- TCL LCD és LED TV-k
- Milyen cserélhető objektíves gépet?
- SSD kibeszélő
- Megérkezett a Snapdragon X-hez tervezett Windows 11 lemezkép
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Házimozi belépő szinten
- 14 az 1-ben USB4 dokkoló jött a Razer fémjelzésével
- Intel Core Ultra 3, Core Ultra 5, Ultra 7, Ultra 9 "Arrow Lake" LGA 1851
-
PROHARDVER!
Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t!
Új hozzászólás Aktív témák
-
csacsi77
senior tag
A nagy átfogású objektívek mindig kompromisszumosabbak. Több lencsetag, változó gyújtótávolság. A VC stabilizátort jelent, a tele végén sokat segít, hogy meg tudd tartani bemozdulásmentesen az obit.
Ha van rá kereted, akkor a D3200 sokkal jobb választás. Újabb szenzor, nagyobb dinamikaátfogás, nagyobb felbontás. Videóban is sokat fejlődött, ha családi pillanatok megörökítésére kell, akkor arra teljesen jó.
Objeketívből valóban a 18-200 Tamront vedd, újonnan is olcsó és ár/érték arányban nagyon dicsérik. Ha nincs rá keret, akkor egy használt Nikon 18-105-el is remek elkezdheted a fotózást.Öreg fater megoldja!!!!
-
#65675776
törölt tag
Tipikusan sokkal nagyobb a torzításuk, (akár jóval) kevésbé élesek. A kromatikus hibák is sokkal erőteljesebben jönnek elő. És mindez szinte inkonzisztensen. Az egyetlen konzisztencia a torzításban mutatkozik meg, azaz a nagylátó végén párna-, a tele végén hordótorzítása lesz (az egyébként általános dolog, minden zoom esetén így változik). Legalábbis jobb esetben, és ezeket az újabb vázak alapból korrigálják (többé-kevésbé). Nagy átfogásnál többnyire nehezebb az aszférikus lencsék torzítását rendesen korrigálni, így nem ritka az ilyen objektíveknél a bajusztorzítás. Ez viszont utólag gyakorlatilag korrigálhatatlan. (Túl nagy átfogás sem kell hozzá, a Nikon 18-105 is szenved ettől.) Persze mindez témafüggő is, hogy látszik-e egyáltalán.
A másik probléma a tele végen a 6.3-as fényerő. A régebbi vázak AF-e csak f5.6-ig működik, emiatt az ilyen objektívek szeretik a hosszú végükön ezt az értéket behazudni a váznak. Cserébe nem kell meglepődni ha kevés fénynél a tele tartományban nem fog tudni élességet állítani a váz.
Szintén probléma lehet az objektív nagy hosszváltozása, és ezáltala súlypont vándorlása. Illetve szeretnek az ilyen obik önmaguktól kizoomolni a tele végre ha lefelé lógnak, és összecsúszni ha felfelé néznek.
Új hozzászólás Aktív témák
● PH!otósok beszélgetős offolós topikja
A topicba tilos bármilyen, keres, kínál, cserél típusú hirdetést beírni!
Állásajánlatok
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest