Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • H-Zol

    senior tag

    válasz t72killer #10101 üzenetére

    Már linkeltem ide , én nem próbáltam, de egy próbat meg ér
    [link] ahogy olvasom vonza őket a szaga !
    De ha megpróbálod írd már meg, hogy , hogy működik :)

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz t72killer #10101 üzenetére

    9V-os elemmel 3 hónapig bírta nálam esős időben. Ha nincs meg a feszültség, akkor alig szívja le még úgy is, hogy szöggel rögzítettem a vezetéket fába, de tudod tesztelni egy deszkán multiméterrel, hogy zárlatos lesz e. Az eső majdnem desztvíz, alig vannak benne ionok, azért nem vezet olyan jól, meg ha függőlegesen teszed, akkor nem áll meg a víz a deszkán, és akkor kisebb valószínűséggel zárja rövidre. Nálam a rozsda nyírta ki a vezetéket, rézzel meg már nem érte meg akkor, de azóta elszálltak a zöldség árak. Aluval lehet még értelme, ha az nem korrodálódik el, pl villany vezetékről félig levágni a szigetelést, ha nem túl drága, vagy csak szimplán venni alu drótot. Néztem, hogy ahol profik árulják, ott műanyag sínre teszik fel és bepattintós a drót, de házilag azt nehéz összehozni talán, bár el tudom képzelni, hogy lehet kis sín szakaszt kapni műanyagból telefon zsinórhoz vagy ilyesmi. Illetve az elemet is jobb valami védett helyre tenni, pl. műanyag dobozba, mert nálam a fa doboz simán beázott. Ha közel van a házhoz, akkor az ideális az 5V-os telefon töltő az elem helyett, arra lehet fogyasztásmérőt is tenni, hogy mennyit eszik hosszú távon. Illetve néha rá kell mérni multiméterrel, hogy nem e zárlatos, de nálam sosem volt az. Esetleg később előkeresem a képeket róla. Nem egy nagy szám megcsinálni, csak szöggel időigényes. Csavarral és műanyag drót tartóval tuti ezerszer könnyebb. Ahogy nézem van hasonló [link], de az igazi, amikor csak egy vékony barázda van, amibe csak be kell pattintani a drótot.

    Még amit láttam, hogy amikor volt stevia növényem, akkor minden mást lerágtak, még a kakukkfüvet meg a mentát is, de arra az egyre nem mentek, úgyhogy esetleg annak a levével lehet permetezni, hátha.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák