Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz kraftxld #1376 üzenetére

    Volt egy igencsak széthalt SBS2011, elkezdtem a migrációs saját programjával ami csak annyira volt képes hogy az AD-t átvegye és így két DC-lett a tartományban aztán szétfagyott. A felhasználók simán átmentek. Az exchange-et pedig telepítettem kézzel (legfrissebb 2010 SP3 standart de újabb verzió mint a régin). Az exchange migrációt kézzel csináltam (egyenként felhasználói mailbox move, majd mindent detach-oltam a régin, public foldert csak simán átmásoltam és felcsatoltam na az a rész ami nem megy de újra kell majd csinálnom) Majd miután minden működött azután leszedtem a tanusítványszolgáltatót és DCPROMO-val leszetem a félig döglött szervert. Ez persze nem sikerült mert tartományvezérlőként még ott volt az AD-ban de már nem volt global catalog csak egy nagy üresség, na akkor itt kézzel töröltem mert dcpromo már el sem indult a régin.
    Most ott vagyok hogy a régi szerver már nem megy normálisan (kb 10-15 perc a boot és az explorer sem megy rajta) és hálóra sem merem felrakni nehogy hazavágjon valamit. (fizikai és szoftveres baja is van)
    Az exchange console-nál még mindíg látszik a régi szerver, azt nem tudtam kiírtani eddig. Viszont minden működik, így majd ha ma lefut az első biztonsági mentés akkor megpróbálom valami AD toolal kiszedni kézzel a menüből a régi exchange-t. SBS konzolában nem látszik a régi szerver csak az exchange konzolban, viszont minden funkciót az új lát el.
    Ja telepítőlemez egy Fujistu volt csak és azzal nem ment fel az új szerverre mert írta hogy saját hardveren futtatható. Ezért letöltöttem egy friss SBS2011-es telepítőt meg külön egy Exchange 2010 server standard SP3 telepítőt. Elméletileg az SBS kulcsnak kéne tartalmaznia az exchange licencet is, de valamiért ez itt nem megy.

    [ Szerkesztve ]

    Vintage Story PH szervere újra fut!

Új hozzászólás Aktív témák