Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fabula

    őstag

    válasz Nightbear22 #42660 üzenetére

    Már milyen árkategóriára gondolsz? A Sovol SV06 jelenleg 199 $, az AnkerMake M5C 399 $.

    Én a Sovol SV06 Plust venném ezen a tartományon belül, jelenleg 289 $ és nem csak nagyobb, de sokkal jobb tulajdonságokkal rendelkezik, mint a sima SV06, olvass utána illetve nézz meg teszteket. Szerintem ebben az árban jelenleg ez a legjobb kezdő nyomtató.

    Egyébként pedig a Bambu Lab P1P-t javasolnám, igaz drágább, de jelenleg még verhetetlen ár/érték arányú gyors és jó minőségű nyomatokat készít, jelenleg 649 € (nem $!). Később vehetsz hozzá P1S átépítő készletet vagy ha szaretsz barkácsolni akkor építhetsz hozzá zárt házat (rengeteg kész terv van hozzá, pl. Vision, ARC, Lite, stb.). Később vehetsz hozzá egy 4 színű AMS egységet (meg még + hármat, mert összesen négyet tud kezelni és 16 színnel nyomtatni :) ). Ja és dobozból kivéve egyből szépen nyomtat, mindneféle mókolás nélkül, mert core xy mechanikájú, automata rezgéskompenzációval, szintezéssel és Z eltolás beállítással rendelkezi meg törli a fúvókát is gyárilag.

  • fabula

    őstag

    válasz Nightbear22 #42664 üzenetére

    Az SV06 Plus jó választás, pláne a mostani akciós árán. Én most mindenképp azt venném, ha nem lenne már egy Bambu-m :D .

  • fabula

    őstag

    válasz Nightbear22 #42673 üzenetére

    Jól döntöttél, nekem eddig csak jó tapasztalataim vannak a P1P-rvel. Volt már előtte 5 másik nyomtatóm, volt core xy is, de ez más liga, nagyságrenddel jobb mindentől, amit eddig használtam. Fél év alatt többet nyomtattam vele mindneféle hasznos dolgokat, ajándékokat, stb., mint az előző 5 nyomtatómmal 7 év alatt és nem tuning dolgokat, mint azokkal :DDD . Remélem összejön neked is és sok örömöd lesz benne.
    Sok minden nem kell hozzá kezdetnek, adnak tartalék hotendet, filamentvágót és fúvókatisztítót is hozzá, ezeket később is tudsz utánrendelni.
    Ha csiszoló anyagokkal is fogsz nyomtatni (sötétben világító, fa vagy szénszál tartalmú filamentek), akkor érdemes megvenni a 0,6-os hardned steel hotendet komplett összeszerelt változatban, mert akkor kb. 3 perc alatt cserélhető és kell még az extruderhez a hardned steel fogaskerékkészletet is ezekhez.
    A vele adott 0,4-es acél hotenddel minden további (nem csiszoló) anyagot kiválóan lehet nyomtatni (PLA összes változata, PETG, ABS, ASA, TPU, stb.) ABS-hez és ASA-hoz kell burkolat, de azt házilag is meg tudod majd csinálni (volt aki a nyomtató kartondobozát borította rá ABS nyomtatáshoz és működött :D ).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák