Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fiery

    veterán

    válasz lee56 #17594 üzenetére

    Semmi C meg D terv nincs. Parhuzamosan folyik a desktop, szerver es mobil procik fejlesztese, mindegyik Zen alapon, kizarolag A terv van. Lesz mindenfele Zen alapu CPU es APU jovore, a kerdes csupan az, hogy melyik mire lesz jo. Ha engem kerdezel, szerintem a kritikus pont tovabbra is a magas orajelek elerese, kesobb pedig majd a kelloen alacsony TDP elerese (a tablet Zenhez). Minden mas, ami ezek kozott helyezkedik el orajelben es TDP-ben, elvileg -- relative -- sima menet lesz. Az alapok jok, ez ketsegtelen. A Bulldozernel mar az alapok is rosszak voltak.

    Jos semmikepp sem vagyok. Plane most, hogy az orajel koruli mizerian ennyi all vagy bukik. Ha a kerdes az lenne, hogy 3 GHz-en eleg jo-e a Zen, akkor nyilvan a valasz egyertelmu igen. Ezt a blenderes demo is bizonyitotta, sz'al me'g csak joslatokba sem kell bocsatkozni :)

    [ Szerkesztve ]

  • Simid

    senior tag

    válasz lee56 #17594 üzenetére

    "Valószínűleg ez a C vagy a D terv."

    C vagy D terv? :F
    Szerintem nem azért fejlesztettek éveken át, hogy a legjövedelmezőbb szegmensekre csak mint vészterv tekintsenek. Épp fordítva, a desktop az ami 'járulékos haszon'. Az Intel sem fejleszt már nagyon régóta a desktop szegmensre. A nagy részét a mobil szegmenssel fedik le, HEDT-re meg a szerver lapkákat hozzák le. AMD sem fog szerintem máshogy tervezni, a legkevesebb kompromisszumot sem fogják vállalni a desktop piac miatt. Ezért sem értem miért gondoljátok, hogy bármit is számít a ZEN (üzleti!) sikerében, hogy mit nyújt 3Ghz felett.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák