Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VinoRosso

    veterán

    válasz Abu85 #234 üzenetére

    Nézd én abban nem viztázom veled, hogy hogy dx10.1 alatt a radeonok jobban mennek mert ez tény. Sőt még sima dx10 alatt is ha kizárólag a GS fázist nézzük(bár ugye a dx10 igazából nem a GSről szól) Én csak annyit mondtam, hogy ha gyártó vagy úgy kell gondolkodnod hogy minél több hasznot zsebelj be. Az NVnek meg így volt a legnagyobb haszna, hogy megcsinált egy 2006ban korszerűnek számító architektúrát, amivel 2 évig uralta a piacot, és amig lehetett húzta. Addig húzta, hogy nem volt szüksége arra, hogy egy dx10.1es magot gyártson, ha nagyon muszály lett volna meglépi, de felesleges, szerintem már kb 1-1.5 éve eldönthették, hogy inkább dx11re gyúrnak, addig meg kihúzzák a meglévő architektúrával. És én ezt teljesen logikusnak látom, ha én is csupán az anyagiakat tartanám szemlőtt, én sem csináltam volna másképp, mert ez vlószínűleg optimum, jó dx10.1es chiphez át kellett volna szabni az egész architektúrát, és ezt fél-egy éves huzavonáért nem érdemes. Inkább megvették a aegia-t és így kb ugyanúgy konkurrál6nak a dx10.1-el, ez bőven elég volt ahhoz, hogy a dx10.1 ne terjedjen el. Igaz én személy szerint annak örültem volna a legjobban, ha piacra dobnak egy dx10.1es GPU-t, és akkor nem lenne miről beszélni. Dehát ez van, szivem szerint se win-t, se dx10-et nem használnék, de sajna nincs választás, mivel ez a mainstrean.

Új hozzászólás Aktív témák