Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ALI_G

    veterán

    válasz #41635072 #559 üzenetére

    azért a digitális fénykép hagyományos előhívása még mindig jobb mint egy tintasugaras nyomtató. Szerintem az élettartama is jobb az előhívott képnek. Ja és én 29-ért hivattam pár hete elő digitális képeket. Egy nap alatt készült el. Retusálás is benne volt az árban.

    [ Szerkesztve ]

  • ohmyFgod

    csendes tag

    válasz #41635072 #559 üzenetére

    Tudom, kicsit régi hozzászólásra reagálok, de most is teljesen aktuális lehet. Az otthoni fotónyomtatással kapcsolatban.

    "Nah, most kinyomtattam, egy albumot az MP610-zel.
    Hát gyerekek, amilyen fotókat ez csinál, olyat semelyik fotólabor nem ad ki a kezéből, főleg nem ilyen gyorsan! :Y "

    Elképzelhető, hogy rossz helyeken próbálkoztál. Egy korszerűtlen, gagyi, olcsó minilabor (valami régi DKS pl.) képességeit már valóban meghaladják a jobb, otthoni nyomtatók (fotópapíron).

    DE ha te komolyan azt hiszed, hogy egy 30-40 ezer forintos nyomtatóval ugyanolyan jó képet tudsz nyomtatni, mint amit egy modern, 25,000,000 forintos előhívó géppel, akkor szerintem nagyon tévúton jársz. Csak gondolj bele...

    Laikusként legfeljebb nem látsz különbséget, bár azért ezt nehezen tudnám elképzelni. Egy profi, az rögtön kiszúrja azt is, ha csak maga a papír minőség nem olyan (sokat számít nagyon), nemhogy a többi részlet. Ha persze valahol szarul hívják elő a képeidet, akkor váltani kell, persze. Sőt, azt is elfogadom, ha azt mondod, hogy neked megfelel az otthoni minőség. Az rendben van. De tudnod kell, hogy annál van följebb. Sokkal. :)

    Azt pedig nem lehet tudni, hogy valóban 100 évig használhatóak lesznek-e a fotók, az majd a jövőben kiderül.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák