Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hemaka

    nagyúr

    válasz kriszzz #9495 üzenetére

    A porszívó vagy kicsit túlzó, vagy akkor vidd vissza és mutasd meg nekik.
    Egyébként természetes, h maxon pörög a cooler, azt ne felejtsd el, hogy a notiban 1db cooler teszi a dolgát, ahol a pc-ben legalább 2-3 esetleg több...

  • fisi

    senior tag

    válasz kriszzz #10170 üzenetére

    Nekem is Gx 701- em van, de ilyen problem nem fordult vele elő abban az 5 napban amíg nálam volt! :O
    Ja szombaton talán visszajön a kicsike végre, remélem nem lesz vele több baj! ?!

  • EQ

    tag

    válasz kriszzz #10170 üzenetére

    Sziasztok!

    kriszzz: Nekem GX701X-095HU van és ilyen dolgot még soha nem produkált, szerintem hívd fel az MSI szervizt Székesfehérváron és kérdezd meg az MSI-s csókát, hogy mit mond a dologra.

    matykooo: Nekem ugye az Intel+Nvidia-s testvér van. Amikor elhoztam a boltból nem tűnt fel semmi probléma a géppel kapcsolatban, talán csak az szúrta a szemem, hogy a venti állandóan maximális fordulaton pörgött. Mikor 1 órát állt windows-ba akkor is. Utána elkezdtem véletlenül nézni a hőmérsékleteket és hamar rájöttem, hogy valami nem stimmel a hűtéssel, mert a GPU állandóan 90' fölött volt. Játékok közbe jócskán túlment a 105' fokos lassulási küszöbön amit nem értékeltem játékoknál.
    Azt gondoltam a használati útmutató és a netes leírások alapján, hogy egyszerűen nem megy a GPU cooler, az a venti aminek a manual szerint a gép alján van a kivezetése. Sajnos nem tudtam a gépet elvinni Magyarországon, mert 3 nap múlva jönnöm kellett Dániába. Nem estem kétségbe, mert mondták a Fehérvári szervizbe, hogy beadhatom ott is a gépet minden gond nélkül.
    A javítás elhúzódott 5 hétre, mert bénáztak a szervizbe. Kicserélték a ventit mert azt hitték, hogy az rossz. Aztán a VGA-t és végül az egész hűtési rendszert. Amikor elhoztam meghökkenve tapasztaltam, hogy még mindig semmi légmozgás a gép alján a venti nyílásnál. Ideges lettem és felnyitottam a kis panelt a gép alján, elvileg ezzel nem veszik el a gari, nagyot néztem mikor láttam, hogy mind a CPU mind A GPU hűtésére ez a nyomi kis venti van rendelve. Ezek után nem is csodálkoztam, hogy a hőmérsékletek még mindig magasak. Mondjuk most legalább ha nincs terhelve a gép akkor lemegy 65' környékére a GPU mag.
    Megoldások lehetnek: Vegyél egy pár ezres Notebook coolert, mindenképpen emeld meg a gép hátulját.
    Pár nappal ezelőtt frissítettem a VGA (9600m GT) driver-ét, mert eddig nem volt kedvem moddolt INF-es driverekkel babrálni és csak az MSI oldaláról letölthető drivert használtam. A lényeg, hogy az Nvidia oldaláról leszedett driverrel maximális terhelés alatt a VGA legalább 5'-al hűvösebb és szerintem a teljesítmény is javult. Tudom, hogy neked ATI VGA van a gépedbe, de próbálj meg leszedni azt a drivert ami mondjuk az ATI lapján van, hátha segít neked is.
    Monitoroztam a gépet az Everest-el, két alkalommal több órán keresztül. Felteszem az eredményeket hátha ez megnyugtat egy kicsit. A monitorozás alatt általában WoW vagy NFS UC ment és van egy pár ezres noname notebook cooler a gép alatt. : 1 ,2
    Bocs a Wall of Text-ért. :)

    Üdv.: EQ

    A számítógép jobb, mint a szex.

Új hozzászólás Aktív témák