Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HartgeH3-2.8

    addikt

    válasz viktorkahun #725 üzenetére

    Építészmérnök hallgató vagyok, Elsőként is minden elismerésem, kellenek az ilyen nagy koponyák itthonra :)

    Mennyi pénzt tudok rászánni:
    Ennyi keretből otthoni házi erőművet lehet összerakni kis túlzással. Tehát jók az esélyeid.

    Amire használom:
    A szoftvereket tekintve neked mindenképpen egy több magos több szálon futó rendszerre van szükséged, azaz tökéletesen választottál i7 az 4+4 mag (hyper treading), pontosan az ilyenekre találták ki. Minél több feladat, minél több számítás gyorsan és atom pontosan.

    16GB fedélzeti memóriát javaslok az alatt szóba nem állnék semmivel. Kell majd..
    Windows igazából mindegy én hetest használok a nyolcas igényeit nem ismerem, de ezen a szinten teljesen mindegy kb 1 másfél max 2 gigát fog elvinni alap hangon.

    Minden stimm háttértárból amennyit nem szégyellsz 2-4TB akár egy külső háttértár megoldással is kiegészítve elég sok kapacitást el tudsz érni ez már csak rajtad múlik ahogy az SSD is. Akarod e hogy a windows és a boot betöltés villámgyors legyen a windows alkalmazásokkal együtt vagy annyira nem lényeges. A nagyobb mennyiségű adat úgy sem az SSD-n lesz. Nem is szabad, hogy ott legyen.

    VGA: Nehéz ügy. Én gamer vagyok azaz játszom. Nekem órajelek kellenek memória sávszélesség, stb.
    A te nézőpontod is egész más, de pl egy Nvidia Quadro K5000-PB nem ajánlhatok mert az 600-800k és ezek a kártyák el tudnak menni akár 1m vagy 1,5m forintig is. Viszont igaz ezeknek a felhasználási területe elég komoly professzionális szintű agyig tolva memóriával és egyéb finomságok.

    Nem tudom mennyire férne majd bele, de egy 3GB-os videomemóriával ellátott dedikált VGA nem árthat. Úgy tudom ezek a programok amiket használsz szeretik használni rendesen .

    Szerintem mindjárt összeírjuk neked. :DDD

    Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

Új hozzászólás Aktív témák