Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Radioactive

    tag

    Sziasztok!

    Egy ASUS N550JK ([link]) boldog tulajdonosa vagyok. Egyelőre 1TB-os HDD-vel, 4GB RAM-mal, 4200H, i5-ös procival és egy GeForce 850M-mel, stb. Ez nyilván nem egy erőmű ma már, de én szeretem. :)

    Lenne viszont egy egyre inkább eszkalálódó problémám:
    Eleinte csak a start menüt "hozta be" marha lassan, nyilván egy keresés már elképesztő időkbe telt volna. Most viszont már (kövezzetek meg, de én játszom vele) World Of Tanks kezdőképernyőn, ahol még be se léptem a játékba, a szálló parazsak animációja is akadozik. A legnagyobb probléma viszont az, hogy mindez sporadikus. Most két napja nem tudok játszani, viszont ha újraindítom, megjavul, és napokig jó. Néha ugyanez van a Chrome-mal is, új lapok megnyitása horror, sőt, oldalak betöltése is szörnyen lassú (több perc egy oldal, tehát használhatatlan).
    Win8-am van, nem tudom, ez mennyit számít.

    Az a megérzésem támadt, hogy ez valami tárhely/memória probléma lehet. Javítsatok ki, ha tévedek, de egy 2-3 éve kerregő HDD azért nem jó előjel. Ezt mindenképp cserélném SSD-re, egy EVO 860-asra, 500GB, amit viszont szeretnék, hogy ha már a gépet leadom a szervizbe, oldódjon meg minden problémám. Lehetséges, hogy ez a megjavul-nemjavul dolog, a piszok lassú betöltés ez RAM probléma? És akkor RAM-ot is cseréltetni kéne? Hogyan tudnék erre rájönni? Illetve a HD Sentinel azt írja a HDD-re, hogy okés. Lehetséges, hogy akkor mégsem azzal van a baj? Mit tudnék csinálni szerintetek még? Egy Win reinstall az érthető és reasonable, de rá tudok esetleg valami programokkal jönni, hogy még mi lehet a hibás?

    Nem tartom kizártnak, hogy a VGA szarakszik, vagy méginkább abban a memória. Mert ha egyszer betöltenek a dolgok, onnan jó, legyen az Chrome oldal, WoT vagy bármi. Animációk jók, nincs kékhalál, nincs széteső kép, tehát a feldolgozás úgy tűnik, hogy rendben van.

    Köszönöm, hogy végigolvassátok! Remélem tudtok segíteni! :)
    Tamás

    "Genius by birth, Evil by choice" - "Te csak ezt tudod szajkózni hogy reklám reklám? Ez könnyű, bejövök ide és madár, madár..."

  • Radioactive

    tag

    Sziasztok!

    Mit csinálnátok egy ASUS N550JK géppel ( https://www.asus.com/hu/Laptops/N550JK/specifications/ ), amiben i5-4200H proci, 1TB régi HDD (5400), 4GB RAM és GeForce GTX850M-es grafikus kártya van, ha a gépben elszállt a wifi és a DVD író (valószínű alaplaphiba miatt? Tudja a fene), eltömődött a jack dugó, és piszok lassú (ez meg gondolom a HDD öregsége miatt)? Szerintetek érdemes ezt javíttatni, plusz SSD-t rakatni bele? Amire kéne, az Linux VM futtatás és programok fordítása, debug, ilyesmi, bár erre ritkábban, ezen felül Civ5-tel és WoT-tal játszani, meg videók.

    A fő dilemmám, hogy kiadjak-e több tízezret ennek javítására, tisztíttatására, vagy vegyek egy újat. Sajnálnám, mert a jack-en kívül amúgy semmi külsérelmi nyoma nincs... :( Se egy kopás, se egy törés, semmi.

    Köszönöm a segítségetek előre is!

    "Genius by birth, Evil by choice" - "Te csak ezt tudod szajkózni hogy reklám reklám? Ez könnyű, bejövök ide és madár, madár..."

  • Radioactive

    tag

    válasz Pyttawrx #17431 üzenetére

    Köszönöm szépen mindkettőtöknek! Itt Pesten elviszem akkor a laptop szerviz.hu-hoz, és meglátjuk. Remélem se drága se elhúzódó nem lesz a probléma :)

    "Genius by birth, Evil by choice" - "Te csak ezt tudod szajkózni hogy reklám reklám? Ez könnyű, bejövök ide és madár, madár..."

Új hozzászólás Aktív témák