Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ncc1701

    veterán

    válasz Brandynew #14698 üzenetére

    Szerencsére 2.9 van fok, úgy tűnik megúsztuk fagy nélkül a hetet.

  • totron

    addikt

    válasz Brandynew #14698 üzenetére

    #fárasztó&dagályos_filó #károgás

    Köszi a linket. A cikkírót élethosszig való kapálásra ítélem a modorossága miatt. Lehet, hogy én vagyok az egyattamerő beidegződés, de nekem az eredményhez hozzátartozik a munka is. Lekoszolódás, izzadás (pampafüveket izzadtan kerülve). Értem hogy érti az irányvonal és hogy mihez képest van, de megint rossz az üzenet így. Nem az értelmetlen güriről beszélek, hanem a folyamat természetes részeként fellépő fázisokról. Enélkül az eredmény nem eredmény, nem az enyém. Pont hogy a fogyasztóiságból ismert ne alkoss, csak fogyassz! szemléletnek tűnik ez, illetve a fogyasztóiságból jövő ember számára így hozható közel bármi is, erre fordítja le a nap végén. Ha alkotsz is, a költésed mindig legyen biztosan és jóval több, mint amennyit kreatívkodni voltál bátor. Itt is: legyen retinaterhelően túlszaturált kerted a szinte semmi munka ígéretével és kergetésével, nevelje fel a gyereket a nanny, stb.
    Hasonló ez, mint a modern leányhölgyek egy része között elterjedt minimalizmus. Spanyolviasz feltalálva, hurrá. Annyi az okosság, hogy nem vesznek meg minden szart a Temuról és pakolják tele velük az otthonaikat - az már akkor minimalista úgy. A kertnél is van egy józan visszalépés a természetes folyamatok felé, örvendetes. Hanyatt esni azért nem fogok.
    Van egy kis Szombathelyi Tibor tarha man "segíts céljai elérésében"-utánérzés bennem a Facebook streamjébe belekukkantva. A fejlődés(e) következő fázisa az legyen, hogy zéró termékkapcsolással találkozzon az ember a felületein, thenksz. A kert pont arról szól, hogy más zsebével ne kelljen törődnöm, mert akkor pont ugyanott vagyok mint minden mással, mint a mindennapokban. Még ha értem is, hogy egyazon bolygó és egymást tartjuk el. Kell egy kiugrási pont, dögöljön éhen a mobilházas, meg a kertépítő is, én vagyok a kertépítő. Nem voltam előadáson, korrektebb lenne azután károgni, de van egy olyan sanda gyanúm, hogy a kevés hozzáadott értéket agyonnyomja a manír és a termékkapcsolás. Arcok, imádható sztárok kellenek a népnek, lózungkörítéssel. Növénybiológiáról meg a kevesebb szó esik, ha egyáltalán, pedig izgi az. Továbbá kicsit zavar, hogy csak(?) zömében virágokról van szó, eyecandy, haszonnövény sehol.

    Angliás, nézhetetlenség határán libegő Spektrum Home-sorozatokból unásig lehet ismerni ezt a vonalat egyébként. Kertművészet akkor már, behozni a gabonát a konyhakertbe és társai - erre még nem állunk, nem áll készen a többség, de nem is kell mainstreamnek lennie. Nagymamának simán volt ilyen tudása ésvagy tényleges burjánzó botanik területe, most meg fel van találva újra. Jó ez, csak akkor mire fel és minek az a sok felmenők és azok csodálatos életeinek emlegetése, ha új sztár kell a régi tudás felismeréséhez és alkalmazásához...? Üresromantika pipa, répa a szamár előtt pipa, infantilizált vágyak pipa.

    (#14702) Z.É.T., 6s-nek még jó a vételkészsége.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák