Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ice9

    tag

    Sziasztok. Épülő házunkba szeretném elsősorban a fűtést/hűtést vezérelni. Daikin hőszivattyűs padlófűtés + Daikin fan coil. 6 külön fűtéskör lesz benne. Fan coilbol meg egyelőre 2.
    A HA központ egy málna 4es lenne (2-4-8GB?).
    Elsőre Z-wave alapúra gondoltam. (Aeotec z-stick gen5 plus-al)
    A kérdésem az lenne, hogy ha a termosztát Z-Wavees, akkor a szelep vezérlőnek is annak kell lennie? Ha igen, miért?
    [link]
    [link]
    Ill. tudja e a HA kezelni azt, hogy a termosztát triggerelje a fan coilt? A Fan coil-nak lesz wifi modulja. Az infrás megoldás azért nem lenne jó, mert ott nincs visszajelzés.
    Van pár Xiaomi kütyüm is. Robotporszívó, légtisztító, 360 kamera ami ugye Zigbee alapú ha jól tudom. Zigbee/Z-Wavet párhuzamosan tudja kezelni a HA? Ezek vezérlésére kell xiaomi Gateway? Milyen Zigbee sticket ajánlanátok? Vagy hagyjam az egész Z-waveet és csak Zigbee alapúakat nézegessek?
    Továbbá később még beleintegrálnék amit lehet. DSC riasztó, biztonsági kamerák, motoros garázskapu/kertkapu. Nagyon kezdő vagyok még a HA terén, így legalább az elején szeretnék tanácsot kérni, hogy merre induljak. :) köszönöm

Új hozzászólás Aktív témák