Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bile Demon

    őstag

    Én is bejelentkezek a 768MB Gigabyte OC-s kártya overclock potenciáljával :)
    Először:
    850/1800 alapfesz próbáltam és csaka GPU órajelet emeltem.
    megy nincs észrevehető képi hiba (Furmarkban és Metro 2033), de 3 percen belül kidob a desktopra.
    Következő lépcső a 810 volt, na itt 5 perc után fekete képernyő, ventik felpörögnek és csak a resetgomb segít, majd induláskor közli a windows 7 , hog kék képernyős leállás volt.
    Következő lépcső 785MHz, dettó ugyanez, kb 5-10 perc Furmark után fekete képernyő, venti felpörög és kifagy.
    Viszont a memóriát 2300-on bírta alap GPU órajellel párosítva, OCCT10 pass és furmark 45 perc és metro2033 kb 2 óra, amíg toltam, nem szemetelt.
    Furmark alatt a hőmérséklet 86 fokig szokott felkúszni. (Zárt ház 8+12cm ventivel)

    Nem tudom meddig stabil, de ellenőriztem alap 715MHz-n és ott nem következik be ez a fekete képernyős VGA fagyás dolog, szóval nekem egy ilyen "antituning" példányom van. Azért szeretem. Volt olyan Ati9800 Prom amiben nem volt 10MHz tartalék sem, mert szemetelt, de alapon hibátlanul ment :) vonzom az ilyen kártyákat.

    Szebben is kimutathatná, hogy nem bírja az órajelet, nem tetszik nekem ez a hirtelen fekete képernyő és fagyás dolog! A régebbi kártyáim ált. elkezdtek szemetelni de nem fagytak merevre. És az a fura, hogy a 785-t se bírja stabilan, de 850-en is megy pár percig aztán nem kifagy hanem kilép a progi!
    Amúgy nekem így is tetszik ez a kártya mert tök jó, csak kíváncsiságból próbáltam a lehetőségeit :)

    Bruhe

Új hozzászólás Aktív témák