Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • slashing

    senior tag

    Hi, van egy ősrégi d70s-em ahhoz a kit obi 18-70mm. 35-24mm között valahol van egy pont ahonnan szinte sose talál automatikusan fókuszt 35-től felfele mindig talál(tudom hogy függ attól hogy van-e ott olyan él vagy bármi ami alapján állíthatja de még így sem talál 35 alatt). Szerintetek ez mitől lehet? Objektív vagy váz probléma? Én inkább objektívre gondolok de kitudja.
    Hozzá tartozik a sztorihoz sok-sok évvel ezelőtt egyszer volt garanciáztatva mert a szervó motor nem működött benne. Esetleg ez okozhatja a jelenlegi problémát?

  • slashing

    senior tag

    válasz imyourfriend #15333 üzenetére

    hát most másik gépen nem tudom tesztelni....
    Most csináltam fókusz huntingot semmi különs nem történik mintha normális lenne.

    Most amire rájöttem vagyis nem értem, hogy miért van az hogy 18 mm lenyomom ugye félig a gombot hogy oda állítsa be az élességet, beállítja a végtelenre, mert tájkép és messze van nagyon a fa/domb/akármi és ennyi, nem csippan és villan fel a keresőben a fókuszmező hogy megvan az élesség és lenyomhatod teljesen a gombot. Beállítja végtelenre éles a kép de ő nem úgy érzékeli vagy nem tudom és hiába nyomom tovább a gombot nem csinálja meg így a képet. Átváltok manual-ra tökmindegy hogy a vázon vagy az obi-n. Megcsinálja a képet és éles...

    De azt hiszem nem idegesítem tovább magam se a gép nem ér már annyit hogy szervízbe menjen se az idegeim... betudom a idő általi avulásnak a dolgot aztán csá....

    Jah még annyi ami tök mókás dolog. Hogy átváltok folyamatos fókuszra ráközelítek egy nagyon közeli dologra aztán elfordítom a gépet a messzeségbe akkor nincs gondja és megcsinálhatom a képet. De mivel azért került elő a gép mert tesómnak kell nyaralásra ez nem opció mert ő automata módban fogja használni és ha menüben átváltom a folyamatos fókuszt az csak addig él amíg nem teker a programválasztó tárcsán vagy nem kapcsolja ki és kapcsolja be a gépet, mert ha ezeket megcsinálja akkor vissza áll egyszeribe :C de csak automata módoknál P-től M-ig megjegyzi a folyamatos fókuszt kikapcsolás után is áhhh grrrrr :W

    [ Szerkesztve ]

  • slashing

    senior tag

    válasz imyourfriend #15337 üzenetére

    Ha nagyon akarnék akkor találnék embert sz.tem de én már baromi ritkán használom gépet, ma este utaznak el tesómék aztán elővettem kattintgattam és ez lett. Rájöttem a kijátszására, S módban kell használnia mikor 18mm tájképet akar készíteni mert ott folyamatos az élességállítás és akkor jó.

    A fókuszpont középen van a szélsők még új állapotban is sokszor hibáztak automata módban meg nem lehet fókuszpontot váltani :DD

    Már az sem érné meg hogy felkocsikázzak pestre vele nemhogy fizetni a szervízbe, ez már így marad amíg nem veszek új vázat.

Új hozzászólás Aktív témák