Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Formaster

    addikt

    válasz 4D4M #54226 üzenetére

    Sajnos pont a napelemes cég volt, aki belehajszolta a 23kW-ba, eredetileg ilyen 12-15-ról volt szó. Én már akkor is mondtam, hogy annyit tervezzen, amennyit fel is tud használni és a maradék árán érdemesebb lett volna napkollektorban gondolkodni. A ház szigetelése kiemelkedő és padlófűtés révén ez ésszerű megoldás lett volna.

    BB9000 köszönöm! Leginkább erre a megerősítésre vártam. Jelenleg próbálom abba az irányba terelni, hogy a fogyasztókat kellene egy smart rendszerrel optimalizálni, bár ezen a téren is kevés az ismeret. Gondolok itt arra, hogy a hőszivattyú és a bojler engedje nagyobb hőmérsékletre a rendszert, mikor a téli időszakban is vannak napsütéses napok, illetve tavasztól-őszig a bojler is csak túltermelés esetén dolgozzon.

    Esetleg még az akkumulátor a tavasz-ősz fázisban egy AC-DC konverterrel lehetne tölthető, illetve egy mikroinverterrel visszatáplálni azt a max 1kW-ot, amit az átlagos fogyasztók felemésztenek, pl PC, TV stb kis elektronikai eszközök. De ehhez valami olcsó, kínai megoldás kellene, hogy meg is térüljön, illetve technikailag nem tudom mennyire kivitelezhető.

Új hozzászólás Aktív témák