Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • envagyok

    veterán

    Sziasztok,
    Kezd fellforrni az agyvizem, hogy a csalók szabadon garázdálkodhatnak, és a rendőrség is asszisztál nekik, ezért kérném a segítségeteket, hogy mit tegyek:
    Augusztus 13-án elutaltam egy jofogás hirdetésben eladó hibás videókártyáért 17500ft-ot, amiben benne volt a postaköltség is hozzám. A csomag nem jött meg, az eladó hamis csomagszámot adott meg, majd többször is ígérte, hogy hatáidőre rendezi, több határidőt is ígért. Aztán hol olyan képet küld messengeren, hogy 1000Ft van a számláján, hol betegségre hivatkozik, hol az apja beteg, stb. Nyilvánvaló, hogy hiteget csak.
    Megtettem online a rendőrségi feljelentést, berakom adatok nélkül a szöveget:

    Tisztelt XY Megyei Rendőr-főkapitányság!
    Ismeretlen tettes ellen szeretnék feljelentést tenni internetes csalás ügyében, aminek károsultja lettem.
    2021.08.13-án Találtam a jofogas.hu internetes adásvételi oldalon egy "Radeon VII 16 GB Hibás Nem ADD
    Képet" című hirdetést, képmentést mellékelem.
    Felvettem az eladóval a kapcsolatot, elkértem a telefonszámát, xxxxx számot kaptam, ott elértem,
    illetve megadta a számlaszámát (xxxxx Beszélgetésről képmentést
    csatoltam), ahová a vételárat postaköltséggel együtt összesen 17500Ft-ot utaltam. Utalásról pdf-et csatolom.
    Címemet megadtam. Ezután folyamatosan különböző okora hivatkozva nem küldte el a megvásárolt
    terméket, majd megadott egy olyan csomagszámot, ami a Magyar posta nyomkövetési rendszere szerint
    egész más címre, ráadásul utánvételes csomagként ment el, tehát hamis csomagszámot adott. Majd miután
    ezt szóvátettem, kérdezte elküldje-e akkor a csomagot. Innentől világos lett számomra, hogy átverés
    áldozata lettem. Időközben telefonon megadta a facebook elérhetőségét ( https://www.facebook.com/xy ), ott is chateltünk, írtam, ha a terméket nem tudja elküldeni várom vissza a pénzemet,
    megadtam a szükséges adatokat a visszautaláshoz, de nem érkezett vissza a 2010.09.10-ei határidővel
    megbeszélt visszautalás a mai napig. (2021.09.13) Beszélgetésekről, sms-ekről is küldöm a képernyőmentést.
    Szeretném kérni az internetes csaló felelősségre vonását, és kártérítésre igényt tartok.
    Üdvözlettel: XY

    Erre a rendőrség válasza:
    [kép]
    [kép]

    Most akkor ezt nyugodtan lehet csinálni?
    Ja és közben újra meghirdette jófogáson újra ugyanazokkal a képekkel ugyanazt a videókártyát.
    Érdemes panaszt tennem, mit írjak bele?
    Vagy írjak új feljelentést?
    Jól látom hogy esélyem sincs a pénzemhez jutni, és aki ezt ellenem elkövette megússza bármilyen felelősségrevonás nélkül?
    Mivel az összeg nem akkora nagyságrendű, ezért ügyvédhez fordulnom gazdasági öngól lenne, de egyszerűen nem hagy nyugodni, hogy egy ilyen féreg büntetlenül meg tudja tenni újra és újra.

    Minden segítő hozzászólást nagyon köszönök előre is!

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

  • envagyok

    veterán

    Lenne egy másik kérdésem is:
    Egy processzort vettem külföldi apróról, ismerős pont ott dolgozott, átvette.
    Hazahozta, kiderült zárlatos a processzor, elindulás után rögtön leáll vele a lap, ami más procival megy, bios a legfrissebb, támogatja.
    Eladó esküszik, hogy nála működött, de semmi bizonyíték nem volt róla neki (kép, videó, stb).
    Kérdeztem egy ismerőst, azt mondta csalásért nem lehet feljelenteni, mert a terméket átadta, és ez szavatossági igény, azt pedig peres úton lehet csak érvényesíteni, ami hosszú hercehurca, bíróság, meg bizonyítani is tudni kell, hogy a termék átadáskor már hibás volt, ami szerintem lehetetlen. Ráadásul ez is kb 20k Ft-os történet... Az eladó is azzal jött, hogy ki tudja mit csináltam vele..
    Antisztatikus zacskóban adta, külső sérelmi nyom nem látszott rajta, szóval úz közben biztos nem, nekem meg 30 éve ez a szakmám, hülye azért nem vagyok.
    Gondolom itt sincs sok esélyem?

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

  • envagyok

    veterán

    Sziasztok,
    2 éve elütött egy svédországba kimenekült hazánkfia itthon.
    Én motorral, ő lakóautóval.
    Ott is akart hagyni az úton, úgy mentek utána a szemtanúk, utána meg letagadott mindent, nem ismert el semmit, így lett egy jó 2 éves rendőrségi ügy vége nemrég, ami a javamra zárult.
    A motorra jutó károkat nagyjából rendezték már, de a személyi sérüléssel kapcsolatos kárügyintézés még tart.
    Ahhoz képest, hogy a K&H a svéd biztosítónak csupán partnerbiztosítója, elég sóherek.
    A bal kezem eltört könyéknél, bal térdemen, bokámon, és az oroom alatt örök heg, valamint azóta halálfélelem a motorozástól, pedig eddig az volt életem értelme, 5 éves korom óta, 40 éve motorozok.
    Most jött megint egy mail, hogy töltsek ki valami papírt, küldjek röntgent (nem kaptam, csak az orvosi papírokat), és a kárigenyem jogcímenként összegszerű megjelölését :F
    Utóbbiban tudtok segíteni akár privátban, vagy linket, hogy milyen jogcímekkel, mennyit kérjek?
    A családi ügyvéd azt mondta, hogy neki erre most nincs ideje, kérjek 5.5M Ft-ot, kb 2-3 milliót kaphatok. Az 5.5 milliót belengettem nekik, erre jött a fenti email.

    Minden segítséget előre is köszönök :R

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

  • envagyok

    veterán

    válasz inf3rno #21988 üzenetére

    14 napig elállhatsz.
    Nálam a Tidal próbánál volt, hogy akkor jöttem rá, hogy elfelejtettem lemondani, mikor automatikusan levonták.
    Írtam emailt, pénzt visszakaptam.

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

  • envagyok

    veterán

    Páromat újabban mindenhova 1 éves határozott munkaszerződéssel akarják felvenni.
    Az lenne a kérdésem, hogy ha gyermeket tervezünk, van-e ennek hátránya, ha igen, akkor mi, és hogy ez mennyire törvényes, mivel valójában szó sincs 1 évről, ha lejár, új szerződést kötnek.

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

  • envagyok

    veterán

    válasz buxiex #22229 üzenetére

    Nekem szerencsére a nagy részét visszacsorgarta.

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

  • envagyok

    veterán

    Sziasztok
    Van egy szerintem teljesen normális, 4 éves korához nagyon okos, talán kissé sajtkukac kisfiam.
    Egy faluban élek Győr mellett kisebb megszakításokkal közel 40 éve, bármilyen vita/pereskedés/atrocitás nélkül.
    A 2020/21 óvodai évben Március környékén jött egy valahonnan a világ végéről idekötlözött bezzeg anyuka a családjával, problémás kisfiával. A kisfiú megszokta, hogy minden az övé, minden úgy kell legyen, ahogy ő szeretné, és hát nagyot koppant. Párszor beleállt a kisfiamba, és gyenge testalkata miatt mindig ő szívta meg. Semmi extrém dolog, semmilyen komolyabb sérülés, csak rajta is látszott 1-2 8 napon belül gyógyuló karc, és természetesen a fiamon is.
    A nőnek mi se kellett, "óvodai terrort" kiáltva bőszen elkezdte győzködni a többi szülőt, kisfiam ellen hangolva őket, hatalmas hanggal jogi utat emlegetve elkezdte megfélemlíteni az óvónőket, fenyegetve az óvoda igazgatót, és a polgármestert. Persze a polginak más se kéne a hátára, mint egy újabb vizsgálat, per ( a falu az elmúlt 10 évben beköltöző sok ember miatt a feljelentők településévé vált, gyakorlatilag annyi feljelentést kapnak piszlicsáré ügyek miatt, hogy nem bírja a falu kezelni a helyzetet, pl miért tart disznót a szomszéd, tiltsák be a fekete macskákat /komolyan, nem vicc/) így befeküdt az anyukának, és az általa feltüzelt 2-3 másik szülőnek.
    Ezért egyszer már kezdeményeztek a pedagógiai szakszolgálatnál 21.03 körül egy vizsgálatot, ami azzal az eredménnyel zárult, hogy kapott a gyerek enyhe magatartászavar kódot (f90), de koránál 1 évvel fejlettebbnek találták, és kijelölték számára a 20/21-es évre ugyanazt a csoportot, ahol eddig is járt, és előírtak heti 1 óra logopédiai fejlesztést, és a kódja miatt kapott a csoportja plusz egy fő óvónőt.
    Közben a szülő kiskorú veszélyeztetése miatt feljelentést tett (mármint a mi fiunkat érezve veszélyben), hónapokig átjáróház volt az életünk, otthonunk. Természetesen megszüntették az eljárást, nem volt semmi alapja, de gondolom az ügyvéd ismerősük elárulta nekik, hogy így gyakorlatilag bármivel vádolgatnak minket, részükre semmilyen felelősséggel nem jár, mert a kiskorú védelmét komolyan kivizsgálják minden esetben, ellentétben egy rendőrségi feljelentéssel, ahol egy kamu feljelentésért megütheti az ember a bokáját.
    Persze a 2021/22 évben ez anyukának nem tetszett, újra elkezdte kelteni a feszültséget, fenyegetést, jogi út, stb, miközben a gyerek gyakorlatilag alig alig csinált valami említésre méltó problémát. Pl legutoljára az volt a bűne hogy rálépett egy kislány hógolyójára és ezért cserébe jól fellökte egy nagyobb fiú, tiszta sár és zúzódás lett, de óvónők szerint megérdemelte.
    Megint elkezdődött a kálváriánk:
    Óvodavezető: "ha nem visszük el önként a faluból a gyermekünket, akkor gondoskodni fog arról, hogy olyan pedagógiai szakvélemény készüljön kisfiunkról, hogy soha többet nem mehet más iskolába"
    Lett egy szmk által összehívott rendkívüli szülői értekezlet, az "óvodai terror" megszüntetése érdekében, ahol még a hölgy még büszke is volt a védelembe vételi felhelentése miatt, utólag a férje bocsánatot kért, azt mondta, ő ellenezte ezt. És 3 szülő állt körben engem, üvöltötte le alpári módon a fejemet, mindeközben úgy, hogy igazából másfél év alatt a szokásos kisebb lökdösésen, játékokért kisebb harcon kívül semmilyen komolyabb sérülést nem okozott, miközben ilyen kisebb foltokat , karmolásokat, harapást ő maga is hozott haza.
    Én felajánlottam, hogy akkor legyen félnapos a gyerek, de ezt nem fogadták el.
    Utána héten kiütötte az egész csoport magát hányás hasmenéssel, és most hétfőn vittük először, amikor kedves óvónéni hívott 11-kor, hogy nem bírnak a gyerekkel, vigyem el ebéd után.
    Elvittem, de fura volt, mert mikor odaértem, pont szomorúan kérdezte a kisfiam, hogy miért nem aludhat ott, hiszen jól viselkedett. Ezt egy másik óvónő el is ismerte (egy normális)
    Teljes nyugalomba hazaértünk, szépen befeküdt az ágyába, és 10 percen belül elaludt.
    Kedden azzal fogadtak, hogy ugye visszük ebéd után?
    Mondtuk nem.
    Erre kihívták a vezetőhelyettest, és az egyik óvónőt (az egyik nem szimpatikust) aki azt mondta: "ha nem visszük el kisfiunkat ebéd után, akkor tenni fog arról, hogy olyat tegyen a kisfiunk, amiért muszály lesz délben elvinnünk"
    Na szülőként mivel veszélyeztetve éreztem kisfiamat, felháborodtam a provokálásnak köszönhetően, beolvastam nekik, hogy szégyen amit művelnek. Azonnal hívtam a vezetőt, aki ahelyett hogy a panaszommal foglalkozott volna, azonnal nekem esett, hogy mit képzelek én, hogy becsmérelni merem a kolléganőt.
    Természetesen a fenti két idézett mondatot egyik se ismerte el, a szemembe hazudtak.
    Tegnap hívott az óvodavezető, hogy ma fáradjak be a polgármesteri hivatalba, ahol ott lesz a polgármester, jegyző, ő maga, és óvónők.
    Ott azt mondta a polgármester, hogy kérnek a pedagógiai szakszolgálattól egy felülvizsgálatot, írjam alá, mert ha nem, ők is kiskorú veszélyeztetése miatt bejelentést tesznek, tőlünk elveszik gyermekünket, és kényszeríteni fognak a vizsgálatra.
    Sikerült kérnem keddig haladékot a döntéshez, hogy párommal át tudjuk beszélni.
    A polgármester azt is mondta, hogy a szűlőknek ígéretet tett, hogy 2 héten belül pontot tesz az ügyre.
    Nagyon kibakarják tenni a kisfiúnkat, úgy érzem akár igazságtalan, törvénybe ütköző módszerek által, például direkt felhúzzák a vizsgálatra érkező pszichológus jövetele előtt, hogy törjön zúzzon.
    Többször is kértük, hogy tegyék át másik csoportba, 4 óvoda, 12 csoport van a faluban, de nincs hely az igazgató szerint, a szomszéd falu szintén tele, a megyeszékhelyen egy rendeletnek köszönhetően nem vehetnek fel más településről érkezőket.
    Beszéltem azzal a hölggyel, aki a pedagógiai szakszolgálatnál az előző vizsgálatvezető volt, ő azt mondta, hogy ne aggódjak, mivel kisfiam ép elméjű, ezért semmiképp se rakhatják ki, és ezt már mondta az óvoda vezetőjének, és ezért fura is nekem, hogy miért erőltetik 5 hónappal az előző vizsgálat után ezt az újat.
    Teljesen el vagyok keseredve, nem tudom mit tegyek, ezért írtam be ide, hátha valaki tud javasolni valamit.
    Elnézést hogy hosszúra sikerült, de úgy érzem hogy így kerek a sztori, minden támogatásnak, segítő mondatnak nagyon örülünk. :R

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

  • envagyok

    veterán

    válasz LuckyL #22453 üzenetére

    Igazából annyi lenne kérdés, hogy beleegyezzek-e az újabb pszichológiai vizsgálatba, vagy nem.
    És ha beleegyezek hogy tudnám elérni, hogy "tiszta" vizsgálat legyen, illetve ha úgy érzem szándékos vizsgálat hamisítás folyik, hogyan tiltakozhatok ellene.

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

  • envagyok

    veterán

    válasz asdf_ #22455 üzenetére

    Covid...
    Az udvarra is csak maszkban mehetek, az épületbe sehogy.
    Beadás, kiadás az ajtónál.

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

  • envagyok

    veterán

    válasz G@ben #22498 üzenetére

    A víz mimimálisan a műanyag csövekből is elmegy.
    Újkora óta kis vizet mi is utána kell engedjünk minden évben 2-3 alkalommal, most 10 éves a kazánunk.

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

  • envagyok

    veterán

    válasz MaCS_70 #22538 üzenetére

    Egyszerűbb lett volna neked is jobban átnézni vásárlás előtt.
    Most szerencséd volt, de ha kifogtál volna egy okosabb eladót, nyakadon marad.

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

  • envagyok

    veterán

    válasz MaCS_70 #22542 üzenetére

    Én eladóként biztos belevenném a szerződésben, hogy az vevő megtekintett, átvizsgált állapotban vette át a gépjárművet, és annak állapotáról hibáiról szóban tájékoztattam a vevőt.
    :D

    Megnéztétek és megvettétek:
    [link]
    Örök darab.

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

  • envagyok

    veterán

    Egyik félnek sem érdeke, hogy probléma legyen.
    Ezért vevő saját jól felfogott érdeke miatt igenis vizsgálja át a járművet, ne utólag kezdje az eladót zaklatni.
    Ezért jó, ha az eladó is beszámol mindenről, amiről tud.
    Múltkor egy ügyvéd autóhirdetésén nevettem fel:
    Szinte újszerű kocsiját hirdette úgy, hogy mindent hibásnak írt, és minden szavatosságot kizárt.
    Groteszk, de a mai feljelentgetős világban érthető.

    Tudomásul kellene venni, hogy akinek tuti kell és garancia, az vegyen újat, aki meg féláron keresgél sok sok éves cuccokat, legyen tisztában azzal, hogy akár másnap elromolhat, ahogy Murphy is megmondta.

    Autóknál az se mindegy, hogy ki az eladó. Egy nő, aki csak ment vele, vagy egy autószerelő.

    Sok külföldi apróhirdetést nézegetek, főleg németet, ahol újabban valami új eu-s törvényre hivatkozva az eladó magándzemély minden szavatosságot, visszavételt, garanciát kizár.
    Milyen törvény van erre?

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

  • envagyok

    veterán

    válasz MaCS_70 #22560 üzenetére

    Egy újkorában 20 éve 100k forintos gázkazán kb mennyit ér most avultatva?

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

  • envagyok

    veterán

    válasz MaCS_70 #22566 üzenetére

    Szerintem 500000 ft-nàl drágább autónál teljesen alap, hogy olcsóbb autoknál egy közeli márkafüggetlen vagy márkaszerviz átnézze az autót.
    Eddig vásárlóként mindig beleegyeztek, eladóként meg ha kérték én is mindig engedtem.
    Eladóként még jobb is mindenképp.
    Eleve szakember átnézte, már te laikusként mosakodhatsz.
    Másrészt ha valaki alkudni akar, mindig mondtam, hogy nézesse át, utána beszéljünk árról, hiszen állapotot kell venni, nem évjáratot.
    Ha nem találnak semmit, nyerek, mert kis alkut mindig számolok, de hibátlan autónál átvizsgálás után a vevő örül hogy megfogta a tutit, nem fog a teli áron fennakadni.
    Ha meg találnak valamit, úgyis engedtem volna, nem vesztek semmit.
    Btw szerintem teljesen hibátlan autó nincs, még ha szalonból veszed újan, akkor se.
    2 új autót vettem eddig, vw polo és passat, több gondom volt velük, mint egy 300e km-es 15 éves Renault Megane II-vel.

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

  • envagyok

    veterán

    válasz LuckyL #22568 üzenetére

    Pontosan.
    Nekem most 2007 bmw 320d és 2012 fiat 500l 1.4b van.
    És nem azért mert nincs újabbra pénz, sőt a bmw-t is le akarom cserélni 95-2000 közötti audi vagy bmw cabrióra benzines vagy classic tdi-re. A világból kimennek.
    Újabban okosan úgy vannak avultatva tervezve az autók, hogy gariidőn belül ne legyen gond, de utána a kocsi árának a 2-szeresét költsd a szervizekre. Vw pd elemek, turbók, kettős tömegű lendkerék, koromszűrő ezek így egyesével 500k-1 milla hivatalos szervíz áron végezhető javítások, kis odafigyeléssel feléből elvégezhető, de még úgyis drága.
    Újabb kocsikban akkucsere, fékbetétcsere sem végezhető máshol csak komolyabb ill márkaszervizben, mert rá kell programozni az autót, különben túltölti az új akkut, illetve nem fog jó lenni az elektromos kézifék.
    Röhej

    Egyébként régen is voltak jól fogyasztó kocsik.
    1.9tdi 4 liter, sok 1.4 benzin 5-6 megállt, 1.3 suzuki swift 5l
    Most meg agyonfojtva agyonszűrve a 330d 6.5-7l, a fiat 1.4b 7l
    Hátra megyünk, nem előre.
    Hol van olyan kocsi, mint pl vw lupo 3L?

    [ Szerkesztve ]

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

  • envagyok

    veterán

    válasz MaCS_70 #22571 üzenetére

    Egy átlagos kocsihoz annyit értő ember, hogy vezetni tudja, szerintem alap az átvizsgálás, hiszen a mostani árak esetén lehet akár gazdasági totálkár is egy autó, ami egyébként még jól közlekedik...
    Simán kerülhet egy 1 milliós kocsinál 1 millióba a nemsokára esedékes fékbetét/tárcsa, lengéscsillapító, kipufogó, kettős tömegű, gumi csere, neadjisten kasztni lakatolás/csere a következő műszakira.
    Az okos ember azért mondja, hogy állapotot vesz, nem évjáratot, km futást. Vettem én már árverésen olyan 80e km-es suzukit, ami szervizt sose látott, aminél a 300e km-es Renault Megane folyamatosan szervizelve jobb állapotban volt.

    Ráadásul sajnos M.o.-n a szar utak és az emberek anyagi lehetőségei miatt sajnos a piacra kerülő autók azért is kerülnek eladásra, mert a kedves tulajdonosnak már annyi mindent kellene cserélni, hogy nem érné meg anyagilag.
    Ennek ellenére persze részükről elvárás egy jó állapotú vételárát elkérni érte.
    Na ezért muszáj egy alapos átvizsgálás.

    [ Szerkesztve ]

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

  • envagyok

    veterán

    válasz mike1334 #22591 üzenetére

    Szokták mondani, hogy bizományi.
    Meg amikor a szerződést elédtolják és az eladó Lákátos Márió, legkésőbb akkor kell tudatosulnia a vevőben.

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

  • envagyok

    veterán

    válasz mike1334 #22593 üzenetére

    Szerintem ezzel neked kell tisztában lenni.

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

  • envagyok

    veterán

    válasz MaCS_70 #22598 üzenetére

    Online műszaki vásárlásnál sem látok elállásról infókat, mediamarktban is csak kezedbe nyomják a blokkot...

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

  • envagyok

    veterán

    válasz MaCS_70 #22604 üzenetére

    Újautónál oké, de szerintem használt autó kereskedésnél teljesen megszokott mind a saját tulajdonú, mind a bizományosi értékesítés.
    Ha átlag autókereskedésbe mész (nem weltautó, stb), ott legalább a fele az autóknak bizományosi.

    Ingatlanirodák is 99%-ban bizományosi értékesítést végeznek.

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

  • envagyok

    veterán

    Sziasztok,

    Sajnos a kálváriánk az Önkormányzattal, óvodánkkal tovább folytatódik:
    December 17-én voltunk a csdaládsegítőnél, mert a teljesen alaptalan szándékos szemétkedésként indított védelembe vételi eljárás megszüntetésekor határoztak abban, hogy az alapellátást a családsegítő szolgálatnál kapjuk.
    Akkor átvetettem vele egy nyilatkozatot a párommal által is aláírva, hogy a felmerült kérdéseiket, közölnivalójukat írásban, ajánlott levélként, vagy tértivevényes levélben várjuk tőlük, írásban kérjük a további kapcsolattartást, mivel közösen neveljük gyermekünket, és szeretnénk megbeszélni kettesben a felmerült kérdésekre adandó válaszunkat, amire írásban szeretnénk válaszolni, hogy nyoma legyen.
    Erre most be volt dobva egy sima felbélyegezetlen borítékba a postaládába egy levél, miszerint személyes megjelenésünket várják Január 5.-én.
    Ha nem megfelelő az időpont, telefonon jelezzük.

    Arra megy ki különben a játék, hogy tudják, a párom nagyon érzékeny lelkű, emiatt provokálható, befolyásolható. És próbálják majd rábeszélni fondorlatosan, hogy keressünk másik óvodát. Én nem szeretném ennek kitenni a páromat.
    Sajnos mind az önkormányzat, mind az óvodavezetés, gyerekjólét részéről több provokáció, zsarolás elhangzott már, aminek egyetlen oka, hogy félnek attól az egy szülőtől, aki próbál ellenenünk aláírást gyűjteni, ráadásul zsarolja őket perrel ,feljelentéssel. Minket is ő jelentett fel a gyámügynél fiunk védelembe vételét kérve.
    Pár példa:

    Polgármester: "Ha nem visszük el gyermekünket újra vizsgálatra, akkor védelembe vételi eljárást fognak kezdeményezni a gyámügynél, amiért elvehetik tőlünk a gyermekünket"
    :) Én ezen röhögtem egyet, de a párom sírógörcsöt kapott. Eleve Novemberben zárult a legutóbbi viszgálat, igaz, hogy 2022-ben esedékes lehet újra felmérni a kisfiúnkat, de na...

    Óvodavezető: "Ha nem visszük el a gyereket az oviból. akkor olyan jellemzést fognak írni, hogy csak gyagyások közé vihetjük"
    Ez sajnos részben lehetséges, mert az óvodai jellemzés adja az alapot a pszichológiai vizsgálatra, mindenesetre az előző vélemény is iszonyat hülyeségeket tartalmazott, de szerencsére a gyeremekünket teljesen ép elméjűnek tartották a vizsgálat után, enyhe magatartászavarral. Ráadásul van 12 csoport 4 óvodábana faluban, mi mondtuk visszük másik csoportba, de az nem volt megfelelő.

    Vezető óvónő a csoportban: "Ha nem visszük el délben a kisfiunkat, akkor tesz róla, hogy olyat csináljon a gyerek, amiért muszáj lesz délben elvinni"
    WTF :Y

    Lehet panaszt tenni a családsegítők ellen? Hiszen kértük az írásos kapcsolattartást, most megint próbálnak minket behívni.
    Vagy menjünk be az általuk átvett, aláírt papírt lobogtatva, hogy felháborító, amiért nem tartják be a kérésünket?
    Vagy írjuk le ugyanazt újra, hogy írásban várjuk a kérdéseiket, írásban válaszolunk, és ott adjuk nekik, majd sétáljunk ki?

    Egy másik kérdésem is lenne.
    Van mellettünk egy meredek utca, ami önkormányzati kezelésű, löszös agyag a felülete. Nagyobb esőnél lefolyik konkrétan az utca a mi utcánkba, ahol eltömi az átereszeket, majd utána 3 utca összegyűjtött vize, szemete, és az utca anyaga (agyag) szépen befolyik hozzánk. Körülbelül 100 köbméter vízről, és 40 köbméter agyagról beszélek. Csak hogy elképzeljétek, körülbelül 90cm magas víz volt a garázsban és a földszinten, miután az elszikkadt, illetve a tűzoltók kiszivattyúzták, maradt kb 20cm agyag. Iszonyat károkat okozott, és veszélyt (villany konnektorok, autó- motor kipufogó is víz alá került). Régen nem jött ennyi víz, de most az önkormányzat pár éve a felső 3 utca összes árokvizét egy hatalmas csőben vezetve ennek a meredek agyag útnak a tetejére ömleszti ki. Az elmúlt 5 évben háromszor áztunk már el.
    Nem a víz a fő probléma, hanem hogy a hatalmas vízmennyiség kimossa az agyag utat, és lent lerakódik az átereszeinkben, eltömi azokat. Egy ilyen eső után az agyag út on is kb méteres kimosások vannak.
    Ígérgetés van bőven, de semmi nem történik. Elvileg egy betonárokban vagy nagy csőben levezetve a vizet semmi gond nem lenne, mert akkor nem tömődne el az áteresz (60cm-esek vannak) Állítólag kaptak az árkolásra 40 millás árat, akkor el is engedték azonnal a történetet.
    Kérdeztem pár ügyvédet, senki sem akarja vállalni, mert önkormányzat ellen nem akarnak fellépni.
    Lenne ötletetek, hogyan, merre induljak el a dologgal, esetleg jogsegélyszolgálat nincs, aki ilyen esetekkel foglalkozik, vagy valamilyen alapítvány?

    B.U.É.K., és előre is köszönök minden segítséget.

    [ Szerkesztve ]

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

  • envagyok

    veterán

    válasz mephi666 #22635 üzenetére

    Én nem akartam eddig, mert a végén még mi kapunk azért is, mert más tudta, engedélye nélkül készített hangfelvétel törvénybe ütköző, és ilyen tyúkpereknél meg főleg nem indokolt, mert még egy gyilkossági ügyben egy beismerő vallomást felvenni oké, de az ilyen gyerekes fenyegetőzést... Aztán kikezdenek , hogy manipulált a felvétel, stb.
    Azt gondoltam ki, hogy egy hatóság által is elismert vizsgálónál mikor összegyűlik pár ilyen dolog, elvégeztetek egy hazugságvizsgálatot magamon, a fenti kérdésekről.
    Az többet fog érni egy felvételnél, vagy nem?

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

  • envagyok

    veterán

    válasz philoxenia #22637 üzenetére

    Még nem jelentettük fel.
    Békés megoldás híve vagyok.
    De kezd tele lenni a pohár...

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

  • envagyok

    veterán

    válasz MaCS_70 #22638 üzenetére

    Azért ölök bele energiát, mert muszáj.
    Én csak annyit szeretnék, hogy településünk teljesítse kötelességét, biztosítsa gyerekünk óvodai elhelyezését megfelelő színvonalú ellátással.
    Meg azért, mert ha a szomszéd városba kellene vinni a gyereket, a reggeli, délutáni csúcs miatt napi +3 óra menne el az életemből felesleges kocsikázásra, és napi 1500ft benzinre. Az heti 15 óra, 7500ft, havi kb 60 óra, 30000ft.
    1 óvodai évre már le de merem írni...
    Egy szervezetet találtam segítettek is, küldtek már levelet a polgármesternek. ( rosaparks.hu )

    Csak ma találtam ezt a behívót.
    De hasznos tipp volt, hogy se bélyeg, se tértivevény, se ajánlószelvény, ergó meg se történt, tojni kell rá, köszönöm mephi666

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

  • envagyok

    veterán

    válasz philoxenia #22642 üzenetére

    Felajánlottam hogy a helység 4 ovijának 12 csoportjából bármelyikbe átviszem.
    Eleve a szomszéd város hozott pár éve egy olyan rendelkezést, hogy csak helyi lakosok járathatják oda gyereküket, mert fullon vannak. Szomszéd falu is tele.
    Ahogy írtam időben költségben is sok lenne.
    A gyerek különben szívesen jár oda, várja most is, hogy hétfőn indul.

    @MaCS_70

    "Nem lennék meglepve, hogy az ügy méregfoga annál a bizonyos feljelentő szülőnél lenne kihúzandó."
    Igen.. Csak hogyan?
    Valahonnan Borsodból frissen beköltözött család. Nagyhangú bezzeganyuka, a falu polgármestere már youtube videókban könyörög hogy ne jelentgessenek már fel az emberek összevissza mibdenkit, mert nincs a polgármesteri hivatalnak elég erőforrása kezelni.
    Face to face nekem bevallotta, hogy a feljelentésektől való félelmében teszi amit tesz velünk.
    Azt mondta a 90-es évek óta tartó, folyamatban lévő ügyeik vannak. Pl. Egy kislány leesett valami ovis játékról véletlenül, és eltört a karja, ez volt a kisebbik baj, anyuka sokkot kapott, elment a teje, és emiatt szerinte nem tudta megfelelően táplálni kisebbik gyermekét, aki szerinte emiatt beteg lett... ja meg tiltsák be a fekete macskákat :DDD :DDD

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

  • envagyok

    veterán

    válasz envagyok #22647 üzenetére

    Lemaradt a fekete macskás polgármesteri videó:
    [link]

    10 perc, érdemes megnézni.
    Egyből lejön, hogy kikkel van probléma, és miért nem akar a polgármester több gondot magának.
    Régen ilyen sose volt, 40 éve lakom itt.
    Gyerekkoromban a suliban csúfoltam egy kövér gyereket, aki rám ugrott, és megfojtott volna, ha nem szedik le rólam.
    Anyáméknak eszébe se jutott volna gyámügyezni, feljelentgetni, polgármestert, iskolát zsarolni, sőt még én lettem leordítva otthon, hogy miért csúfoltam.
    Most meg a fiamtól egy frissen a faluba beköltözött házikedvenc gyerek az oviban mindent elvesz, aztán a fiam nem hagyja magát, összebalhéznak valamin, és bezzeganyuka indítja a fél éve tartó bulinkat...
    Egyik óvónő mondta, hogy a gyerek már velük üvöltözött, hogy anyja megy az ombudsmanhoz! Egy 4 éves óvodás.
    Vicc ami itt megy.

    [ Szerkesztve ]

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

  • envagyok

    veterán

    válasz MaCS_70 #22651 üzenetére

    Az a baj hogy ő már elkezdte korábban az aláírásgyűjtést, agitációt, így 2-3 gyerek szüleit, akivel fiamnak az elmúlt másfél évben bármi összetűzésük volt, azok már aláírták, a kb 50 másik gyerek szülei nem, de őket is többször agitálta, győzködte, még olyan balhékat is rávert, amik akkor történtek, mikor épp betegen feküdt otthon. Így mivel sokszor emlegette a nevét, az így elterjedt. Kb mikor valaki kabátlopási ügybe keveredett.. mert ellopták a kabátját. És sajnos van annyi esze, hogy egyszerre csak 1 gyerek ellen kever, mert ha 4-5-öt vegzálna, az fordítva sülne el.
    A férjével volt egy beszélgetésem, akkor és ott ő bocsánatot kért mindenért, és mondta hogy probálta leállítani a nőt, de nem bírta
    Én is tehetnék ellene a gyámügyön valami feljelentést védelembe vételt kérve, hadd kapják vissza, hisz ahogy nekik is elmondhatta az ügyvédük, és a csaj el is ismerte akár névtelenül bármilyen felelősség, retorzió nélkül megtehetik, tehetem én us, csak nem vagyok olyan féreg mint ők.
    Elég lenne egy névtelen levél, hogy ütlegelés hangját hallom az utcáról, gyereksírást, könyörgést, sikoltozást, az elkövető szülő hangja alapján erősen ittas, és hozzájuk is úgy mászkálnának hónapokig, ahogy hozzánk.

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

  • envagyok

    veterán

    válasz inf3rno #22655 üzenetére

    Az annyira nem én lennék.
    Mondjuk most hogy kizsarolta a polgármestertől és az óvódavezetéstől a korai felülvizsgálatot, mert nem tud leállni, elgondolkoztam rajta. Ráadásul a 2 fiú közt március óta nem volt balhé.

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

  • envagyok

    veterán

    válasz inf3rno #22657 üzenetére

    Valami frappáns ütős legális vagy bizonyíthatatlan visszavágó nem lenne rossz, de szerencsétlen gyámügyesekkel nem akarok ki......ni.

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

  • envagyok

    veterán

    válasz MaCS_70 #22659 üzenetére

    Amikor kitalálta, hogy rendkívüli szülői értekezletet rendez, oda abban a hiszemben mentem el, hogy értelmesen egymást végighallgatva meg tudjuk beszélni.
    A 100 szülőből kb 15 volt jelen abból kb 3 szólalt meg, de ők nagyon durvák voltak. Gyakorlatilag egy mondatot se bírtam végigmondani, belevágtak, baromságokat beszéltek, például hogy a lelkiismeretem hogy lehet nyugodt, hiszen bármi történhet,??? WTF Másfél év alatt, mióta odajár, senkinek semmi baja nem lett. Se törés, se bármi. Akkor miért kell az lelkiismeretemnek nyugtalannak lennie?
    Az értekezletnek a következő címet adták: az óvodai terror megszüntetése (könyörgöm egy 4 éves szinte teljesen átlagos gyerekről beszélünk, akivel velünk otthon, illetve sokgyerekes társaságban a mi felügyeletünk alatt semmi komolyabb probléma nincs. Az oviban is adok kapok megy, mert heti szinten hozza haza a foltokat, karmolásokat, harapásokat. ) Majd kiderült, hogy az óvoda vezető nekik is hazudott, mert azt mondta, hogy mi erőltetjük a csoportban maradást. Pedig világosan megmondtuk, hogy bármelyik csoportba, intèzménybe átmegyünk. Akkor kicsit meglepődtek. Ott volt a polgármester, jegyző, óvodavezető, pár óvónő. De látszott hogy totál lefeküdtek annak a nőnek. A családvédelmis is ott volt egy szót se szólt. Szerintem ha igaz is lenne, hogy problémás a gyerek viselkedése, az is az óvónők szakmai hozzá nem értését mutatná, nem a gyerekkel kapcsolatos gondot. Egy 4 évessel egy szakember hihetetlen, hogy nem tud bánni. Nem véletlenül kell kiskorú mellé felügyelet. Ráadásul mi otthon semmilyen rossz példát nem mutatunk. Nincsenek viták, veszekedések, nem verekszünk, szeretettel nevelünk.
    A szülői után többen írtak messengeren, akik ott voltak, hogy sajnálnak minket, meg ami történt, de ebbe nem akarnak belekeveredni.

    [ Szerkesztve ]

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

  • envagyok

    veterán

    válasz inf3rno #22661 üzenetére

    Már miért járatnám én le őket?
    Én semmit nem csináltam, senkit nem jelentettem fel, senkit se járattam le. A szülő nyomására kezdett keverni az ovi. Én még akkor is teljesen korrekt voltam, együttműködtem, mivel akkor a akkor fiamról készült szakvélemény az óvoda kérésére, pszichológiailag rendben van. Enyhe viselkedészavart állapított meg nála a pedagógiai szakszolgálat, és az volt a verdikt, hogy integrálható az óvodába, és járjon továbbra is oda. Az óvoda viszont már akkor kezdte a lejáratást, meg a helyi pszichológus. A jellemzésük tele volt hazugsággal, gondolom hogy mindenképp eltanácsolják a gyereket. Pl. Mi nem működtünk együtt (halk kérdés, akkor hogy írhattak mégis jellemzést, az általunk is aláírt kérelem szakvéleményébe?)
    Meg a pszichológus olyan viselkedést írt le a gyerekről, amit otthon a 4 év alatt egyszer se produkált.
    Már ott az volt a cél, hogy eltakarítsák, csak nem sikerült.
    A polgármester világosan megmondta, hogy bármit megtesz, nehogy kapjanak még egy feljelentést, itt egyértelműen a fenyegető nőre utalva.

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

  • envagyok

    veterán

    válasz inf3rno #22663 üzenetére

    Igen ez így van.
    De itt lakok 40 éve, kötelező az óvoda, kötelesek itt biztosítani az ellátást. Ez legyen az ő gondjuk, nekem van épp elég.
    És a módszereik is finoman szólva nem tisztességesek.
    Provokálás, hazugságok, stb. Mindezt egy teljesen ártatlan szülő, és egy 4 éves kisgyerek kárára.
    Más országban ilyenekért fel kell mondani vagy kirúgják az embert, de itt sajnos fejétől bűzlik a hal. És ha a góré is sportszerűen űzi, akkor a közszolgák miért ne tennék :D

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

  • envagyok

    veterán

    Egy utolsó kérdésem lenne még az ovis/polgármesteri irodás ügyemmel kapcsolatban.
    Gondoltam meg kellene keresnem a médiát, de ha jól tudom a helyi kisalföld, origo, sőt talán az index, hvg is már olyan kezekben van, ahol kizárt hogy megjelenjen az ügyem a tulajdonosi kör jobboldali irányultságának köszönhetően.
    Ezt rosszul tudom?
    Illetve tudtok ajánlani olyan netes vagy nyomtatott sajtót, ahol esetleg van esély, hogy megjelenjen?

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

  • envagyok

    veterán

    válasz mephi666 #22680 üzenetére

    Abban bízom hogy ha nyilvánosságra kerül az ügy, talán odafigyelnek, hogy a törvényeket, jogszabályokat betartva járjanak el.

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

  • envagyok

    veterán

    válasz MaCS_70 #22687 üzenetére

    Régen azt csinálták a végrehajtók a behajthatatlan követelésekkel, hogy elévülés előtt kiküldtek egy fizetési felszólítást, és azután újra indult a történet.
    Ez már nem így van? Mióta?

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

  • envagyok

    veterán

    válasz Magnum_ #22690 üzenetére

    Azért elég aggályos.
    Így viszont aki fogékony rá, összeszed pár tízmilliót személyi kölcsön, áruhitel, stb, majd 5 évig nem kell hivatalosan dolgoznia, nehogy levonjanak bármit, és arra kell ügyelnie, hogy addig se ingatlan se gépjármű ne legyen a nevén.
    Vagy valakinek kölcsönadsz pénzt, és nem tudja megadni 5 évig, viszont 6 év múlva kap egy zsíros állást, amiből simán megadhatná ha akarná, de általában nem akarja.

    Látszik, hogy 2013-ban vettem utoljára árverésen ingatlanokat. Jól lemaradtam.

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

  • envagyok

    veterán

    válasz philoxenia #22693 üzenetére

    A mai 1 millió forintos videókártyák, OLED TV-k, laptopok korában simán megoldható. Ezeket ráadásul szinte teljes áron pikkpakk el lehet adni. Az első törlesztő kihagyása után nem tudom, de biztos kell 1-2 hónap, mire a rendszerbe kerül.

    Most olvasom, hogy 10 év után törlődik, így egy házaspár simán eljátszhatja felváltva.

    Ismerek 2 olyan fickót, aki új Teslával/Audi Q7-el jár, mindegyik 50-100 millás családi házban lakik, és mindegyik tele van végrehajtás alatt álló tartozással.

    [ Szerkesztve ]

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

  • envagyok

    veterán

    válasz philoxenia #22706 üzenetére

    Ha meghal az adós elévült tartozással, azt lehet halálakor a közjegyzőnél követelni?

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

  • envagyok

    veterán

    válasz venom8888 #22744 üzenetére

    Lesz egy fél lakásod, meg egy, ami nem a tied, de életed végéig használhatsz.
    Hacsak nem tudod igazolni, hogy az első lakást saját házasság előtti ülönvagyonodból vetted.

    [ Szerkesztve ]

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

  • envagyok

    veterán

    válasz Mr X #22748 üzenetére

    Igazad van számszakilag, de a haszonélvezet miatt az övé, míg él.
    Az többet ér a félnél, mert ha ki kell váltani akkor korfüggően nem kevés pénzt ér a haszonélvezet.
    Persze lemondhat ingyen is, de azt is mondhatja, hogy életem végéig enyém a bérleti díj, ami összességében több is lehet, mint az ingatlan értéke.

    De mondok egy példát: haszonélvezőként kidobja a párját, élete végéig húzza hasznát az ingatlannak, és tovább él, mint a párja, akkor abból a párja konkrétan nulla forintot kap. Ha a haszonélvező meghal, max az örökös(ök)

    [ Szerkesztve ]

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

  • envagyok

    veterán

    válasz MaCS_70 #22752 üzenetére

    Nekem azt mondta az ügyvédem 10 éve, hogy a különvagyon beleolvad idővel a közösbe.

    De akkor lapozzunk még egyet.
    Nekem van házassági szerződésem, és a ház meg minden más az enyém, párom 2 bőrönd ruhát és edény- pohár- tányérkészletet hozott. Most 4 éves a közös gyermekünk. Én folyamatosan karban tartott végrendeletet csináltam, mert előző házasságomból van egy még 16 éves fiatalkorú, akinek az exem a gyámja, meg a jelenlegi párom lakhatását, biztonságát is meg kell oldani.
    A gyerekeimet is támogatnom kell, ezért próbàlom úgy csinálni, hogy a vagyon legyen elosztva, ne a 80%-át elérő családi házba legyen a párom bebiztosítva élete végéig, mert azt a gyerekeim megszívnák.
    De vegyük úgy, hogy nincs végrendelet, sem házassági szerződés.
    Akkor ha mostanában meghalnék, akkor tulajdonjogot nem csak haszonélvezetet kapna a párom?
    Ha 20 év múlva halnék meg, akkor már összeolvadna a vagyon, még ha a házasság előtti különvagyonomból lett is mindenünk? És akkor a ház fele és a teljes haszonélvezet a páromé lenne?
    Én így tudom.

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

  • envagyok

    veterán

    válasz hentes555 #22756 üzenetére

    Én azért rászivattam volna a kis rohadékokra.
    Nem lehet?
    Kérdezgetni őket, hogy komoly fizetni kell? Mennyit vigyünk, milyen határidőre?
    Aztán feljelenteni őket csalásért.
    Hiszen nem jogos a követelés.

    [ Szerkesztve ]

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

  • envagyok

    veterán

    válasz Magnum_ #22761 üzenetére

    Akkor én büntethetetlenül küldhetek bárkinek levelet arra hivatkozva, hogy fizesse meg az 10000ft-os tartozását belengetve a jogi hercehurcát, bírósági eljárás indítását?
    Ha neadjisten feljelent emiatt, és behív a rendőrség, akkor meg csak annyit mondok: úgy emlékszem múlt évben adtam neki 10000ft-ot kölcsön, máig nem adta meg.
    1 állítás 1 tagadás, rendőr semmit se tud tenni.

    Ha jól tudom testi sértéseknél is egyéb bizonyíték és tanu(k) nélkül szintén tehetetlen a yard.

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

  • envagyok

    veterán

    válasz Magnum_ #22764 üzenetére

    Azt értem.
    De elévült dologra is lehet valaki jogosult?
    Elévült nalam egyenlő a semmissel.

    Amit hozzáfűztem már csak eszmefuttatás volt a rendőrségi felvetéseddel.

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

  • envagyok

    veterán

    válasz mike1334 #22826 üzenetére

    Inkább a haszonszerzés a kulcsszó, igaz?

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

  • envagyok

    veterán

    válasz mike1334 #22830 üzenetére

    Én gyűjtök régi hardvereket, kb 4 számjegyű van a gyűjteményemben. Néha ha besokallok, akkor eladogatom a számomra kevésbé fontosabbakat.
    Nem jövedelemszerzésre van, mert árában vagy veszteséggel adom.
    Ilyenkor ez minek számít?
    Illetve ha a családban vagyok én, a feleségem, egy 4 éves gyerek, és egy 16 éves fiam van, aki nem velem él, nekik is segítek eladni dolgokat. Olyankor 4*600000Ft az adófizetési mentesség határa?

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

  • envagyok

    veterán

    Adott egy retró hardver adásvételi facebook csoport.
    Minden poszt csak ellenőrzés után kerül ki, amit a csoport adminisztrátora, vagy a moderátora tud engedélyezni.
    Annyi a probléma, hogy ha valami jó cucc kerülne ki, a széles közönség számára engedélyezés pillanatában már lecsap rá az admin vagy a modi, esélyt se adva a csoporttagoknak az egyenlő bánásmódra.
    Ez csak az én szememben aggályos?
    Tudtommal ilyenekért nyugat-európában miniszterek mondanak fel.
    Mikor felvetettem nekik ezt, még nekik állt feljebb.
    Kérdésem az lenne, hogy mit tehetek, vagy tehetek-e bármit, hogy megszüntessem ezt az állapotot?

    Köszönöm

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

  • envagyok

    veterán

    válasz ArthurShelby #23076 üzenetére

    Erre az eladós trükkre nem az a szabályzás, hogy az x (talán 15?) éven belüli eladás érvényteleníthető?

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

  • envagyok

    veterán

    válasz ArthurShelby #23078 üzenetére

    Az ügyvédem pont 2 hete mondta, hogy már nem vállal végrendeletet, mert szinte mindig megtámadják, és el is érnek vele eredményt.
    Adásvételnél és simán lehetne firtatni, hogy honnan szerezte a "vevő" a vételárat, és hogyan történt a tranzakció, hol az utalás, vagy előtte a pénzkivét.
    A" párna alatt dugdostuk a pénzt" nem mindig fogadja el a bíróság :D

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

Új hozzászólás Aktív témák