Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Habugi

    addikt

    válasz FollowTheORI #55381 üzenetére

    & daveoff

    Nekem egy elég idegtépő kalandom volt vele/velük, állandóan kapom az ekér hogy elnyújtottan fogalmazok szóval megpróbálom rövidre fogni. A legnagyobb sávszélt kínáló netes csomagom van náluk, nem mintha ki tudnám használni, long story-short story még azokra az időkre nyúlik vissza amikor szponzorálták a teamem és rendezvényekre jártunk.., egy ideig valami VIP féleség voltam, miután a korszak lecsengett ez megmaradt.

    Lényeg.., cirka 2éve francokat két éve, tavaly.., durván szar kezdett lenni a net, nem kezdem el sorolni de a betárcsázós korszakra mindenki emlékszik, érdekes módon eltérő napszakokban.
    Molesztáltam elég sűrűn szerencsétlen telefonos ügyfélszolgálatos lánykákat, akik ugye kb odáig voltak mindig kompetensek hogy nézzem meg jól be van-e dugva minden a routerbe, nincs-e kicsúszva a gépből az UTP kábel, az nem kontaktos-e stb.., hiába.

    Általában csak akkor volt itthon bekapcsolva a Wifi amikor a húgom átugrott vendégségbe, semmire nem használtam. Noh a fosh a net de senki nem tudja miért időszak végén egyik alkalommal miután elment arra lettem figyelmes, hogy a routerben hiába kapcsoltam ki a Wifit, a Wifi led ugyan úgy villogott rajta..

    Őőőő.. :U

    10perc nyomozás után ügyfélszolgálat.., elmondom a jelenséget, nettó hülyének néznek.., műszakist kérek, megkapom, közli velem hogy ez az un. UPC Wi-Free, ezt csak ők onnan bentről tudják kezelni, én nem tudom kikapcsolni..(:Y), kérdezem emberünktől ez nekem miért jó vagy ez nekem miért kell.. ?!

    ..és akkor itt álljunk meg egy fél pillanatra, az engedélyem és kérésem nélkül bevezettek valamit amiről nem informáltak és nem tudom lokálisan szabályozni, be/kikapcsolni..

    Közli velem emberünk hogy ez arra jó, szó szerint idézem "hogy a különböző UPC-s routerek kommunikálni tudjanak egymással".. <komment nélkül.. :DDD >
    Ezen a ponton azthiszem bebüfögtem egy "Ahha"-t és szépen megkértem hogy ezt úgy kb azonnal kapcsolják KI. Síri csend, semmit nem kérdezett, eltelt fél perc mondta hogy AFK, munkatársaktól kérdezie kell valamit, visszajött, közölte hogy oké, pár perc múlva toljak egy restartot a routernek és Wi-Free oFF.

    Gondolom mondanom sem kell hogy a medzsikkk restart után olyan volt a net mint fél éve nem, nem szakadoztam le sehonnan, Tunnglen nem droppoltak rólam az emberek, megszűnt a laggtenger és visszakaptam a sávszélem.. :C :C

    Pepitában ennyi, Gerzsonék szó nélkül minden routerrel rendelkező előfizetőnél rányomták a WiFree ON-t egy szó nélkül amiről a user nem tud és amit nem tud kikapcsolni és ha olyasvalaki grasszál a környéken aki regisztrált WiFree felhasználó akkor a kedves user pénzéből fizetett sávszélességet szivattyúzza. Na ez a köszi nem az ágybasz@rás, minden kihelyezett router egy "mini-adó" és ha mindenkivel szemben úgy jártak el mint velem akkor az ügyfelek 99%-a nem tud róla, a szerződésben nem/sem szerepel. :N ;)

    Azóta már lett olyan fw természetesen, melyet felpakolva (a központból..) már nem világít a routeren a Wifi led akkor sem ha egyébként a WiFree működik de ez egy másik későbbi kaland/téma volt és lényegesen kultúrálatlanabb módon zajlott a megoldása, szóval most skippelném.

    Szóval lelkiismeretre bízva, amennyiben valaki nem WiFree felhasználó egy adott városban de UPC ügyfél és van kihelyezett router/net előfizetés, ildomos ellentmondást nem tűrő karcos hangon kikapcsoltatni ezt a csodát az ügyfélszolgálattal. :K

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Új hozzászólás Aktív témák