy 1080p-ben megy max és nem minden boxon, HBO asszem limitmentes.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    Sziasztok.

    Jó pár ember használ Calibre nevű docker konténert ami e-book manager.
    A sima Calibre (link) melyel az e-bbok-ok beolvasása és olvasása zajlik, viszont van egy Calibre-web (link) konténer is, amivel a hálózaton el tudod érni a könyveket illetve az eszközödre le tudod tölteni.
    Picit bonyolultabb a web telepítése, mert nem egyértelmű a dockerhub-os oldal.

    Calibre stack telepítése: (ez már az én Portainer verzióm)
    version: "2.1"
    services:
    calibre:
    image: lscr.io/linuxserver/calibre
    container_name: calibre
    environment:
    - PUID=1000
    - PGID=100
    - TZ=Europe/Budapest
    - PASSWORD= #optional
    - CLI_ARGS= #optional
    volumes:
    - /srv/dev-disk-by-uuid-d19f28a0-f568-467c-a0b3-8ec38284acb4/Docker/Calibre:/config
    ports:
    - 8080:8080
    - 8081:8081
    restart: unless-stopped

    Calibre-web: Itt majd a 8083-as porton fogdo elérni, és ami nincs kiirva a dockerhub-ra az az hogy a web alapú a sima calibre adatbázisát használja (metadata.db)

    version: "2.1"
    services:
      calibre-web:
        image: lscr.io/linuxserver/calibre-web
        container_name: calibre-web
        environment:
          - PUID=1000
          - PGID=100
          - TZ=Europe/Budapest
          - DOCKER_MODS=linuxserver/calibre-web:calibre #optional
        volumes:
          - /srv/dev-disk-by-uuid-d19f28a0-f568-467c-a0b3-8ec38284acb4/Docker/CalibreWeb/config:/config
          - /srv/dev-disk-by-uuid-d19f28a0-f568-467c-a0b3-8ec38284acb4/Docker/Calibre/Calibre Library:/books
        ports:
          - 8083:8083
        restart: unless-stopped

    Itt a fontos rész a 2. sorban lévő /books, ahova a fő Calibra konténered Calibre Libary, vagy ha magyar nyelven hoztad létre akkor Calibre Könyvárat kell írni.

    Ezek után nincs más, csak a 8083-as porton beírod, felhasználónévnek admin, jelszónak admin123-t kell írni. Ha netre engeded jelszót változtasd meg.
    Amikor az elején adatbázost kell megadnod, akkor a /books-ban lébő metadata.db-t kell kitallóznod és minden úgy megy ahogy te akarod.

    Ha a Calibre konténerben új könyvet adsz hozzá, akkor mivel közös az adatbázis itt is meg fog jelenni.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz Oldman2 #17527 üzenetére

    Hi, örülök, hogy sikerült, kérdésekkel menjünk sorban:

    1. Portainer: Drive Drive doksiban leírtam annó, de a hivatalos oldalon is fenn van => hivatalos
    Arra kell figyelni bal felül kell a verziót választani, most 2.11.1 a legfrissebb, a parancsokat SSH-n kell kiadni.

    2. Qbittorrent: Ha linuxservereset használsz akkor felmész dockerhubra, majd a Tag-nél megnézheted melyika frissebb.
    Kontéer frissítés Portainerben a nevére kattintva felül van egy Recreate és ott a ,,Pull latest image" legyen elhúzva a csúszka, mert azzal szedi le az új image-t.

    4.4.X felett megeszi a ramot a Qbittorrent , nem ajánlott frissíteni!

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz _q #17529 üzenetére

    Passzolom, akkor leeht kivétel vagy, vagy kevés torrented van benn :DDD

    Én egyenlőre a 4.3.9-nél vagyko hibamentesen, 200-300+-os Torrentel kb.

    Xpenology/Qbittorrent topicban ahogy bele bele olvasom, nem ajálnják azért írtam, de ha neked megy, emiatt ne szedd le.

    Bittorrent topicban valami 1-2ezer+-os torrentel nyomja, autoDL-el szóval lehet annál számít, náladunk kispályásoknál nem. :DDD

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    Egy kis plusz még, mert 2-3 hete már megtaláltam, de dbtech megelőzött :DDD

    swag és Nginx Proxy Manager esetében van lehetőség a látogatottságot/adatfordalmat nézni egy konténer segítségével: (NGP még ugye fejlesztés alatt van => developer)

    NPM: github | Dockerhub
    swag: github | Linuxserver blog

    NPM esetében a kért elérési útnak (opt/log) az Nginx Proxy Manager-ben beállított condif mappádon belüli almappát kell megadni ahol a logok vannak : data/logs

    Nagyon királyul néz ki, nem kell Cloudflare-re felmennem megnézni ugyanezt, hanem már van konténerben elérhető változat is.Igaz CF-ben mivel nagyobb platform többminden van.

    #17531szpeti40: Mai nap kivételével az elmúlt 2-3 hétben néha néha voltam csak jelen, nem sok mindent olvastam, de köszi az infót. :R

    [ Szerkesztve ]

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz Flowtation #17572 üzenetére

    Hi, akkor én is próbálok segíteni, remélem nem bántalak meg semmivel. :DDD
    szpeti40 már amit lehetett megírt a ram használatról, "buff/cache" értékekről.

    Én J4105-ITX lapon vagyok régebben 2x4GB rammal, most 2x8GB rammal, viszont a ram csak akkor lesz szabad, ha a NAS-t újraindítod. Utána szépen "cachel", mint látod nálam is.
    Nyugalmi állapotban nálam: [kép]
    Memória kihasználtság: [kép]

    Konfigod-nak nem néztem utána, de ha nem 1-2Gb rammal vagy hanem 4-8-GB-al és csak pár alkalmazást használsz pluginból/Dockerből, akkor nem szabadna gondnak lenni.
    Szabad helyed azért legyen, viszont nem lassulhat attól be, hogy 95%-os a foglalt tárhely(régebbi hsznél olvastam nálad) esetén mint Windowsban :DDD

    Amit javasolhatok és teszteltem régebben, hogy ha 100Mbit/sec-nél jobb a neted, tehát TM-ben 12,5mb/sec többel töltesz, akkor semmiképp ne használj TM-et.
    TM = Tranmission, 1 szálon fut és 100%-ig terhetli a procit, mind a régi 2.8X,2.9X,3-as verziók, ellenben a Qbittorrent-el, ami tud többszálas letöltést.

    Én régebben mikor 100-ról 200Mbit-re váltottam, amivel max 25Mb/seccel töltöttem akkor alig értem el a OMV GUI-t kb 5-10 mp volt betölteni, illetve SSH-n a "top" parancsot kiadva vagy OMV belül a folyamatokat nézve 100%-on futtott 1 magon, így szívás volt.

    Azóta TM-ről Qbitorrent-re váltottam, Bittorrent topicban a NAS harverhez +nethez mért beállítosokat eszközölve ilyen problémám már nem volt mint eddig.
    Windows kliens van hozzá (Electorrent) így már szinte teljes értű és kevésbé eszi meg a NAS-t/gépet/folyamatokat.
    Egyetlen hátránya, hogy ha évados sorozatot töltesz, akkor egyesével nem tudod kijelölni mit szedjen le, de már lehet azóta tökéletes.
    Qbittorrent esetén ha ,,hardcore" letöltő/autoDL vagy többszáz torrenttel akkor a legutolsó 4.3.9-es verzióig tedd fel max, mert az azutáni verziókban a ramot maxig tolja, így problémás a letöltés.
    Én Qbittorrent-et Dockerben használok nagy megelégedésemre.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz Flowtation #17575 üzenetére

    Neharagudj ezen most egy picit jót röhögtem ahogy olvastam :DDD
    "Nekem jelenleg csak 4 Gb van, most tervezek bővíteni 8-ra, sajnos többet nem kezel a vas"

    fujitsu tx100 s1: Manual
    Itt olvashatod, hogy Memory slot : 4, illetve hogy slotonként 1-8GB-ot fogad max, tehát 4x8 =32GB amit bele tudsz "paszírozni". :D

    Szerintem ha tudsz 2x4GB ramot vegyél dual chanel mindig jól jön, mint a sima 1x8GB, habár most gyorsan nem tudom neked megmondani, miben jobb a dual chanel NAS-nál.

    Qbithez is van remote gui mint írtam, sőt android-ra is létezik(qbittorrent remote) szóval ezzel is megvagyunk. iOS-t egyenlőre passzolom, de megnézem neked azt is.

    Qbit esetén én 12 év TM után váltottam Qbitre, ahol webes felületre lépsz be, de ha normális böngészővel nyitod meg (Mozilla,Chrome) az elérési utak mindig benne lesznek így nem is kötelező mindig beírni az elérési utat.

    Qbit esetén ha van sorozatod amit szeretsz van RSS szűrő, amivel autoDL-t csinálhatsz, vagy amit tradeelek11 fórumtárs írt az is megoldás.
    Igaz a fantasztikusan elnevezett filmnevek és kódolások esetében én feladtam a filmek automatikus letöltését, inkább 1 sör :D mellett kivlasztom mit akarok leszedni (házomizi miatt)

    [ Szerkesztve ]

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz Nagymelák #17587 üzenetére

    Hi, esetleg ha érdekelne, hol vannak még listák, mert én is alapon használom, viszont kipróbálom agent_k listáit.

    The Big Blocklist Collection - The Firebog

    PiHole esetén plusszban kell ezeket hozzáadni, viszont annó 1-2 hónapja, mikor Adguard-ot használtam, a rendszer által felajánlott összeset bekattintottam, így nem kellett őket keresgetni.

    #17589agent_k : :R

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz zodes #17595 üzenetére

    Hi, nekem sokáig az OMV4 egy 32GB-os SSD-n volt annó, de bepakoltam alá egy 120GB-ost inkább rendszer + Docker imagek miatt :DDD

    16GB-al szerintem ne állj neki, igaz ahogy írtad docker és társai nem lennének, gondolom SMB megosztás, torrent, Rsync amit aakrsz.

    120/128GB-os SSD-t 6-8k-ért lehet venni újonnan, ami szerintem baráti, vagy nézz körbe apron használtan szerintem megúszod olcsobban.

    Én inkább tárhelyben fölé lőnék mint alá, mert ha alálősz, akkor lehet mindent újratelepíteni. :D

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz lorianus1 #17600 üzenetére

    Hi, remélem nem kapcsolódással próbáltad ugye? https://192.168.1.146:8080

    Portainer-t is tettél fel gondolom ugye?
    Azt nyisd meg a régi (http://192.168.1.146:9000) vagy új portján (https://192.168.1.146:9443)
    és nézd meg, hogy runnig zöld gomb van e a qbittorrent-nél.

    Ha piros, akkora neve melletti kis papírkára (Logs) kattints és nézd emg mi van odaírva.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz _q #17613 üzenetére

    Hi, többiek már a tutit megírták, én csak pár sallangot írok neked, mert ugye nekem 2 NAS-om van itthon :DDD , pont mindkettő, így egyszerűbb az összehasonlítás:

    1. NAS: J4105-ITX + 16GB ram (azért van ennyi mert volcsó volt és ram mindig kell)
    Fő feladatok: torrent,samba, távoli elérés, képnézegető, Nextcloud,Eszközök szinkronizációja (Syncthing/resilio), stb
    OMV előnye:
    - Egyszerű felhasználó felület, letisztult rendszer
    - open source és sok-sok javítás érkezik hozzá havonta/hetente
    - Dockerrel + omv-extra pluginnel elég sok alkalmazás telepíthető.
    - A rendszert SSD-re telepítve nagyon gyors + ha gond lenne egyszerű újratelepíteni.
    2. NAS : J5040-ITX + 16GB ram , DSM 7.0.1.-42218 Update 2, szinte a legfrissebb
    Fő feladatok: Samba,Eszközök szinkronizációja (Syncthing/resilio), Távoli elérés, FileStation(Gogole Drive féle megosztás) + Synology Photo a képeknek + telók képeit is ide mentem.
    - Rendszer Pendriveról fut
    - Letisztult GUI felület + picit furcsa elsőre OMv után
    - Alacsony fogyasztású lapon is tökéletesen működik :pl J4005B, N3150,J1900, stb
    - Synology 3rd party kb 80 alkalmazást telepíthetsz 1 kattintással mint OMV-extra esetén
    - Itt is van docker és lehet Portainer-t tenni és ami szem szájnak igere felteheted.

    Hátránya:
    - Ha kevésbé értesz hozzá, akkor rendszerfrissítés/verziófrissítés gondot okozhat
    - HDD cserénél picit macerásabb a dolog.
    - Ha a rendszer pendrive elszálnna, akkor egy újat beteszed, és a régi image-t kirrod és máris mehetsz tovább :D

    Ami 100%, esetedben nem fontos dolog, mert PI-ről váltanál, hogy ha egy működő OMV + ext4-es HDD-ről váltanál Xpenologyra akkor csak úgy menne ha HDD-et is újraformáznád.

    "Ebből jött az ötlet, hogy maradva a 10W körüli fogyasztásnál érdemes lehet synologyban gondolkozni."
    Pár dolgot felsoroltál + később még a kamerákat is tervezel, akkor nem mondom, hogy egy jobb Intel Celeron J4105/J4125 vagy újabb generációt ha kapsz N5095 nem szolgálna ki, viszont itt már ,,kraft kell neki".

    Én amit mondomam neked régebben is a 10W-os fogyasztást engedd el, és vegyél apróról egy ITX lapot + G5460/i3-6100/6100T/7100-7100T-t ami 2/4 szál avgy 4/4.
    T-s jelzés esetén 35W, sima 54W-os fogyasztással bír, viszont ezt load-ban teszi fullon.
    Alapjáraton szerintem ilyen 20-25W-ot fogyaszthat, de ezt nem tudom neked pontosan megoldani.
    10W vs 35W nem tudom, de szerintem havi viszonylatban lehet lehet +500FT/1000FT-al terheli meg a havi EON számlád szerintem, én itt engedném el a fogyasztás dolgot.
    Én 9k-t fizetek EON-ra, sokásos mosogép/hütő,mikro,villanytűzhely, 2 nas, 2 nagyTv, erősítő, szar nappali ledszalaggal, de amióta megvettem a 2. NAS-t azóta az áramszámla sem lett több, max szar lett a forint :DDD

    Szóval nem fikázódni akartam, csak megírni a tutit. Én is úgy volt eredeti Synology DS920+-ot veszek ami 170-180k körül ment aprón, de J5040+ RAM + Koolink Satellit ház + Seasonic táppal szerintem olyan 60k-ból kihoztam a 920+-os Syno-t viszont a házba csak 3 HDD fér el, nem 4 mint a gyári Synoban. 1/3-árban ez nem rossz szerintem, ha 100k-ért lehetett volna kapni akkor inkább azt vettem volna.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz ptesza #17620 üzenetére

    Hi, szerintem ez nem vészes a fogyasztás, igaz tapasztalatom nincs ilyenben mert integrált procis lapot használok: pl.: J4105 és J5040, de sosem mértem meg mennyit eszik konnektorból.

    Ha esetleg engedi a lap, picit alul lehet feszelni a CPU-t akkor kevesebbet eszik szerintem, igaz ha túl alulfeszeled akkor instabil is lehet.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz szasza7103 #17628 üzenetére

    Hi, én inkább visszakérdezem, mert szerintem nem pontosan fogalmaztál:

    Dockerbe lehet telepíteni windows 10-et? =>Nem, a válasz amit írt szpeti40 fórumtárs is

    Viszont, te nem telepíteni szeretnél Windows-t hanem használni/virtualizálni nem?

    Mármint az OMV-s NAS képes e arra, hogy egy Windows 10 elfusson a háttérben.
    Ha ez a kérdés akkor egy nagyobb telejsítmányű gép + sok ramra lesz szükséged és menni fog szerintem, mert omv-extraknál van KVM plugin amivel tudsz virtuális gépet futtatni, vagy gondolom dockerben is van valami.

    Hogy tudok e segíteni benne? Sajnos nem, mert én egyenlőre nem használok virtuális gépet OMV alatt.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz Speedy0713 #17731 üzenetére

    Hali. Igen 4.4.X-es verziónál ramot megeszi nem annyira ajánlott használni, vagyis felhasználófüggő mert van akinél nincs ilyen, de gondolom ez torrentfüggő, hogy 1-5-vagy 500+-ot használsz.

    Ha jól értem nincs backup amit visszatennél, ezért újra kellene telepíteni, törölni a mostanit.

    1. Porainerben a qbittorrent neve melletti jelölő négyzetre kattintasz és törlésre mész.
    2. Ha van stack-ed elmentve régen hogy telepítetted akkor csak az image nevét kell kicserélni.
    ---
    version: "2.1"
    services:
    qbittorrent:
    image: lscr.io/linuxserver/qbittorrent:14.3.9
    container_name: qbittorrent
    environment:

    Ezt a trükköt hogy is csináltam? :DDD

    Dokcerhub-on az alábbi módon találod meg az image-t.
    Linuxserver - Qbittorrent : Link
    - Tag fülre majd a keresőbe ebírod hogy 4.3.9 (nálam ez stabilan megy 300+-os torrenttel)
    - Jobb oldalt kimásolod a parancs egy részét : docker pull linuxserver/qbittorrent:14.3.9
    Itt ez a parancs SSH-n az image-t szedné le amit telepítesz Portainerben stackként
    - Csinálsz egy új stack-et ahol az image-nél ezt írod be és újra futtatod.

    Ha törlöd a stack-et ami a 4.4.x és a régi 4.3.9-et ugyanoda telepíted akkor szerintem minden beállítás + torrent megmarad

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz hunaqua #17738 üzenetére

    A megoldást közösen hoztuk létre, szóval nem csak az én érdemem. :R

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz jézusom #17780 üzenetére

    Hi, Linux-os gépre/NAS-ra minek vírusirtó?
    Nekem a Windows-os gépemen van, ami a hálózatra csatolt mappákat is vizsgálja, max én annak látom értelmét.
    Szedsz le más olyan tartalmat ami nem film/sorozat?

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz jézusom #17783 üzenetére

    Ha ez a baj, akkor inkább a routeren, nason kiengedett portokat nézd meg, mint virusírtón.
    Ismerösnek is ez volt a gond zyxel nason, mert sh-t kiengedte a netre alap portszámmal.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz jézusom #17790 üzenetére

    Hi, remélem nem bántalak meg, semmivel sem, de a gondolataimat leírom neked.
    Ha egy ilyen NAS megfertőződik egy zsarolóvirussal vagy átkódolással(encrypted) akkor elég sok hálózati eszközöddel lehet probléma lehet, ahova fel van csatolva vagy épp eléred.

    1-2 NAS/laptop járt nálam már, hogy mit tudnék kihozni belőle, igaz írod fontos adataid nincsenek, de mival ha a fontosabb adatokat a többi eszközödről is titkosítja, vagy épp törli.
    1-2 ismerös megjárta, mert felelőtlen volt és mindenkinek mindenhogy adott jogot amit kellett volna, csak tól legyen a telepítésen.

    Én az alábbiakat javaslom neked:
    - Routernél ahogy tradeelek11 is mondta custom FW-t tegyél fel, openwrt vagy Padavan, amivel már egy korrektebb routert kapsz Xiami esetén.
    - NAS beállításokkal ne kapkodj, csak annak adj jogot akinek kell, vagy épp az alklamazás kéri => Erre sok dbtech video és itteni forumos leírás is kiterjed.
    - Telnet/SSH-t ne engedj ki netre, routeren belüli upnp-t ne engedélyezd, és a routernél csak azokat a portokat engedd ki amire mindenképp szükség van.

    Ha ez mind működik, utána lépj előre/szintet, amit akarsz pl.: tűzfal, cloudflare

    Nem okoskodni akarok , vagy épp beszólni hisz nemcsak neked másoknak is segítetettem privátban szabadidőmben, viszont ha összevissza jogokat adsz, akkor lehet hetente kell újratelepítened a NAS-t.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés