Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MY2K

    aktív tag

    válasz #79335424 #2911 üzenetére

    Ez az app megmutatja root-olt-e.

    Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

  • Mcrazy

    őstag

    válasz #79335424 #2911 üzenetére

    Először válaszolnék a kérdésedre majd leírnám a tapasztalataimat ezzel a táp dologgal.
    Az MK908ii alapból rootolt, nem kell ez ügyben piszkálni. Az én kütyüm a kezdettől fogva az volt és minden Rom amit tettem rá színtén rootolt volt.

    A következő pár sort azokkal is szeretném megosztani, akik most készülnek másik tápot venni.

    Történet a következő: Az első perctől kezdve usb hubot használok, de ezekből 3 db-ot is próbáltam. 2 db usb 2.0 és egy 3.0-t is, a helyzet nem változott. Időnként újraindult, fagyogatott. Hub nélkül nem teszteltem.
    a 2.0-ás hubok közül az egyik olyan, hogy a link kábelen visszafelé nem ad tápot, de ez nem sokat változtatott a dolgon.

    Teszteléshez használt tápok és adathordozók:
    Saját táp
    Noname 1A és 2,1A táp
    Samsung Eta-P10X táp 2A
    Apple A1357 5.1V 2.1A (10W)
    Dgitus da-70232 usb hubnak a tápja 3,5A
    2,5" Toshiba 80 GB hdd
    Kingston DTSE9 16GB pendrive
    Sandisk Cruzer 16GB pendrive

    A tesztet a legutolsó gyári FW-el kezdtem és a tápokat felváltva és együtt is próbálgattam

    1. MK908ii kapja a tv-től a tápot usb-n + usb hub kap 1 A tápot egy hub tápról
    2,5-ös wincsi olvasáskor megy szépen, iráskor MK908ii újraindul.
    Több program, böngésző használatakor újraindul ( Böngésző gyári, Chrome, Maxton)
    Kingston 16 GB pendrive-nál hasonló a helyzet.
    Hub csere egy másik 2.0-ra, változás nincs

    2. MK908ii kapja tv-től a tápot usb-n + usb hub kap 2,1 A tápot egy usb-s elosztótól, aminek a tápellátásában nem vagyok teljesen meggyőzve, hogy az valóban 2,1 A
    Hub csere megtörtént, helyzet u.a mint az 1. pontban.

    3. MK908ii kapja a saját tápjától az áramot + usb hub kap 1A tápot.
    Hub csere megtörtént, helyzet u.a mint az 1. pontban

    4. MK908ii kapja egy Samsung Eta-P10X tablet táptól az áramot (2A) + hub kap 1A tápot
    Hub csere megtörtént, helyzet u.a mint az 1. pontban

    5. MK908ii kapja a saját tápjától majd a tv-től tápot + usb hub kap Samsung Eta-P10X (2A) tablet táptól áramot
    Hub csere megtörtént, helyzet u.a mint az 1. pontban

    6. Elmentem és vettem egy 3.0-s usb hub-ot, aminek a tápja 3,5 A
    A tipusa Dgitus da-70232

    Ugyan azt a herce-hurcát végigcsnáltam, össze-vissza cserélgettem a tápokat, de a helyzet nem változott
    Tehát a tápok sem egyenként, sem pedig párhuzamosan használva nem változtattak a winyó és a Kingston 16GB pendrive használata közbeni stabilitáson valamint a hubok cserélgetése sem.

    7. Feltettem a Finless1.6-os Rom-ot és újabb próbálkozások jöttek.
    A helyzet az előző két hardwerrel nem változott, viszont a böngészésnél már nem fagyogat és nem indul újra. Több lapot (7-8) is megtudok nyítni.

    8. Vettem egy Sandisk 16 gb-os pendrive-t és most erre már tudok letölteni, filmet nézni. Most úgy néz ki, hogy letöltéseknél (torrent, Ponydroid) + közben filmnézés is megy és nem indul újra.

    Mégis van olyan, hogy ha több programot megnyítok-bezárok, akkor egyszer csak megzavarodik és vagy nem zár be vagy nem nyít meg valamit, vagy éppen nem funkcionál csak az amit ő akar. Ekkor újraindítás és megint megy amig nem viszem túlzásba a programok egymás utáni használatát.

    Úgy gondolom, hogy a tápcsere csak egy egy részét oldja meg a problémának.
    Más winyóval nem tudtam próbálni, de majd az is eljön, ha lesz időm. A Finless rom sokkal jobb mint a gyári. Óvatosan használva nincs gond vele.

    Remélem hasznos ez a kis infó, mindenkinek sok sikert kívánok!

    [ Szerkesztve ]

    Üdv: Mcrazy

Új hozzászólás Aktív témák