Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Den

    veterán

    válasz szalámissüti #434 üzenetére

    Ha beindulna a nyomtató eladás nagyobb tételben, lenne egy javaslatom további egyszerűsítésre. Most van az a 3 csomópnt amit a menetes szárak tartanak össze. Ezek tartják a motort és a kart. Gondolom ezt is szeretnéd fröccsönteni.

    Szerintem egy lehetséges verzió, hogy 3 milis a éllemezből vágni egy alaplemezt aminek három felhajtott "füle" adná a konzolt a motornak, és a kar forgástengelyének. A kar alsó küllős részébe ami a fogazott kereket alkotja, a kis középső furat helyett egy kisméretű golyóscsapágy lenne, amit egy csavar rögzítene a konzolhoz, egy hézagoló alátéttel, tehát könnyedén tudna forogni, és nem kell kétoldalt megtámasztott tengely.

    Csináltam egy vázlatot, 180 milis építési területtel, csak úgy szemre. Lézerrel ki lehet vágatni és a három fület derékszögben felhajtani.

    Vagy két éve kértem ajánlatot egy két négyzetméteres 5mm-es és egy szintén két négyzetméteres 3mm-es lemez lézer vágására, amiből olyan 300 darab lett volna kivágva, furatokkal egyebekkel együtt, és kb 200k-ra jött ki a teljes munka. amit akkor akartunk építeni ahhoz 6 elem kellett volna, porfestéssel, mindennel 3-4 k lett volna egy egység.

    szerintem egy ilyen sem lenne több 3k-nál.

    Itt vannak a képek

    [ Szerkesztve ]

    www.simson4t.hu

Új hozzászólás Aktív témák