Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Karex

    senior tag

    válasz CWorm #234 üzenetére

    Még a korábbi traffic shaping kérdésre: ez egy 3072/512-es kapcsolat, 3 ipvel, igazságosan elosztva a sáv, és az egyidejű kapcsolatok száma is korlátozva :)
    (default 192.168.1.1 router ip)

    #Added variables to optimize script
    TCA=''tc class add dev br0''
    TFA=''tc filter add dev br0''
    #Deleting root qdisc
    tc qdisc del dev br0 root
    #Creating new root qdisc
    tc qdisc add dev br0 root handle 1: htb
    #Creating main class 1:1
    tc class add dev br0 parent 1: classid 1:1 htb rate 3072kbit
    #Creating users classes
    $TCA parent 1:1 classid 1:10 htb rate 1000kbit ceil 1000kbit prio 2
    $TCA parent 1:1 classid 1:11 htb rate 1000kbit ceil 1000kbit prio 2
    $TCA parent 1:1 classid 1:12 htb rate 1000kbit ceil 1000kbit prio 2
    #Added class handles
    $TFA parent 1:0 prio 2 protocol ip handle 10 fw flowid 1:10
    $TFA parent 1:0 prio 2 protocol ip handle 11 fw flowid 1:11
    $TFA parent 1:0 prio 2 protocol ip handle 12 fw flowid 1:12
    #Creating iptables matches
    iptables -t mangle -A POSTROUTING -d 192.168.1.2 -j MARK --set-mark 10
    iptables -t mangle -A POSTROUTING -d 192.168.1.3 -j MARK --set-mark 11
    iptables -t mangle -A POSTROUTING -d 192.168.1.4 -j MARK --set-mark 12
    #Creating ingress qdisc for upload
    tc qdisc add dev br0 ingress
    #Creating iptables matches
    $TFA parent ffff: protocol ip u32 match ip src 192.168.1.2 flowid :1 police rate 170kbit mtu 12k burst 10k drop
    $TFA parent ffff: protocol ip u32 match ip src 192.168.1.3 flowid :1 police rate 170kbit mtu 12k burst 10k drop
    $TFA parent ffff: protocol ip u32 match ip src 192.168.1.4 flowid :1 police rate 170kbit mtu 12k burst 10k drop
    #Creating connection limit per user
    iptables -I FORWARD -s 192.168.1.2 -p tcp -m connlimit --connlimit-above 300 -j DROP
    iptables -I FORWARD -s 192.168.1.3 -p tcp -m connlimit --connlimit-above 300 -j DROP
    iptables -I FORWARD -s 192.168.1.4 -p tcp -m connlimit --connlimit-above 300 -j DROP


    Jah, és ez egy DD-WRT v23 SP2 -n működik, nem tudom máshol menne-e. A lényeg, hogy az Administration/Commands fülön kell bemásolni, és Save Firewall. Router reboot, és örül. :)

  • Karex

    senior tag

    válasz Horvee #249 üzenetére

    Szerintem húzd ki a kábelt. :]
    Esetleg Setup/Vlans fül?
    vagy marad az iptables.

  • Karex

    senior tag

    válasz quby #257 üzenetére

    Úgy tűnik, a linuxos iptables csomagszűrő van úgy beállítva, hogy 5 napig megőrizze az összes logikai kapcsolat infóit (connection tracking).
    Ez ugye p2p használat mellett szopó... DD-wrtv23 sp2 -t használok, eddig ilyen problémát nem tapasztaltam, úgyhogy szerintem érdemes váltani, már csak a többi extra fícsör miatt is.

    szerk: bár a ''muszály scriptet írni?'' vs. firmware update részt nem értem, mert míg előbbi csak az nvramba kerül, utóbbival téglát is csinálhatsz a routeredből. :)

    [Szerkesztve]

  • Karex

    senior tag

    válasz CWorm #261 üzenetére

    Persze, 4 gépre is megoldható, max. estére kitörlöd az nvramból, és akkor tied a full sávszél. Bátorkodtam átírni a dolgokat :) (amúgy vannak mindig kommentek, úgy könnyebb átlátni)

    #Added variables to optimize script
    TCA=''tc class add dev br0''
    TFA=''tc filter add dev br0''
    #Deleting root qdisc
    tc qdisc del dev br0 root
    #Creating new root qdisc
    tc qdisc add dev br0 root handle 1: htb
    #Creating main class 1:1
    tc class add dev br0 parent 1: classid 1:1 htb rate 3000kbit
    #Creating users classes
    $TCA parent 1:1 classid 1:10 htb rate 750kbit ceil 750kbit prio 2
    $TCA parent 1:1 classid 1:11 htb rate 750kbit ceil 750kbit prio 2
    $TCA parent 1:1 classid 1:12 htb rate 750kbit ceil 750kbit prio 2
    $TCA parent 1:1 classid 1:13 htb rate 750kbit ceil 750kbit prio 2
    #Added class handles
    $TFA parent 1:0 prio 2 protocol ip handle 10 fw flowid 1:10
    $TFA parent 1:0 prio 2 protocol ip handle 11 fw flowid 1:11
    $TFA parent 1:0 prio 2 protocol ip handle 12 fw flowid 1:12
    $TFA parent 1:0 prio 2 protocol ip handle 13 fw flowid 1:13
    #Creating iptables matches
    iptables -t mangle -A POSTROUTING -d 192.168.1.2 -j MARK --set-mark 10
    iptables -t mangle -A POSTROUTING -d 192.168.1.3 -j MARK --set-mark 11
    iptables -t mangle -A POSTROUTING -d 192.168.1.4 -j MARK --set-mark 12
    iptables -t mangle -A POSTROUTING -d 192.168.1.5 -j MARK --set-mark 13
    #Creating ingress qdisc for upload
    tc qdisc add dev br0 ingress
    #Creating iptables matches
    $TFA parent ffff: protocol ip u32 match ip src 192.168.1.2 flowid :1 police rate 96kbit mtu 12k burst 10k drop
    $TFA parent ffff: protocol ip u32 match ip src 192.168.1.3 flowid :1 police rate 96kbit mtu 12k burst 10k drop
    $TFA parent ffff: protocol ip u32 match ip src 192.168.1.4 flowid :1 police rate 96kbit mtu 12k burst 10k drop
    $TFA parent ffff: protocol ip u32 match ip src 192.168.1.5 flowid :1 police rate 96kbit mtu 12k burst 10k drop
    #Creating connection limit per user
    iptables -I FORWARD -s 192.168.1.2 -p tcp -m connlimit --connlimit-above 350 -j DROP
    iptables -I FORWARD -s 192.168.1.3 -p tcp -m connlimit --connlimit-above 350 -j DROP
    iptables -I FORWARD -s 192.168.1.4 -p tcp -m connlimit --connlimit-above 350 -j DROP
    iptables -I FORWARD -s 192.168.1.5 -p tcp -m connlimit --connlimit-above 350 -j DROP


    Én is hasonló scriptet használok, tényleg működik. Annyi, hogy ha sok a torrent forgalom a gépeken, a userek panaszkodhatnak, hogy belassul az egész a connection limit miatt. Ez esetben érdemes változtatni (utolsó sorok, --connlimit-above 350 helyett nagyobb érték).


    quby:

    az active ip connections az a szám, ahány aktív kapcsolat meg van nyitva jelenleg a routeren. ezt lehet limitálni is a management résznél.
    1-3 kérdésre pedig az a válasz, hogy ha rosszul rakod fel a legújabb dd-wrt firmware-t, akkor elrontja a stíluslapot, ezért tűnik úgy, mintha wordben készül volna. Ezért volt egy hwsupport.txt a downloads résznél:

    3.) Linksys WRT54G/GS (any version) flashing notes:
    ---------------------------------------------------
    -For upgrading from the original Linksys firmware, please use the generic mini version (dd-wrt.vXX_mini_generic.bin) and flash it from the web GUI interface. After this first flashing you can change to any other distribution, if you want.
    Tehát először a mini_generic -t flash-eld az eredeti linksys firmware-ről, webes felületről, aztán arra rakhatod a standard, voip, vpn, stb. verziót.

  • Karex

    senior tag

    válasz quby #267 üzenetére

    Status/Router fülön van bármi, ami szokatlanul magas értéket mutatna? Load average, used memory, stb. Vagy csak az active ip connections? Mert valamitől csak kiakad az eszköz..
    Valamint szerintem a mini-t is csak ideiglenes használatra szánták, próbáld ki egy teljes értékű fw-el is, hátha csak ez a baj.

  • Karex

    senior tag

    válasz CWorm #270 üzenetére

    Bár valamiért most nem jön be a kepfeltoltes, csak a filenév alapján tájékozódom :). Admin/Commands -ba bemásol, és firewall scriptként mentsd. Ha rebootolod a routert, akkor is megmarad.

    Próbálgattam így ip range szerint, de mindenképp csak valami barbár megoldás születik (10x akkora script). Szóval érdemes megfontolni a static dhcp használatát, és akkor nem állítgat senki semmit. :]

    szerk: nem jó az egész, bejött a kép. én eddig dd-wrt -re írtam a scriptet, ez egy másik firmware, lehet hogy vannak eltérések. addig is diagnostics oldalon keress hasonlót: [link]

    [Szerkesztve]

  • Karex

    senior tag

    válasz quby #272 üzenetére

    Elvileg mindegyiknél muszáj követni a mini-generic-> standardot, nekem is elrontotta a stílust, amikor dd-wrtsp1 -ről sp2 re váltottam. Pedig az nem olyan nagy ugrás... Visszaraktam a gyári fw-t, aztán mini, és végül standard. ssh -t szoktad használni?Ott lehetne még megnézni egy-két dolgot, ami a lassulást okozhatja.

  • Karex

    senior tag

    Akinek még mindig lassú lenne a routere, valamint a böngészés úgy általában, éééés véletlenül linuxisokat töltöget fájlcserélő hálózatokon keresztül:

    ssh-ra be, és a parancsok:

    grep ^udp /proc/net/ip_conntrack | wc
    itt az első szám jelenti, hogy éppen hány udp kapcsolat aktív

    grep ^tcp /proc/net/ip_conntrack | wc
    ugyanez tcp-re

    cat /proc/sys/net/ipv4/netfilter/ip_conntrack_max
    ez pedig, hogy mennyi is lehet max. ha a limit közelében van a 2 felső érték, az szokott komoly lassulásokhoz vezetni.

    Épp ezért az webes felületen Admin/Management, és a Maximum Ports legyen 4096, a két timeout érték pedig 300-600 között.
    Ez nekem segített, 3 gép, folyamatos torrentezés mellett sem száll el a hálózat.

    [Szerkesztve]

  • Karex

    senior tag

    válasz CWorm #332 üzenetére

    Hácc, akkor lehet hogy valami tényleg máshogy működik a hyper wrt-ben. Az itteni firmware-el minden úgy megy, ahogy be van állítva a firewall scriptbe. A baromi lassú oldalakról meg lehet hogy nálad is az active ip connections magas száma tehet.

    ngabor2: itt rengeteg elborult ötlet van [link].

    Valamint amit még egyszer nagyon fontolgattam, mert elég részletes volt a leírás, hogy ne csak kamu legyen az az sd kártyaolvasó-mod.
    [link]
    Erre viszont később azt mondta az alkotó, hogy a gpio pinek keresgetése meg forrasztgatása hülyeség, és leszedte a progit, amivel ki lehetett volna mérni, mely lábakra van szükség. Szóval egyelőre elég reménytelen...

  • Karex

    senior tag

    Valaki játszott már crontab -al ddwrt-vel, ilyen routereken? Menedzsment résznél be van kapcsolva, top/ps is látja a cront, de valamiért nem úgy működik, ahogy kellene. Alapvetően csak azt szeretném, ha egy szöveges file-ba időnként bekerülne egy-két számérték az adatforgalomról.
    Jelenleg a /tmp/crontab file-ban van egy ilyen:

    39 00 * * * /bin/date >> /tmp/test.txt
    40 * * * * /bin/echo -n ''eth0: '' >> /tmp/test.txt ; /sbin/ifconfig eth0 | /bin/grep bytes >> /tmp/test.txt
    41 * * * * /bin/echo -n ''eth1: '' >> /tmp/test.txt ; /sbin/ifconfig eth1 | /bin/grep bytes >> /tmp/test.txt
    42 * * * * /bin/echo -n ''vlan1: '' >> /tmp/test.txt ; /sbin/ifconfig vlan1 | /bin/grep bytes >> /tmp/test.txt
    00,15,30,45 * * * * export TERM=xterm; /usr/bin/top -b -n1 >>/tmp/testt.txt


    Viszont mindkét txt üres marad, akárhogyan is nézem.

    Mivel még csak ismerkedek ezzel a témával, valami linux/wrt54 guru segíthetne, ha valamit nagyon rosszul csinálok. Köszi előre is. :)

Új hozzászólás Aktív témák