Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • grobi007

    tag

    Sziasztok!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni. Nemrég váltottam kis robogóról egy nagyobb Honda SH125 (2008) robogóra. Alapvetően látszólag egyben van, szakszervízben volt szervizelve, még a 12.000 km-es szervíz is ott volt megcsinálva, most van benne 13.500 km.
    Ami a kérdésem, hogy 90km/h sebességnél nem bír többet menni, még lejtőn lefelé sem, pedig érzésre a motornak még bírnia kellene.
    Szerintetek mi lehet az oka? Van ezekben gyári fojtás, ami még nem lett kivéve? Vagy esetleg a hajtás van elkopva és az nem bír többet?
    Ahogy olvasgattam, ezeknek a gépeknek 100-110 km/h sebességet kellene tudnia, még a kínai társai is bírnak többet menni, mint 90km/h.
    Egyébként nagyon dinamikus, 80km/h sebességig gyorsul nagyon erősen, utána már azért nehezebb, de érzésre nem a motor a szűk keresztmetszet. (nagy Givi túraplexi van rajta, annak a légellenállása is biztosan fog rajta valamennyit, de nem hiszem, hogy ez anyit fogna rajta)

    Egyébként 99%-ban elég ez a sebesség, de néha, akár egy-egy előzés erejéig jó lenne több vagy 100-110 km/h sebesség mellett akkor már felmehetnék vele az M4 elkerülőre vagy M0-ra is. Azért a 90km/h sebességgel nem merészkedtem még fel.

    Mit gondoltok?

    [ Szerkesztve ]

  • grobi007

    tag

    válasz csongi #24690 üzenetére

    Köszi, tudom, hogy nem vagytok telepatikus szerelők, de gondoltam ha valakinek van ilyen motorral tapasztalata, akkor meg tudja mondani, hogy tudhat-e tényleg akár 100-110km/h sebességet vagy a 90km/h az normális és ne aggódjak ezen. Esetleg azt is tudhatja valaki, hogy van-e ezekben gyári fojtás, ami ezt okozhatja vagy az csak a kisebb robogókban van? Valami ilyesmi infora számítottam, nem telepatikus szerelésre. Nyílván nekem is másképpen kell kezelnem a problémát (ha egyáltalán probléma), ha gyári fojtással ilyen vagy azért mert már szarrá van kopva a variátor szíj.

  • grobi007

    tag

    Sziasztok!

    Tanácsot szeretnék kérni tőletek. Van egy Honda SH125I robogóm, amire nagy Givi 313A típusú túraplexit vettem, ami olyan magas, hogy a plexin keresztül látok csak át. Nagyon szeretem, mert tényleg nincs semmi szélzaj. Ugyanakkor esőben, vagy vizes úton amennyiben az autók televerik a plexit vízzel, akkor nehéz lesz kilátni rajta. Azon gondokodtam, hogy ha bekenném valamilyen vízlepergetővel, mondjuk TURTLE WAX-al, akkor leperegne róla a víz?
    Van valakinek ilyen tapasztalata? Mi lehet jó megoldás?

    + ilyen típusú vagy hasonló robogón markolatfűtéssel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Hol és milyet érdemes rá szereltetni?(előre gondolva a hidegebb időkre...)

    Előre is köszönöm a javaslatokat.

Új hozzászólás Aktív témák