Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz ph_5.5 #426 üzenetére

    Az A7 egy 2013-as, kis híján 10 éves gép, azt a 2020-as Z6m2-vel hasonlítgatni nem éppen fair :) A Z6m2 állítólag / valószínűleg még mindig jobb AF-ban, mint a Z6, annak ellenére, hogy fw-frissítésben több kör lemaradásban van, nem ugrott akkorát, mint a Z6; viszont a Sony A7m4, A7R5, Canon R6m2, stb, de még házon belül a dSLR-ek és nyilván a Z9 is jóval előrébb van AF-ban. A legtöbb embernek lehet, hogy megfelelő a Z6m2 AF, de nem mindenkinek. S ha már ennyi pénzt kiadok, akkor inkább megvárom a következő gent, ami már úgyis elég időszerű lenne.

    Nekem is megvan még az A7, gyenge fényben f-sötét obival valóban szenvedős az AF, de azért nem ennyire. Használtam én is stúdióban, de még sötét teremben eseményen, koncerten is, a 10-ből 8 mellé az júzer error. Egy hónapja fotóztam vele a Járatlan Utakon Fesztiválon (képek Fb-on 1. és 2. napról), az előadások nagyobb része vetítés miatt sötétített teremben volt, mégis a képeknek max 5%-át ha töröltem utólag (igaz néha a gomb lenyomása előtt láttam már, hogy ez még nem éles, és újrafókuszáltattam). Időnként nagyon sokáig huntolt, kellett valami olyan pontot keresnem a közelben, amire már jobban ráállt, de utána már ment. Néha még tök sötét alannyal is, csak a körvonal látszott, mögötte a vetítés. Szóval ott valami release priority vagy AF mode vagy valami mást elállított, vagy úgy is lenyomta ha a keresőben is látszott, hogy nem éles, ha 10-ből 8 mellé.

    Total90: "Ami az árakat illeti, nyáron voltam Magyarországon és konkrétan nem akartam elhinni, hogy az elektronika mennyivel drágább ott mint kb. bárhol máshor. Szerintem megéri vonatra ülni és külföldöm bevásárolni."

    Pontosan, néhány német bolt ki is szállít Mo-ra, vagy pedig felülök Flixbusra és kimegyek Bécsbe, néha több száz euró a különbség. Komolyan nevetséges, hogy Mo-n néha a használtakat drágábban próbálják eladni, mint amennyiért kint egy újat kapok.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák