Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szergej

    tag

    Tisztelt Fórumtagok !

    Úgy érzem vízválasztóhoz érkeztem ami a fotós témámat illeti ! A story az hogy sokáig áhítoztam Pentax fórumokon illetve hírek és tapasztalatok között egy Pentax vázról ! Végül mire pénzem lett a dologra a K-r masina lett a legjobb ár/érték aránnyal rendelkező típus ezért beszereztem. Sajnos a munka közbeszólt a hobby-nak így hát nem ontom magamból a képeket viszont amit megörökítek azt szeretem izlésesen, jó beállításokkal tenni ! A "gond" az hogy feljebb kéne lépjek ami a kit-obit illeti. Mivel már tudom, hogy nem használom úgy a gépet mint ahogyan azt korábban megálmodtam (nagy séták,fotótémák keresése) nem szeretnék rá sokat költeni ! Az a gyakorlat, hogy legtöbbet a munkámhoz és bulik, családi alkalmak esetén használom. Ebből kifolyólag az is előfordul, hogy este/beltéren az obi fényereje és minősége pocsék képeket eredményez valamint rólam nem mindig készülnek fotók mert ugyebár a család többi tagja nem kezeli olyan könnyedén a gépet ahogyan egy kompaktot.
    A litánia után a kérdésem az lenne, hogy vajjon ruházzak be fényerős hasonló átfogású obira mint a kit-obi? Nagy Zoom tartomány nekem nem lényeg. Nézegettem a Tamron és Sigma 17-50 / 2,8f üvegeket de hát mondanom sem kell, hogy még használtként is 50-60 ezer forint kiadást jelentene ha egyáltalán szembe jön egy...

    Vagy a másik lehetőség, hogy szemezgetek egy ideje a fényerős "igényes" kompaktokkal (Pentax MX-1 kapcsán), amikben szerintem örömömet lelném, család is vihetné kedvére, kisebb és praktikusabb lenne mint a K-r és nem kéne obira költeni. Csak hát nem tudom hogy minőségileg lenne-e legalább olyan mint a Dslr kitobival.
    Pentax előtt volt egy Canon A620-am. Azt is a G optika miatt vettem. Igaz az még 2,8f től indult, nem képstabilizátoros, a 400as ISO már alig volt vállalható de nagyon szép képeket tudtam vele lőni. Kihajtható LCD-t is hasznosnak találtam.

    Ezek fényében nézegettem a mostani kifutó (?) Olympus XZ-2-es csodát. Nagyon pazar cucc, lehet ha beneveznék egyre és felraknám a szeretett Pentaxomat apróra (Chinon 50mm / f1.8-assal) akkor pénzügyileg sem ütne meg a dolog.

    Ezen dilemmázok már egy ideje, légyszi segítsetek válaszul egy-két gondolattal!
    Köszönöm, üdv. :R

    (ezt a post-ot kiirtam a "melyiket válasszam digitális f.gép" topicban is, nézzétek el nekem, de itt elsősorban a szűkebb Pentaxos kör miatt osztottam meg !)

    Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

  • szergej

    tag

    válasz mrmarkus #10851 üzenetére

    Igen, köszönöm a gyors reakciót ! Igen, azért az Oly, mert ugyanaz mint a Pentax csak többet ad.
    Pozitív és negatív dolgok mindig vannak. Egyelőre pont azt dilemmázom, hogy egy kompaktra visszaváltás mennyire lenne visszalépés. Mondjuk képminőségben. Természetesen kit-obi vs. kompaktra gondolok.

    A témák pedig többnyire beállítottak. Jó dolog a gyors AF, viszont a jelenlegi helyzetemben talán a kutya fotózásánál veszem leginkább hasznát. :U Cserébe pl. az érintős fókuszválasztás az egy nem rossz dolog...

    [ Szerkesztve ]

    Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

  • szergej

    tag

    válasz mrmarkus #10856 üzenetére

    Igen, lassan már egy hete ezeket bújom, néztem az LX-7et is ! Azt mondtanám a legnagyobb "vetélytársnak". Az gyorsabb, jobb lencse is. Viszont nem kihajtható LCD, meg nem touch screen és 30-40e plusz.
    Úgy érzem az XZ-2 most a best buy... amíg lehet kapni.
    Az RX-100 mk III.-as már eléggé el van találva igen, viszont még amazonon is elkérik érte a pénzt ! :((( :)
    A Sony egy remekmű a méretéhez képest... de szerintem már az a "foghatatlan" kategória. :U :U

    Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

  • szergej

    tag

    válasz ateszm #10861 üzenetére

    50-es f1.4-em van (igaz Chinon manual).. az se volt egy olcsóság :)
    Arra pont jó ha nem szitakötőket fényképez az ember fia :B

    Nekem megfelel a KIT- obi átfogása.. csak hát a rajzolat az botrány :(((

    [ Szerkesztve ]

    Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

  • szergej

    tag

    válasz Mikisys #10863 üzenetére

    Hát igen, komoly visszalépés... A használhatóság ami lehet nem lenne nehezebb. Pont abból kifolyólag amit kérdeztél is hogy mi a garancia hogy többet fogok fotózni a mostaninál ? Bár sztem egy tokba helyezve a kabátzsebben több helyre eljutna mint a K-r az is biztos.
    És pont ez a dilemma tárgya... "Rosszabb" lenne egy LX-7 vagy egy XZ-2 annyival mint amennyivel előnyösebb bizonyos szituációban... nem beszélve hogy azért a Pentaxot szőrben elcserélném a kompaktra egy Pentax 16-45 F4 viszont megint annyi mint a kis gép... :(
    Ez a Pentax obi viszont használtban lehet alternatíva lehet !

    [ Szerkesztve ]

    Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

  • szergej

    tag

    Sziasztok !

    Érdekel a véleményetek, hogy egy Pentax K-r gépet alapobijával mennyiért lehetne reális áron eladni ?
    Gép kifogástalan külső/belső állapotú. 20e expoval. Mostanság azt vettem észre hogy sajnos nagyrészt a dobozában pihen... :(

    Van hozzá egy még egy Chinon 50mm f1,4.

    Köszönöm a választ !

    Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

  • szergej

    tag

    válasz mrmarkus #11525 üzenetére

    Köszönöm szépen a gyors választ !
    Én is úgy tartottam az 50mm-es az egy 15e, a gép az pedig olyan 70-75 körül.
    Már ha el is akarom adni nem csak árulni ! :U

    Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

Új hozzászólás Aktív témák